kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۷۹۶۴
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۰

خواندنی از ورزش 

 
 
* میرهاشم حسینی، سرگروه تیم ملی تکواندو در جریان تمرینات پایانی تیم ملی جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آسیب دید و پس از انجام اقدامات اولیه پزشکی، حضور در این دوره از رقابت‌ها را از دست داد. بر همین اساس و با نظر کادر فنی، علی خوش‌روش دارنده مدال طلای مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی و بهترین تکواندوکار این رقابت‌ها که در لیست اولیه ثبت‌نام نیز حضور داشت، جایگزین وی شد. بدین ترتیب وی برای حضور در وزن ۸۰- کیلوگرم تیم ملی، عصر امروز همراه سایر ملی‌پوشان راهی ویتنام می‌شود. بیست و ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه در شهر «دانانگ» برگزار خواهد شد.
* چهل و سومین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا به ریاست «راجا راندیر سینگ» سرپرست این شورا و در شهر بانکوک تایلند و با حضور محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان و دیگر اعضای شورا از صبح دیروز آغاز شد. بر اساس دستور جلسه این مجمع سرپرست OCA ضمن خیر مقدم و ارائه پیام توماس باخ رئیس IOC (ویدیو کنفرانس) به اعضای شورا؛ در ادامه مسئولین و نمایندگان کمیته‌های زیرمجموعه OCA و همچنین کمیته‌های برگزاری بازی‌های رزمی و داخل سالن آسیا(بانکوک)، بازی‌های آسیایی زمستانی (هاربین-چین)، بازی‌های جوانان(تاشکند) و بازی‌های آسیایی(ناگویای ژاپن) به ارائه گزارش‌ها و اقدامات خود درخصوص آخرین شرایط میزبانی این رقابت‌ها و اقدامات انجام شده خواهند پرداخت.
* با حکمی از سوی دکتر کوهپایه‌زاده رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و توان‌یابان حسین رضا‌زاده به عنوان عضو افتخاری هیئت‌رئیسه فدراسیون منصوب شد.
* مراسم تشییع پیکر مرحوم سید ابوالحسن (ناصر) میرواحدی رئیس سابق فدراسیون کشتی و پهلوان سابق ایران صبح دیروز از محل فدراسیون کشتی به سمت بهشت زهرا(س) برگزار شد. در این مراسم تعدادی از پیشکسوتان کشتی و مسئولان ورزش از جمله علی‌اکبر حیدری، سلطانعلی ترخاق، منصور برزگر، ابراهیم جوادی، برنا فیروزی معاون وزیر ورزش، ابراهیم مهربان، علی دقت‌پور، مهدی محبی، سلمان حسام، عبدالله حیدری، احمد عرب، سعید سلیمانی، جواد نورمحمدی، فریدون عابدین‌نژاد، قاسم علی‌عسگری، حمید یاری، جهان دهقان‌پور، اردشیر پورحکمت و... به همراه خانواده و دوستداران مرحوم میرواحدی حضور داشتند. مراسم ترحیم ابوالحسن میرواحدی نیز فردا(دوشنبه) از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵ در مسجد الرضا در میدان نیلوفر تهران برگزار می‌شود.