kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۷۵۰۵
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۶
برکناری شبانه خطیر توسط هیئت مدیره

نکونام: استقلال به ساحل آرامش رسید چه کسی به عنوان مدیرعامل معرفی می‌شود؟!

با برکناری مدیرعامل استقلال تهران، حالا نام‌های جدیدی به عنوان گزینه‌های مدیرعاملی این باشگاه مطرح شده است. 
 
 
 
سرویس ورزشی-
 
چهارشنبه شب هفته گذشته و پس از برگزاری بازی تیم‌های استقلال و تراکتور در تبریز، مهدی افضلی رئیس هیئت‌مدیره، فرشید سمیعی نایب‌رئیس هیئت‌مدیره و مهدی حیدرزاده دیگر عضو هیئت‌مدیره به عنوان اعضای هیئت مدیره رای به برکناری علی خطیر مدیرعامل این باشگاه دادند. آنها بلافاصله پس از این برکناری، سمیعی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست باشگاه انتخاب و معرفی کردند.
این اتفاق با واکنش سریع جواد نکونام سرمربی استقلال همراه شد تا جایی که او همان شب در گفت‌و‌گویی با خبرنگاران عنوان داشت: امروز یک روز به یادماندنی برای باشگاه استقلال خواهد بود؛ شاید هم یک هفته به یادماندنی. بعد از واگذاری استقلال به هلدینگ خلیج‌فارس، اتفاق مهم دیگری نیز با درایت علی عسگری (مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس) و شهریاری (نماینده هلدینگ خلیج‌فارس در باشگاه استقلال) برای استقلال رقم خورد و تصور می‌کنم استقلال از امشب به ساحل آرامش خواهد رسید. 
وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: از داستان‌های امسال هر چه بگویم، کم گفته‌ام. عده‌ای همه کار کردند استقلال نتیجه نگیرد و اجازه ندادند بازیکنان مورد نظر جذب شود. اتفاقاتی برای استقلال افتاد که اصلاً خوب نبود و باعث شدند هوادار یک فصل اذیت شود و استرس بکشد. با تصمیمی که امشب گرفته شد، استقلال به ساحل آرامش رسید، اما باید مراقب باشیم. هواداران هوشیار باشند که عده‌ای دوست ندارند استقلال قهرمان شود.
سرمربی استقلال اظهار داشت: امروز که این خبر در هواپیمای تیم اعلام شد، همه تیم خوشحال شدند؛ چون همه امسال اذیت شدند. فعلاً نمی‌خواهم زیاد در این باره حرف بزنم. به‌زودی با هواداران درباره بلاهایی که در یک سال گذشته سر من، تیم و هواداران آوردند، صحبت می‌کنم. الان فقط و فقط تمرکزمان روی موفقیت تیم است. با وجود کاستی‌ها تا لحظه آخر برای استقلال خواهیم جنگید. فقط خوشحالم مالکان جدید خیلی زود فهمیدند چه کسانی مخل آسایش استقلال هستند و می‌خواهند آرامش را برهم بزنند.
مطرح شدن نام 3 گزینه برای مدیرعاملی استقلال
حالا اما مهم‌ترین بحث درخصوص این روزهای باشگاه استقلال به انتخاب جانشین علی خطیر بازمی‌گردد. پس از برکناری شبانه مدیرعامل آبی‌ها که با امضای سه عضو هیئت‌مدیره این باشگاه صورت گرفت، همه در انتظار تصمیم نهائی پتروشیمی خلیج‌فارس هستند تا به عنوان مالک باشگاه، مدیر جدید استقلال را انتخاب کند.
در مقطع فعلی، زمام امور در باشگاه استقلال به دست فرشید سمیعی سپرده شده است. عضو هیئت‌مدیره آبی‌ها که در مقام سرپرست مدیرعاملی آبی‌ها بر کارهای مدیریتی نظارت دارد و حتی خود او نیز شانس این را دارد که در قامت مدیرعامل جدید استقلال، جانشین خطیر شود.
