kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۸۱۲۳
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۴
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

عرضه‎‌کنندگان پوشاک قاچاق در فضای مجازی‌ نقره‌داغ می‌شوند

 
 
 
به گفته سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برخورد با عرضه کالای قاچاق به‌ویژه در سطح عرضه فیزیکی و مجازی به‌عنوان گلوگاه‌ مؤثر در فروش این کالاها، در اولویت دستگاه‌‎های متولی برخورد با قاچاق است.
بر اساس اخبار منتشر شده در فضای مجازی، روز گذشته یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌‎های مجازی عرضه‌کننده پوشاک قاچاق توسط بازرسان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همکاری فراجا شناسایی و بسته شد.
پیش‌ از این بسیاری از تولیدکنندگان پوشاک ضمن اشاره به عرضه عیان کالای قاچاق در فضای مجازی خواستار تشدید برخورد با متخلفان این حوزه بودند.
 در همین راستا، حمیدرضا دهقانی‌نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت‎و‎گو با خبرگزاری فارس گفت: برخورد با کالای قاچاق به‌ویژه در سطح عرضه به‌عنوان گلوگاه‌ مؤثر در فروش این کالاها، در اولویت دستگاه‎‌های متولی برخورد با قاچاق است.
وی افزود: در برخورد روز گذشته با برخی متخلفان عرضه‌کننده کالای قاچاق، فروشنده‌ای با بیش از 700 هزار دنبال‌کننده در فضای مجازی مورد بازرسی و برخورد قرار گرفت و بیش از 10 میلیارد تومان از اجناس قاچاق موجود در واحد تجاری وی ضبط شده و در اختیار مقام قضائی قرار خواهد گرفت.
به گفته دهقانی‌نیا متاسفانه این واحد متخلف علاوه‌بر اجناس قاچاق، کالاهای دست دوم و استوک را نیز به فروش رسانده است که این موضوع از منظر قانونی تبعات دیگری دارد.
این مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اشاره به فرآیند برخورد با عرضه‎‌کنندگان کالای قاچاق گفت: ابتدا شناسایی کالای قاچاق در فضای مجازی صورت می‌گیرد و سپس به‌صورت همزمان، سطح عرضه و انبار این واحد‎های متخلف مورد هجمه و ضربه قرار خواهد گرفت؛ امیدواریم که این اقدامات همواره مؤثر واقع شود و شاهد تغییر رفتار متخلفان باشیم.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأکید بر ضرورت ادامه‌دار بودن برخورد با قاچاق کالا اظهار داشت: تاکنون برخی موارد متخلف شناسایی شده‌ و برخورد با آنان صورت‌گرفته است؛ روند برخورد با قاچاق فقط منحصر به گروه کالا‎یی پوشاک نخواهد بود و گروه‎‌های کالایی دیگر مانند لوازم‌خانگی نیز مورد بازرسی قرار خواهد گرفت.