kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۸۷۸۴
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۱

اراده‌ای که به انقلاب توان می‌دهد!(مقاله وارده)

 
 
محمد خامه‌یار
 تشییع پیکرهای پاک و مطهر شهید سیدابراهیم رئیسی و همراهان عزیز و مظلوم او‌، در شهرهای مختلف و با حضور میلیونی مردم در هر شهر و برپایی مراسم سوگواری در هر کوی و برزن از این کشور پهناور‌، سرشار از عشق و وفاداری مردم به خدمتگزاران خود است. شور همراه با حزن و اندوه مردم در این مراسم یاد وداع مردم با شهید رجائی و شهید بهشتی و شهید سلیمانی را دوباره تداعی کرد. حضور پرشور مردم نشانه دلدادگی به رئیس‌جمهور و مسئولینی است که برای خدمت به مردم سر از پا نمی‌شناختند. شهید جمهور آن است که فدایی خدمت به مردم شد و به سوگند خدمتی که یاد کرده بود خود وفادار ماند. آل‌هاشم امام جمعه‌ای بود که حصر و حد و مرزهای جدایی از مردم را از میان برداشت و با آنان زیست و رکورد انتخابات را شکست.
سیدحسین امیرعبداللهیان که هرگز اخلاق را فدای دیپلماسی نکرد و برای اعتلای اهداف نظام در عرصه بین‌الملل سر از پا نشناخت و مردم مظلوم غزه را همچون برادران و خواهران و پدر و مادر خود می‌دانست. هم این‌طور است تجلیل از استاندار فقید آذربایجان و کادر پرواز. 
حضور شرافتمندانه مردم قم در تشییع که امتداد ۱۰ کیلومتری داشت و یا جمعیت میلیونی مردم آذربایجان که سنگ تمام گذاشتند و یا حضور بی‌سابقه مردم تهران و سیل بی‌پایان جمعیت تشییع‌کنندگان مشهدی هرچند به معنای قدردانی مردم از خدمات تلاشگران شهید کشور است اما دارای مفاهیم بلند دیگری نیز است که توجه به آن‌ها از هر جهت حائز اهمیت خواهد بود. مردم، آن طور که شایسته بود از آنان تجلیل کردند. این حضور و یاد و نام و خدمات آنان، در تاریخ انقلاب طلاکوب خواهد شد. 
رئیسی با خدمات خود معنی و مفهوم خدمت را عینیت بخشید و به جایگاه روحانیت اعتباری دوباره داد.
 رئیس‌جمهور برای همه عزیز بود چه برای آنان که به او رای داده بودند و چه برای آنان که به او رای نداده بودند و بعد خدمات او را دیدند. عزیز بود و عزیز شد. او صادق بود، صادقانه خدمت کرد. گفتارش هیچ فرقی با رفتارش نداشت. او نظام اسلامی را در جهان به جایگاه واقعی خود رساند و آن طور که شایسته بود انقلاب را به جهانیان معرفی کرد.
حضور پرشور مردم در دیگر شهرها و ارادت آنان به شهیدی که خادم الرضا(ع) و خادم جمهور بود یک بار دیگر انقلاب را در مقابل توطئه دشمنان بیمه کرد و نشان داد این امت همچنان سرباز ولایت خواهند ماند.