kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۷۷۶۰
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۶
رئیس سازمان انرژی اتمی مطرح کرد 

استقبال بالا از اجلاس بین‌المللی هسته‌ای ایران علی‌رغم مانع‌تراشی‌ها

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به محدودیت‌ها و هزینه‌های تحمیلی به ایران از سوی دشمنان خبر داد استقبال از اجلاس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای در اصفهان خوب بوده است و شخصیت‌های باسابقه‌ای علی‌رغم مانع‌تراشی‌ها در آن شرکت کرده و مقالات خوبی ارائه کرده‌اند.
محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه برگزاری میزگردها و پنل‌های تخصصی سی‌امین کنفرانس ملی هسته‌ای ایران و نخستین کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای در شهر اصفهان گفت: اگر چه اراده نظام سلطه بر محقق نشدن  هدف صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران است، اما با همه این محدودیت‌ها و هزینه‌های تحمیلی استقبال از این اجلاس علمی خوب بوده است و شخصیت‌های با سابقه‌ای علی رغم مانع‌تراشی‌ها در آن شرکت کرده و مقالات خوبی ارائه شده است.
وی افزود: این مقالات به صورت شفاهی و ویدئوکنفرانسی ارائه شده است.
اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: هدف ما این است که این مقالات و دستاوردها تراز علم و فناوری ایران را به دنیا نشان دهیم و برای مبارزه با سلطه کشورهای استکباری آماده هستیم این فناوری‌ها را به سایر کشورها منتقل کنیم تا حصارها شکسته و یک نظام علمی متفاوت ایجاد شود. این امر نیازمند لوازمی است و یکی از قدم‌های آن برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای بود و امیدوارم اهداف تعیین شده محقق شود.
معاون رئیس‌جمهور در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم اهداف کمی و کیفی تعریف شده در این کنفرانس در کنار سازماندهی انجام گرفته باعث نزدیک شدن به اهداف مدنظر شود تا شاهد سرعت‌بخشی در گسترش صنایع هسته‌ای کشور به ویژه در زمینه مواردی باشیم که در سال «جهش تولید و مشارکت مردم» در خط مقدم تأثیرگذاری زندگی مردم جامعه قرار دارد.
گفتنی است مراسم افتتاحیه سی‌امین کنفرانس ملی هسته‌ای ایران و نخستین کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای با حضور محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، معاون وی، مدیران ارشد صنعت هسته‌ای، متخصصان داخلی و خارجی و... عصر (دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت‌ماه) در اصفهان برگزار شد.
اسلامی: ایران همواره تولیدکننده 
و صادرکننده علم و فناوری بوده است
محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بعدازظهر سه‌شنبه در کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای که در اصفهان در حال برگزاری است، اظهارداشت: ایران مهد تمدن و تاریخ است و همواره تولیدکننده و صادر‌کننده علم و فناوری بوده است و توانسته در دنیا تأثیرگذار باشد.
وی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی این فرصت برای مردم عزیز ما فراهم شده تا در جهت پیشرفت علم و فناوری هسته‌ای کشور 
گام بردارند.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: دانشجویان و اساتید ما همواره توانستند همکاری‌های صنعتی داشته باشند و علوم و فنون شتاب بگیرد تا در زندگی مردم تأثیر داشته باشد. 
با توجه به القائات رژیم خصمانه و نظام سلطه علیه ایران که سعی در مخدوش کردن افکار درخصوص علم هسته‌ای ایران داشتند، این موارد بهانه‌ای برای تحریم علیه کشور شده و این باعث شده تا ما مسیر خود را محکم‌تر 
طی کنیم.