با این وجود و پس از برکناری خطیر، بحث و گمانه‌زنی درباره انتخاب جانشین وی نیز افزایش یافت و نام‌های زیادی منتشر شده است. نام تعدادی از مدیران مختلف که پیش از این نیز تجربه نشستن روی صندلی ریاست باشگاه استقلال را در کارنامه دارند به همراه نفرات دیگری که در سال‌های اخیر همواره یکی از گزینه‌های مطرح شده برای نشستن روی صندلی ریاست باشگاه بوده‌اند، در میان کاندیداها دیده می‌شود.
یکی از این اسامی مصطفی آجورلو است. فردی که در دوره مدیریتی او استقلال توانست به قهرمانی بدون شکست در لیگ برتر دست یابد و به یکباره در میانه‌های نیم فصل نخست لیگ قبل، از کار برکنار شد و جای خود را به علی‌ فتح‌الله‌زاده داد. برکناری پرحاشیه آجورلو با واکنش‌های زیادی همراه شد و از آنجایی که فرهاد مجیدی و ریکاردو ساپینتو همواره در دوره مدیریتی آجورلو از وی تعریف و تمجید کرده‌اند، سبب شده نام او به عنوان یکی از کاندیداها مطرح شود، به‌خصوص اینکه او رابطه بسیار خوبی نیز با جواد نکونام دارد.
نام دیگری که همواره در این سال‌ها به عنوان گزینه مدیریت استقلال مطرح شده، سعید آذری است. مدیر سابق ذوب‌آهن و فولاد حتی پیش از نشستن علی خطیر روی صندلی ریاست، او یکی از جدی‌ترین گزینه‌های مدیریت باشگاه بود، ولی در نهایت این اتفاق رخ نداد.
اما آن‌گونه که از گوشه و کنار به گوش می‌رسد، شهریاری که به عنوان نماینده تام‌الاختیار هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس در باشگاه استقلال مشغول به کار شده، از طرف مالک جدید آبی‌ها این قدرت را دارد تا درخصوص مسائل مدیریت و اثرگذار باشگاه استقلال تصمیم‌گیری کند. فردی که پیش از این و در سال‌های گذشته علاوه‌بر سابقه مدیرعاملی باشگاه صبا باتری، حضور در هیئت‌مدیره استقلال را نیز در کارنامه دارد. ممکن است حتی خود شهریاری به عنوان رئیس هیئت‌مدیره در این باشگاه مشغول فعالیت شود و شخص دیگری در سمت مدیرعاملی منصوب شود و عملاً امور مدیریتی باشگاه استقلال از فیلتر شهریاری و هلدینگ خلیج‌فارس رد شود.
به هر شکل تا زمان قطعی شدن انتخاب مالک باشگاه استقلال و هیئت‌مدیره آبی‌ها باید منتظر ماند. در حال حاضر فرشید سمیعی که پیش از این نیز یکی از اعضای هیئت‌مدیره باشگاه بود، به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال وظیفه دارد تا مسائل جاری باشگاه را با هماهنگی با مالک آبی‌ها پیش ببرد.
اضافه شدن یک عضو به هیئت مدیره پرسپولیس 
شرایط در باشگاه پرسپولیس متفاوت از استقلال است. دیروز خبرگزاری فارس گزارش داد تغییرات در هیئت مدیره پرسپولیس برخلاف استقلال احتمالا تا پایان لیگ اتفاق نخواهد افتاد اما نماینده کنسرسیوم بانک‌ها بزودی فردی را روانه هیئت مدیره خواهد کرد. سهامداران عمده باشگاه پرسپولیس قصد دارند تغییرات عمده در بدنه مدیریت باشگاه را در پایان فصل انجام دهند تا نفرات مدنظر خود را راهی هیئت مدیره کنند. برنامه بانک‌های سهامدار برای تغییرات در پرسپولیس در پایان فصل خواهد بود و احتمال کمی دارد که همانند باشگاه استقلال دست به تغییرات ناگهانی بزنند.