kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۷۹۵۷
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۹
با حمایت دستگاه قضا انجام شد

1700 میلیارد تومان بدهی بانکی و مالیاتی مجتمع فولاد ارومیه به خزانه بازگشت

 
 
 
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: مجتمع فولاد ارومیه به عنوان یکی از واحد‌های مهم شمال‌غرب کشور دچار مشکلات قضائی شده بود که با ورود دستگاه قضائی این مشکلات حل شد.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، کمک به احیای واحد‌های تولید و رفع مشکلات پیش روی تولید و تحقق شعار سال یکی از اولویت‌های دستگاه قضائی است که بار‌ها در جلسات مختلف مورد تاکید رئیس قوه قضائیه قرار گرفته است. 
مجتمع فولاد ارومیه یکی از واحد‌هایی بود که به دلیل مشکلات اقتصادی و بدهی بانکی و مالیاتی در آستانه تعطیلی قرار داشت که با اقدامات، طرح و بررسی مشکلات این واحد تولیدی در جلسات مختلف و بازدید‌های میدانی مسئولان قضائی استان آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشت.
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در رابطه با این موضوع گفت: مجتمع فولاد ارومیه یکی از واحد‌های مهم نه تنها استان بلکه شمال‌غرب کشور است که دچار مشکلات قضائی شده بود و با سیستم بانکی به جد درگیر بود، همچنین مشکلاتی در زمینه مالکیت و نقل و انتقال سهام آن وجود داشت که با ورود سیستم قضائی و همراهی سایر مجموعه‌ها، بخش قابل توجهی از این مشکلات حل شده است.
عتباتی ادامه داد: این مجموعه بالغ بر یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی بانکی داشت که تحت نظارت دستگاه قضائی استان تسویه شد و به سیستم بانکی برگشت تا مجدداً در چرخه تولید و اشتغال استان تزریق شود. همچنین این مجموعه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی داشت که با کمک همکاران قضائی و مجموعه‌ها پرداخت شد و اکنون از نظر مالکیت مشکلی ندارد.
وی افزود: آنچه که بعد از تسویه بدهی‌های این مجموعه برای دستگاه قضائی مهم بود، کمک برای بازگشت به چرخه تولید این مجموعه است. با اقدامات انجام شده و ورود مجموعه‌های تخصصی مدیریتی در کنار خریدار شاهد اقدامات خوبی هستیم و خط تولید میلگرد و نورد در پایان مراحل تکمیل قرار دارند. مجتمع فولاد ارومیه مشکلاتی در حوزه برق، تامین آب و اختلافات اراضی با برخی از اشخاص و اهالی منطقه دارد که مقرر شده در کمیته حمایت قضائی از سرمایه‌گذاری استان در دستور کار قرار گیرد.