kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۷۹۱۹
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۹
امیرعبداللهیان:  

آنچه در غزه می‌گذرد آزمونی خطیر برای اروپای مدعی حقوق بشر است

وزیر امور خارجه آنچه در غزه می‌گذرد را آزمونی خطیر برای مشروعیت ارزش‌هایی چون کرامت و حقوق بشر که اروپایی‌ها مدعی تلاش در راستای آن هستند، خواند و گفت: اروپا باید فریاد عدالتخواهی‌اش را در موضوع فلسطین بلند کند.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز اروپا در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: به مناسبت روز اروپا ۲۰۲۴، به همۀ کسانی که در اروپا به امید اروپایی متحد، آرام و بالنده این روز را گرامی می‌دارند، تبریک می‌گویم.
 وی افزود: در این روز ویژه، همۀ آنانی که برای صلح و سعادت اروپا تلاش کرده‌اند باید در اندیشۀ صلح و امنیت در سراسر جهان باشند. وزیر خارجه یادآور شد: آنچه در غزه می‌گذرد بار گرانی است بر شانه وجدان بشریت و آزمونی خطیر برای مشروعیت ارزش‌هایی چون کرامت و حقوق بشر که اروپایی‌ها مدعی تلاش در راستای آن هستند.  امیرعبداللهیان تصریح کرد: اروپا باید فریاد عدالتخواهی‌اش را در موضوع فلسطین بلند کند. وی همچنین گفت؛ ایران آماده ادامه کار و تعامل با اروپا 
بر پایه احترام، گفت‌وگوی سازنده و همکاری در راستای منافع مشترک و صلح و امنیت در جهان است.
جمعیت هلال احمر یکی از مردمی‌ترین نهادهای میهن است
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان به مناسبت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ و هفته گرامیداشت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران پیام تبریک صادر کرد. در بخشی از متن این پیام آمده است: جناب آقای کولیوند رئیس محترم جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران سلام علیکم؛ روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ و هفته هلال احمر جمهوری اسلامی ایران فرصتی است مغتنم برای سپاس و قدردانی از انسان‌هایی ایثارگر و فداکار که بر اساس آموزه‌های دینی و اصول انسانی و اخلاقی، همه توان خود را با تلاش‌های مخلصانه و خستگی‌ناپذیر در یاری رساندن و خدمت‌رسانی بی‌منت به هموطنان ایرانی و نیازمندان و آسیب‌دیدگان در اقصی نقاط جهان به کار می‌گیرند. در بخشی دیگر نیز آمده است: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران یکی از مردمی‌ترین نهادهای میهن عزیزمان و برآمده از متن مردم شریف و نوع‌دوست ایران است و فرزندان برومند و خدوم ملت در این نهاد بشردوستانه، کارنامه درخشانی از خدمت به آحاد مردم ایران در برهه‌های حساسی از تاریخ این سرزمین از جمله در دوران دفاع مقدس و نیز بهنگام وقوع حوادث و مصائب غیرمترقبه در اقصی نقاط کشور دارند و تلاش‌های بی‌وقفه آنان همواره مایه دلگرمی و امید و التیام بخش آلام و موجب حیات‌بخشی به بسیاری از مردم و آسیب‌دیدگان بوده است. همچنین این پیام می‌افزاید: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو پرافتخار سازمان صلیب سرخ جهانی یکی از معتبرترین سازمان‌های امدادی در سطح بین‌المللی و برخوردار از نیروهای متخصص و مجرب است و کارنامه درخشان آن در مأموریت‌های انسان‌دوستانه فرامرزی، موجب عزت و افتخارآفرینی برای ملت شریف ایران بوده است.
در پایان این متن آمده است: این‌جانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای از جان‌گذشته هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، فرارسیدن روز جهانی «صلیب سرخ و هلال احمر» و همچنین «هفته هلال احمر جمهوری اسلامی ایران» را به جنابعالی و همه کارکنان و امدادگران خدوم و پرتلاش جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و خانواده‌های محترم آنان تبریک و تهنیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال توفیقات روزافزون جنابعالی و همکاران محترم را مسئلت دارم.