kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۷۲۰۶
تاریخ انتشار : ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۵

آیت‌الله علم‌الهدی بر ضرورت تأمین مالی آزادراه حرم تا حرم تأکید کرد

 نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: ضروری است تا تأمین منابع مالی آزادراه حرم تا حرم هر چه سریع‌تر انجام شود. این جاده که برای آن تلاش‌های بسیاری در حال انجام است همچنان به مرحله اجرا نرسیده و باعث شده رسیدن زائر امام رضا(ع) به مشهد با سختی همراه باشد.
 
 
مشهد- خبرنگار کیهان: 
 
 آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با اعضای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در مشهد افزود: در ایام نوروز و ایام سوگواری دهه آخر صفر از تمام کشور زائر به مشهد می‌آید که با توجه به تشرف میلیونی این حجم از زائران نیاز به داشتن نگاه ملی و حمایت دولتی نسبت به زیرساخت‌های این شهر بیشتر احساس می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به‌ضرورت ایمن‌سازی جاده‌های استان خراسان رضوی ابراز کرد: یکی از نقاط حادثه‌خیز استان جاده سبزوار به شاهرود است که بیشترین تصادفات جاده‌ای نیز در آن رخ می‌دهد، در این خصوص نیز باید راهکاری از سوی وزارت راه و شهرسازی اتخاذ شود تا دیگر شاهد از دست دادن عزیزانمان نباشیم.
آیت‌الله علم‌الهدی با انتقاد از نابسامانی وضعیت حمل‌ونقل هوائی و ریلی در ایام پیک مسافری خاطرنشان کرد: متأسفانه در این ایام که مسافران زیادی قصد تشرف به مشهدالرضا‌(ع) را دارند، برخی از شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت‌های مسافربری را افزایش می‌دهند و یا در حمل‌ونقل ریلی که وسیله تشرف قشر متوسط جامعه است زائران برای تهیه بلیت با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوند که گاهی درخواست‌ها برای اضافه کردن یک رام قطار فوق‌العاده نیز در این خصوص بی‌نتیجه مانده است.
وی گفت: برای صیانت از هویت مشهد که منتسب به امام مهربانی‌ها است، شایسته است که تمامی برنامه‌ها به‌ویژه برنامه‌هایی که با حضور زائران و کیفیت سفر آنان ارتباط دارد متناسب با هویت امام هشتم‌(ع) باشد.