kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۷۳۸۰
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۶

کیهان و خوانندگان

 

* قابل توجه غربزده‌ها : عاقبت آزادی‌ بیان در آمریکا، قرار دادن دانشجویان و اساتید معترض به نسل کشی درغزه دانشگاه کلمبیا در لیست سیاه و منع آنها از تحصیل و تدریس و اشتغال بود!
ثقفی
* کسانی که در فتنه 78 می‌گفتند دانشگاه پادگان نیست امروز در برابر خشونت، دستگیری و بازداشت بسیاری از دانشجویان در آمریکا و اروپای مدعی مهد آزادی چه پاسخی دارند؟ چرا صدایشان بلند نمی‌شود؟چرا حتی می‌ترسند به سؤال خبرنگاران دراین باره پاسخ دهند؟چرا آزادگی در این جماعت مدعی آزادی مرده است؟
ارغوانی
* اتفاقاتی که این روزها در دانشگاه‌های آمریکا علیه دانشجویان معترض به جنایات اسرائیل وآمریکا درغزه در جریان است، اگر در یکی از کشورهای دشمن یا منتقد آمریکا در جریان بود، تا الان آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای تحریم آن کشور در شورای امنیت مطرح کرده بود. کاش چین و روسیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای تحریم آمریکا به شورای امنیت ارائه نمایند.
جوادی
* اجرای نماز جماعت باشکوه توسط بیش از ۵۰۰۰ نفر از تظاهرکنندگان حامی فلسطین در قلب آمریکا، واشنگتن دی سی یادآور تظاهرات بهمن ماه 1357 ما و ان‌شاءالله نوید‌دهنده سرنگونی کاخ سیاه غرب است. ما این را به فال نیک می‌گیریم و در انتظار پیروزی حق‌طلبان دنیا هستیم.
مولایی
* مجری اینترنشنال با ابراز تعجب از اینکه مردم آمریکا، پرچم خودشان را آتش می‌زنند و شعار «مرگ ‌بر ‌آمریکا» می‌دهند و از آن طرف پرچم محور مقاومت را روی دستانشان بالا می‌برند گفته است: این، آدم را نگران می‌کند! باید به او گفت این تازه آغاز افول قدرت اربابان غربی‌تان است.
قاسم‌آبادی
* در روزهای اخیر تعداد زیادی از زنان در آمریکا با مشت و لگد و به‌طور بی‌شرمانه‌ای بر زمین کوبیده شدند و دستگیر و زندانی شدند. به نظرتان چرا آنجلیناجولی خفه‌خون گرفته است و به زنان آمریکایی ادای احترام نمی‌کند؟
مرجانی
* همگام با مراجع بزرگوار تقلید و مردم به فرمانده محترم انتظامی و همکاران گرامی‌شان که با اقتدار، طرح نور را در کشور اجرا می‌کنند خدا قوت گفته و از ایشان تقدیر و تشکر می‌کنیم. ان‌شاءالله با توجه به خواست ملت با قدرت این روند امیدبخش را ادامه دهند.
نصیبی
 * از فراجا درخواست می‌شود بساط سلبریتی‌هایی راکه با گردن کلفتی به دنبال ترویج بی‌حیایی هستند‌، با قدرت و بدون مماشات جمع کند. مردم همه پای کار هستند و اتفاقا همه دوست دارند بیشتر با سلبریتی‌های مروج بی‌بندوباری و فساد برخورد بشود.
دیباجی
* از مردم مؤمن و با غیرت درخواست می‌شود با شماره ۱۹۷یا ۱۱۰ تماس بگیرند و از طرح نور حمایت کنند تا قوت قلبی برای عزیزان زحمتکش فراجا باشد.
میرسیار
* از اساتید سطوح عالی و خارج حوزه که با صدور بیانیه‌ای از اجرای طرح نور(عفاف و حجاب) توسط فراجا حمایت کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم. انتظار می‌رود همه نخبگان و اساتید دانشگاه‌ها و... نسبت به استمرار این طرح که قطعا باعث ثبات و آرامش خانواده‌هاست حمایت کنند.
گلکار
* اینکه جمهوری اسلامی با ظرافت مثال‌زدنی در کنار نمایش توان و قدرت ضربه متقابل خود مثل عملیات وعده صادق و تنبیه عناصری که به منافع و مواضع جمهوری اسلامی تعرض کرده بودند، توسعه روابط اقتصادی با همسایگان و کشورهای منطقه را نیز به پیش می‌برد، نشان‌دهنده عقلانیت و عملگرایی در سیاست‌گذاری و اجرای حاکمیت است و هر دو اقدام در جای خود بجا و بموقع می‌باشد.
