kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۸۰۰۴
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۱

کیهان و خوانندگان

 
 
* از وزیر آموزش ‌و ‌پرورش که مرگ سند 2030 را اعلام کرد تقدیر و تشکر می‌کنیم. وی گفت سند ۲۰۳۰ به‌عنوان یک رویکرد در دولت پیشین وجود داشت و در وزارت آموزش ‌و پرورش دفتر داشت و حتی ردیف بودجه برای آن تخصیص داده شده بود در حالی ‌که برای سند تحول بنیادین بودجه نداشتیم!
عرفانی
*گاهی وقت‌ها انسان دلش برای بر‌اندازانی که با هزار ضرب و زور خودشان را به آمریکا رسانده‌اند، می‌سوزد چرا که مشاهده می‌کنند در دانشگاه‌‌های آنجا به جای «روز قدس»، «ماه قدس» گرفته‌اند. نمازشان هم به جای سه وعده، پنج وعده برقرار است. وصیت‌نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) را هم با وجود این که واحد درسی‌شان نیست به صورت نظری و عملی پاس می‌کنند. 
فروتن
*به عزیزان فراجا که با صبر و حوصله به اجرای طرح نور مشغولند خسته نباشید و خدا قوت عرض می‌کنم. ان‌شاءالله با دعای ملت اقدام شما مورد مرضی حق‌تعالی باشد و ریشه مواجب‌بگیران مروج فساد و فحشا را بخشکانید.
جمعی از اهالی منطقه 14 پاسدار گمنام
* غرب مدعی آزادی نزدیک به 70 سال است که از اشغالگری اسرائیل در فلسطین روایت دروغینی مطرح کرده است‌، به ‌طوری که قبل از آغاز جنبش دانشجویی در آمریکا‌، بسیاری رژیم صهیونیستی را به جای مردم فلسطین‌، قومی مورد ظلم واقع شده تصور می‌کردند. اما امروز حقایق برای مردم آمریکا هم معلوم و تبدیل به اعتراض شده است.
ترکمان
* اعتراضاتی که در دانشگاه‌های آمریکایی بر علیه رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد، باید آن را آغازی بر پایان صهیونیسم‌سالاری در آمریکا و سایر نقاط جهان قلمداد کرد. فلذا پایان اسرائیل و استکبار به خواست خداوند بسیار نزدیک‌تر از آنچه تصور می‌کنیم اتفاق خواهد افتاد.
ملانوروزی
*با حوادثی که در اقصی نقاط عالم به ویژه در غرب با آن‌ها مواجه هستیم باید گفت فلسطین جهان را بیدار کرده است. از این رو جنگ غزه برای اسرائیل نه تنها در منطقه باعث از بین رفتن بازدارندگی این رژیم شد‌، بلکه در غرب نیز افکار عمومی را علیه خود اسرائیل بسیج کرد و هزینه حمایت دولت‌های غربی از صهیونیست‌ها را نیز به شدت بالا برد.
صفویان
*گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوباره برای خودش بازی درآورده و در گفت‌وگو با رسانه غربی «پی‌بی‌اس» مدعی شده است اگر ایران در برنامه هسته‌ای خود شفافیت نداشته باشد و به بازرسان اجازه بازرسی ندهد‌، آژانس در آینده‌ای نزدیک از تأیید ماهیت صلح‌آمیز فعالیت‌های اتمی ایران خودداری خواهد کرد. هدف این عامل نظام سلطه جلوگیری از استناد حقوقی و عملیاتی ایران به بند غروب آفتاب در قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد و در نهایت خودداری از انعقاد توافق «تضمین محور» با ایران با هدف ممانعت از بهره‌مندی ایران از مزایای رفع تحریم‌هاست.
پژوهان فر
* بعد از انتشار اخبار و گزارش‌هایی در رسانه‌های عبری زبان در مورد ناکارآمدی سامانه‌های پدافندی آمریکایی در مقابله با موشک‌ها و پهپادهای ایرانی بسیار جالب است که می‌شنویم یک افسر آمریکایی از رسوایی پدافندی ارتش رژیم صهیونیستی پرده برداشته و اعلام کرده است، حدود نیمی از پهپادهای سرنگون شده صهیونیستی توسط خود سامانه‌های پدافندی رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفته‌اند. خدا که اراده کند تجهیزات دشمن علیه خودش به کار گرفته می‌شود.
مهاجر
* حمله پلیس آمریکا به دانشجویانی که به طور مسالمت‌آمیز مطالبه خود را اعلام می‌کنند باعث شده است که بسیاری از شخصیت‌های تاثیرگذار بین‌المللی، «آزادی بیان» در آمریکا را زیر سؤال ببرند بنابر این بایدن رئیس‌جمهور آمریکا لازم است بداند با نزدیک شدن انتخابات، سبد رأی او به شدت دچار آسیب خواهد شد. چرا که جنبش دانشجویی با تغییر فرهنگ سیاسی، بر روی دیدگاه‌ها و باور‌های مردم آمریکا تاثیر خودش را خواهد گذاشت.
اسفندیاری
* اسرائیل و آمریکا و چند کشور عربی دنبال ایجاد ناتوی عربی برای جلوگیری از قدرت گرفتن ایران در منطقه و حتی جهانند. اما کور خوانده‌اند‌، دستان ما و مقاومت منطقه نه تنها در تنگه هرمز بلکه در باب‌المندب و شریان‌های انرژی دنیا کمر آن‌ها را ان‌شاءالله خواهد شکست. در واقع از این به بعد این محورمقاومت است که قیمت جهانی نفت را مشخص می‌کنند.
شیبانی
*در مذاکرات صلحی که بین نمایندگان حماس و اسرائیلی‌ها در مصر برگزار می‌گردد، نشانه‌هایی از کوتاه آمدن رژیم صهیونیستی دیده می‌شود. در باره کوتاه آمدن اسرائیل شاید گفته شود، به خاطر آزادی گروگان‌هاست. اما اگر صرفا این انگیزه در کار بود که معقول نبود جنگ این مقدار طول بکشد و تعدادی از آنها جان خود را از دست بدهند. واقعیت این است که این مسئله به تحولات میدانی در غزه و به بن‌بست رسیدن جنگ در تحقق هدف دیگر یعنی نابودی حماس و تشکیلات نظامی آن بر می‌گردد.
غلامزاده
* در حالی که دنیا علیه وحشی‌گری‌های رژیم صهیونیستی در قتل عام مردم مظلوم غزه به ویژه کودکان به پاخاسته است، مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال تصویب طرحی برای جرم‌انگاری انتقاد از اسرائیل غاصب برآمده‌اند!
راستگردانی
*چقدر خوب است دانشجویان بابصیرت و آگاه و فداکار آمریکا و اروپا در جنبش دانشجویی خود از تجربیات انقلاب اسلامی ایران استفاده نمایند. مثلا در مواجهه با پلیس خشن غرب که به دستور اربابان صهیونیستی عمل می‌کنند، به آن‌ها گل تقدیم کنند شاید آن‌ها نیز به این جنبش بپیوندند.
نجفی- مشهد
*با دستور ویژه رئیس‌جمهور محترم برای حل مشکل اشتغال استان‌های دارای نرخ بالای بیکاری، امیدوار شدیم که ان‌شاءالله این مشکل ما در استانی چون لرستان حل شود.
شیخی
 * چندین سال است که حرکت قطارها در حریم منازل مسکونی در جاده مخصوص، گرمدره، خیابان ناصریه، مناطق مسکونی راه‌آهن، شهید فتوکیان، جنب مدرسه امامت آرامش و آسایش خانواده‌ها را سلب کرده است. مسئولان هم قول مساعد برای حل موضوع داده‌اند ولی در عمل خبری از حل آن نیست. از دولت جهادی سیزدهم درخواست می‌شود این مشکل چندین ساله را مرتفع نمایند.
جعفری
* از دستگاه قضائی درخواست می‌شود خانم‌های متهمی که در دادگاه به جرمشان رسیدگی می‌شود و اعتقادی به پوشش حجاب به ویژه چادر نداشته‌اند، استفاده از چادر در دادگاه برای‌شان ممنوع شود و صرفا با پوشش مانتو در دادگاه حضور یابند.
رجب‌ پورزمانی
* چندسال پیش‌، امام خامنه‌ای درجمع تعدادی از فعالان فرهنگی فرمودند: از من سؤال کردید که به شبکه‌های اجتماعی و مجازی کنونی که متعلق به دشمن است وارد بشویم یا نه؟به نظر ما ورود هوشمندانه خوب است ولی افرادی بروند و کار دسته جمعی کنند و بنیه داشته باشند که خودشان غرق نشوند... ورود تهاجمی لازم است و گرفتن میدان از دست دشمن. اثر‌گذار و تهاجمی باشید نه اثرپذیر. (دیدار با اعضای قرب بقیه‌الله19/۸/1395)
محمدی
* خیلی‌ها یادشان نمی‌آید که ۴۵سال پیش می‌گفتند انقلاب«امام» خمینی شش ماه بیشتر دوام نمی‌آورد! اما الان پیام انقلاب حضرت روح‌الله جلوی کاخ سفید، آرامش را از سیاستمداران ظالم آمریکا گرفته است. چی فکر می‌کردند و امروز چی شد؟!
قلی‌زاده
*کاش نهاد‌های ناظر‌، به مشکل افسارگسیختگی اجاره‌ها در بازار تهران ورود کنند. در یک پاساژ خیابان15خرداد تهران‌، یک موجر‌، واحد کسبی را پارسال به قیمت7میلیون تومان  اجاره می‌داد ولی امسال این حق الاجاره را با خیال راحت به 45میلیون تومان رسانده است! درحالی که در موضوع قیمت کالاها ما را به خاطر عدم نصب اتیکت قیمت به شدت توبیخ می‌کنند آیا نباید به این گرانفروشی آشکار و جسورانه موجران توجهی بشود؟ لطفا مرجعی را که مسئولیت رسیدگی به این‌گونه اجحاف‌ها را دارد به ما معرفی کنید. آیا درحوزه اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی است یا جای دیگر؟
یک کاسب