kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۸۴۹۰
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۹

کتک‌کاری در پارلمان تایوان یک نماینده لایحه را برداشت و فرار کرد!

 
 
یک نماینده از حزب حاکم در جلسه پارلمان تایوان در تلاش برای جلوگیری از تصویب یک لایحه، اسناد لایحه را ربوده و از صحن پارلمان فرار کرد!
اقدام عجیب نماینده حزب حاکم تایوان در جلسه پارلمان در برداشتن و فرار کردن اسناد مربوط به لایحه مورد بحث منجر به وقوع درگیری و کتک‌کاری در پارلمان این کشور شد. با این وجود گزارش‌ها حاکی است که در نهایت نمایندگان اپوزیسیون موفق به پس‌گرفتن لایحه و رای‌گیری در این زمینه شدند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، حتی پیش از آغاز رأی‌گیری درباره این اصلاحات، آن هم چند روز مانده به مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید، برخی از قانونگذاران در صحن پارلمان بر سر یکدیگر فریاد زده و یکدیگر را در داخل و بیرون از پارلمان کتک زدند. بر اساس این گزارش در یکی از صحنه‌های درگیری، قانونگذاران کرسی رئیس پارلمان را پرتاب کرده و برخی هم همقطاران خود را به صحن هل دادند. 
«لای چینگ ته» رئیس‌جمهور منتخب تایوان روز دوشنبه قرار است سوگند یاد کند. او ژانویه ۲۰۲۴ (دی 1402) در این سمت انتخاب شد اما حزب مترقی دموکراتیک او اکثریت را در پارلمان از دست داده است. حزب اصلی اپوزیسیون «کومینتانگ» کرسی‌های بیشتری نسبت به حزب مترقی دموکراتیک دارد اما به قدر کافی نتوانسته اکثریت خود را تشکیل دهد و برای همین با حزب کوچک «مردم تایوان» به منظور پیشبرد ایده‌های مشترک همکاری می‌کند.اپوزیسیون می‌خواهد به پارلمان اختیارات بیشتر نظارتی بدهد که شامل پیشنهاد مناقشه‌برانگیز مجرم‌شناختن مقام‌هایی است که به دنبال اظهارنظرهای نادرست و غلط به پارلمان هستند. حزب مترقی دموکراتیک می‌گوید، حزب مردم تایوان و کومینتانگ به صورت نادرستی تلاش می‌کنند تا پیشنهادات خود را بدون رویه رایزنی در پارلمان پیش ببرند و این سوءاستفاده از قدرت است.