kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۷۵۷۶
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۹
رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد

رشد ۳۸۰ درصدی اعتبارات رفاه و تأمین اجتماعی در دولت سیزدهم

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: اعتبارات رفاه و تامین اجتماعی در 1403 نسبت به ۱۳۹۹ رشد ۳۸۰ درصدی داشته است.
به گزارش ایرنا، داود منظور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی در ادامه تشریح ویژگی‌های ممتاز قانون بودجه ۱۴۰۳، نوشت: اعتبارات رفاه و تامین اجتماعی از ۱۳۱ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ به ۶۳۰ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۳ افزایش یافته است. این آمار رئیس سازمان برنامه و بودجه، نشانگر افزایش 380 درصدی اعتبارات رفاه و تامین اجتماعی در 1403 نسبت به سال 99 است.
همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: در این مدت، متوسط پرداختی ماهانه به مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی از 
۶۱۷ هزار تومان به ۱۶۹۰ هزار تومان افزایش یافته است. تعداد مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی از سه میلیون و 200 هزار خانوار به سه میلیون و 900 هزار میلیون خانوار افزایش یافته است.
منظور افزود: همچنین، در دولت سیزدهم برای کمک به تغذیه کودکان دچار سوء تغذیه، مبلغ ۸۴۰ میلیارد تومان در بودجه سال ۱۴۰۲ و مبلغ ۱۷۲۸ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۳ پیش‌بینی شده است.
او، پیش از این نیز خبر داده بود که اعتبار مورد نیاز برای پرداخت فوق‌العاده خاص کارکنان خدوم نظام سلامت با رقم ۱۰ هزار میلیارد تومان در بودجه امسال به تصویب رسید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرده بود: نگهداشت کادر درمان و ارتقاء نظام سلامت یکی از مقوم‌های کلیدی سرمایه اجتماعی و از جمله اولویت‌های اصلی دولت است.