نخجیری
* دیوان کیفری بین‌المللی لاهه قرار است حکم بازداشت نخست‌وزیر رژیم جعلی صهیونیستی را صادر کند. این یکی از کمترین اقدامات این دادگاه است. جا دارد سازمان‌های بین‌المللی مانع ورود هرگونه سلاح و مهمات به سوی سرزمین‌های اشغالی شوند و در برابر نسل‌کشی در غزه ساکت ننشینند.
نیک ‌ضمیر
* در سال جهش تولید با مشارکت مردم نصب بیلبورد‌هایی از قهرمان‌های تولید و تجارت، کارآفرین‌ها، بازرگان‌ها و صنعتگران خوشنامی که دست‌کم دو، سه یا چهار دهه و بیشتر در این عرصه‌ها درخشیده‌اند به نوجوان‌ها، جوان‌ها و نسل حاضر نشان خواهد داد آنچه گفته می‌شود، نه یک آرزوی محال که اتفاقی در دسترس است‌. متأسفانه بسیاری از بیلبورد‌هایی در سطح شهر نصب می‌شود به تبلیغات اغواگرانه اختصاص دارد.
باجلانی
* از دستگاه قضا می‌‌خواهیم تعلل 32 دستگاه مسئول راهکارهای حجاب و عفاف را  بررسی و خاطیان به جد بازخواست شوند. از مردم انقلابی هم درخواست می‌شود از دستگاه‌های مسئول مطالبه کنند.
سیرت‌نیا
* جهش تولید با مشارکت مردم را که شعار سال نامیده شده باید در همه حوزه‌ها و عرصه‌ها دنبال کرد. از جمله عرصه‌های مهم و تأثیرگذار در جهش تولید احیای واحدهای صنعتی راکد در کشور است. به گفته وزیر صمت، تعداد واحدهای راکد در دولت سیزدهم ۶ درصد کاهش یافته است و تاکنون بیش از ۸۴۰۰ واحد صنعتی در کشور احیا شده است که جای خوشحالی دارد.
رحمتی‌زاده
* از آنجا که حدود ۷۵ درصد از واحدهای راکد و نیمه‌تمام بعد از تکمیل و راه‌اندازی به نیروی کار زیر ۵۰ نفر نیاز دارند می‌توان نتیجه گرفت که بنگاه‌های اقتصادی مذکور اگرچه کوچکند اما اشتغال‌آفرینی آنها بیشتر است. پس در شرایطی که کشور از بیکاری رنج می‌برد، احداث یا احیای واحدهای اقتصادی کوچک به سرعت بر کاهش بیکاری اثر می‌گذارد.
روشن
* غیرت دینی و غیرت ملی‌ و تکلیف‌گرایی و مسئولیت‌پذیری‌ سردار رادان عزیز را برای همۀ مسئولان و کارگزاران این نظام الهی آرزومندیم. بر عزم و ارادۀ تو سردار درود/ بر این‌همه اقتدار، بسیار درود / صد شکر که هستی و دعاگوی توییم / بر غیرت دینی تو صد بار درود.
عارفیان
 * از جوانان غیرتمند ایران اسلامی درخواست می‌شود به این توصیه مشفقانه و پدرانه امام خامنه‌ای بزرگوار به دقت توجه نموده و برخلاف خواست شیطان بزرگ گام بردارند آن‌جایی که فرمود: «آمریکایی‌ها دوست دارند جوان ما شجاعت، انگیزه، امید، تحرک، توان جسمی و فکری نداشته باشد. نسبت به دشمن، خوشبین و نسبت به فرمانده و عقبه‌ خودی بدبین باشد.»
میرقاسمی
* پهپاد بالغ بر ۳۲ میلیون دلاری ام‌کیو-۹ متعلق به ارتش آمریکا توسط دلاورمردان یمن در نزدیکی سواحل این کشور سرنگون شد و داغ دیگری بر دل شیطان بزرگ گذاشتند! درود خداوند بر مجاهدان مظلوم و مقتدر انصار‌الله یمن.
سفیدآبی
* پایین بودن کیفیت بدنه خودرو‌های داخلی یکی از علل مهم خسارت جانی و مالی صاحبان خودروهای داخلی است که انتظار می‌رود مسئولان امر با فشار بر شرکت‌های خودروساز آنها را موظف نمایند این نقیصه مهم را رفع نمایند.
برکتی
* برخی کارشناسان معتقدند با ورود خودروهای برقی به کشور و به‌ویژه تهران امید است که مسئله ترافیک و آلودگی هوا حل و چهره شهرها را تغییر دهد و ان‌شاءالله مردم در سال جدید این تغییر را با تمام وجود لمس نمایند.
امام قربانعلی
* منطقه هفت ناحیه دو شهرداری تهران متأسفانه فاقد فضای سبز است. از شهردار محترم درخواست می‌شود برای فضای سبز این محل با توجه به آلودگی شهر تدبیری نمایند. برخی درختانی هم که در خیابان شهید نامجو خشک می‌شوند به جای کاشت درخت به جای آن، سیمان می‌کشند.
طاهری