kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۸۶۲۶
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۲

صدور مجوز حرفه‌ای پرسپولیس و استقلال همراه با جریمه!

 
 
مجوز حرفه‌ای چند باشگاه از جمله چهار مدعی سرشناس از سوی کمیته بدوی صادر شد.
در آخرین روز اردیبهشت کمیته بدوی مجوز حرفه‌ای در حالی سرنوشت 16 باشگاه لیگ برتری برای حضور در رقابت‌های آسیایی را اعلام کرد که شاید مهم‌ترین خبر اعطای لایسنس به چهار مدعی سهمیه آسیا، متشکل از پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتور، بود. البته در این بین باشگاه سپاهان بدون نقص موفق شد مجوز را دریافت کند و از این نظر وجه تمایزی دارد.
اما پرسپولیس، استقلال و تراکتور به دلیل نقص در پرونده مدارک خود باید جریمه فدراسیون فوتبال را پرداخت کنند. البته در کنار آنها آلومینیوم اراک، گل‌گهر سیرجان و فولاد خوزستان هم حضور دارند که در این بین آلومینیوم و گل‌گهر شانس کسب سهمیه از طریق قهرمانی در جام حذفی را دارند.
نکته جالب مربوط به وضعیت استقلال خوزستان، ذوب‌آهن، صنعت نفت، مس رفسنجان و ملوان بندرانزلی حتی مجوز ملی را هم دریافت نکردند و احتمالا با جریمه سخت‌تری در این زمینه مواجه خواهند شد.
نتایج بررسی کمیته بدوی مجوز حرفه‌ای در ادامه می‌آید:
* باشگاه سپاهان با توجه عملکرد مطلوب باشگاه در کلیه‌ معیارهای A و B؛ باشگاه حائز شرایط دریافت مجوز AFC Champions League Elite (ACLE) تشخیص داده شد.
* باشگاه‌های آلومینیوم اراک، استقلال تهران، پرسپولیس تهران، تراکتور تبریز، فولاد خوزستان و گل‌گهر سیرجان با توجه عملكرد مطلوب در كليه‌ معيارهاي الزامي A؛ حائز شرايط دريافت مجوز AFC Champions League Elite (ACLE) با جریمه و ملي ايران (Pro) با جريمه تشخيص داده شدند. با توجه به عدم انجام برخي از معيارهاي B، این باشگاه‌ها براي تعيين ميزان و نوع جرايم انضباطي مرتبط با مجوز به كميته‌  انضباطي فدراسيون فوتبال ارجاع مي‌شوند.
* باشگاه‌های پیکان، شمس‌آذر قزوین، نساجی مازندران و هوادار با توجه به نقص مدارك بارگذاري شده در یک یا چند معيار الزامي A، حائز شرايط دريافت مجوز AFC Champions League Elite (ACLE) تشخيص داده نشدند. اما براساس آيين‌نامه مجوز باشگاهي؛ این باشگاه‌ها شايسته دريافت مجوز ايران(Pro) با جريمه هستند. با توجه به عدم كفايت مدارك و مستندات در برخي معيارهاي A و B، این باشگاه‌ها براي تعيين ميزان و نوع جرايم انضباطي مرتبط با مجوز به كميته‌ انضباطي فدراسيون فوتبال ارجاع مي‌شود.
* باشگاه‌های استقلال خوزستان، ذوب‌آهن اصفهان، صنعت نفت آبادان، مس رفسنجان و ملوان بند انزلی با توجه به نقص مدارك بارگذاري شده در چندین معيار الزامي A، حائز شرايط دريافت مجوز AFC Champions League Elite (ACLE) و مجوز ملي ايران (Pro) تشخيص داده نشدند. لذا این باشگاه‌ها براي تعيين ميزان و نوع جرايم انضباطي مرتبط با مجوز به كميته‌ انضباطي فدراسيون فوتبال ارجاع مي‌شوند.
مطابق آئین‌نامه مجوز باشگاهی، باشگاه می‌تواند ظرف مدت پنج روز به رای هیئت بدوی مجوز اعتراض نماید. اعتراضات هفته آینده در هیئت استیناف مجوز باشگاهی بررسی خواهد شد. جزئیات نظر اعضای هیئت بدوی در کلیه معیارهای مورد نیاز اخذ مجوز برای کلیه باشگاه‌های متقاضی ارسال شده است. مطابق آئین‌نامه مجوز باشگاهی کلیه تصمیمات هیئت بدوی امروز به اطلاع کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌رسد.