kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۹۷۱
تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۲

کیهان و خوانندگان

 
 
* اذعان کارشناسان غربی به تغییر معادلات قدرت در منطقه بعد از حمله ایران به اسرائیل که ایران توانست به یک کشور اتمی که چندین قدرت اتمی جهان حامی آن هستند حمله کند و این بازدارندگی را برای خود به نمایش بگذارد! که البته این اقتدار در سایه ولایت و استقامت ملت و ایثار و از خودگذشتگی شهدا حاصل شده است. خداوند به درجات مطهر امام راحل و شهدا و بر توفیقات امام خامنه‌ای عزیز و ملت بیفزاید.
رحمتی
* 25 فروردین امسال با عملیات پیروزمندانه وعده صادق علیه اسرائیل کودک‌کش را باید نقطه عطف تاریخی در دکترین دفاعی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران بدانیم. حملات ایذایی و ناکامی بزرگ رژیم صهیونیستی در واکنش به حملات بسیار قدرتمند سپاه پاسداران و همچنین قدرت‌نمایی پدافندی جمهوری اسلامی ایران سبب شد نه‌تنها معادله جدید شکل گرفته در منطقه دچار تغییر یا تخفیفی نشود؛ بلکه این معادله قدرت، تثبیت شده و معتبرتر شود.
قدیری
*شک نداشته باشیم که پاسخ نظامی مستقیم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی که به فروپاشی دستاوردهای محدود طرح عبری‌- غربی عادی‌سازی روابط با اسرائیل و انزوای بی‌سابقه سیاسی و اجتماعی رژیم صهیونیستی در عرصه بین‌الملل و نفرت افکار عمومی جهانی درباره این رژیم انجامید، زمینه‌ساز پیروزی نهائی جبهه مقاومت خواهد بود. ان‌شاءالله
فیروزآبادی
* اسرائیلی‌ها چند روز قبل اعلام کرده بودند موفق به رهگیری موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به میزان ۹۹ درصد شده‌اند. اما اکنون با گذشت چند روز از عملیات وعده صادق اعلام شده مطابق نظر کارشناسان و تحلیلگران صهیونیست این رقم به ۸۴ درصد کاهش یافته است. می‌خواهم عرض بکنم به قول یکی از کارشناسان نظامی حتی ادعای رهگیری ۸۴ درصد از موشک‌ها و پهپادها هم اگر درست باشد، عبور 16 درصدی برای ویرانی شهرهای اسرائیل اگر ایران می‌خواست، کافی بود.
شجری
* اسکات بنت افسر سابق ارتش آمریکا درخصوص پاسخ تنبیهی ایران به رژیم صهیونیستی گفته است به نظر من این اقدام ایران در قبال اسرائیل بسیار ترحم‌آمیز بود، چون اگر ایران می‌خواست، می‌توانست اقدامی هزار برابر ویران‌کننده‌تر انجام بدهد، اما این کار را نکرد و این نشان‌دهنده‌ بزرگواری و برتری فوق‌العاده سرشت ایران‌، پیشوایان دینی‌، نظامی و دولت این کشور بود.
صدر
* حمایت بیش از 80 درصدی شرکت‌کنندگان از طرح ایران برای مقاومت در برابر اشغالگری صهیونیست‌ها در نظرسنجی مجری سرشناس و فلسطینی‌الاصل شبکه الجزیره قطر در حساب ایکس خود حکایت از حمایت افکار عمومی عرب از اقدامات ایران در مسئله فلسطین دارد. این در حالی است که عرب‌ها هیچ طرحی ندارند.
موحدی
* اگر سپاه پاسداران نهادی مردمی نبود و در تمام بحران‌ها و مشکلات در کنار مردم نمی‌ایستاد و برای بازدارندگی کشورمان قدم‌های امروز را برنمی‌داشت مطمئن باشید آمریکا و غرب با چنین سپاهی مخالفت نمی‌کردند و مشکل نداشتند.
کوثری
* آمریکا و غرب با این دست و پا زدن‌های خود راه به جایی نخواهند برد. گویا هنوز نمی‌خواهند باور کنند که دنیای تک‌قطبی به پایان رسیده است. باید بپذیرند که نظم نوین جهانی با محوریت آسیا در حال شکل‌گیری است و چاره‌ای جز تطابق خود با این نظم جدید ندارند.
ابراهیمی
 *کجا بودیم و با حکومت ولایی و الهی به کجا رسیدیم که قدرت‌های جهانی از ما تجهیزات جنگی خریدارند؟ در خبرها آمده است که ارتش چین ۱۵ هزار پهپاد انتحاری به ایران سفارش داده و روسیه هم قرار است دوباره از ایران موشک‌های بالستیک خریداری کند! ایرانی که روزی ازخرید سیم‌خاردار هم محروم بود امروز به صادر‌کننده سلاح به قدرت‌های جهانی رسیده است. الحمدلله رب ‌العالمین
سِنِجانی
* با توجه به این‌که برنامه‌های محفل‌،حسینیه معلی و زندگی پس ‌از زندگی پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون در سال ۱۴۰۲ بودند، ضمن تقدیر و تشکر از تمامی متولیان‌، امید است به افزایش تهیه، تولید و پخش چنین برنامه‌هایی البته بدون تداخل ساعت پخش اهتمام بیشتری صورت گیرد.
شریفی
* اگر ملت بزرگوار کشورمان به وصیت‌نامه شهدایی که برای حفظ نظام و کشور جانشان را نثار کردند بنگرند خواهند دید که بیش از ۹۵ درصد وصیت‌نامه شهدا سفارششان این است؛ از امام و ولی فقیه جدا نشوید و به رهنمود‌های ایشان عمل کنید، خواهرم حجاب تو کوبنده‌تر از خون سرخ من است و تا رفع فتنه از جهان و تا پیروزی نهائی دست از دفاع و جنگ و مبارزه بر نمی‌داریم.
 تقوی                       
* آیا واقعاً همه مشکلات کشور حل شده و فقط مانده تعطیلی روز پنج‌شنبه و شنبه که این موضوع با این جدیت و فوریت در دستور کار مجلس قرار گرفت؟ اصلاً چه کسی چنین درخواستی را مطرح کرده بود که همه بسیج شدند تا این موضوع را زودتر به نتیجه برسانند؟! مگر ما کم تعطیلی در کشور داریم؟ 
فلسفی- اصفهان
* درباره طرح جدید حجاب و عفاف باید یادآوری کرد در تمامی امور اجتماعی، امکان ندارد همه مردم به‌طور صددرصد مطابق قانون رفتار کنند. همیشه باید تا حدی اجبار قانون و تدبیر سلبی موجود باشد چرا که بخشی از جامعه همیشه قانونمند نیست پس وجوب و لزوم حضور پلیس در اجرای هرچه بهتر طرح امری ضروری است.
خرم‌نیا
* خطاب به مخالفین طرح نور که توسط نیروی انتظامی در معابر در حال اجرا می‌باشد بنویسید هرگز بابت فلج بودن 26 دستگاه ایجابی که هیچ‌وقت وظایفشان را انجام ندادند،‌ تنها دستگاه سلبی را که موفق در میدان ایستاده است حذف نمی‌کنند. در ضمن برخی ‌ دچار اشتباه در فهم علت حضور نیروی انتظامی شده‌اند. باید توجه داشت نیروی انتظامی، یک نهاد سلبی است، نه ایجابی.
سخامنش
* رهبر معظم انقلاب در موضوع‌های مختلف بارها به دولت، مجلس، قوه قضائیه هم تذکر داده‌اند و می‌دهند. غرض اینکه طرح موفق پلیس در برخورد قاطع با کشف حجاب، اگر چند اشکال هم داشته باشد، طبیعی است.
جعفرپور
* تصاویر قتل عام هزاران دانشجوی اسپایکر عراق را روزی صدها بار در ایران باید پخش کرد تا برخی کج‌فهم‌ها قدر ولایت و حاج قاسم‌ها و شهدا را بدانند و فریب مزدوران داخلی و خیانتکاران و جانیان خارجی را نخورند. در این پایگاه حدود ۵ هزار دانشجوی هوائی بود که تروریست‌های داعشی این عاملین آمریکا همه را به رگبار بستند و دردناک‌تر اینکه بیش از دوهزار و هفتصد نفر را که شیعه بودند کنار رودخانه دجله بردند و با شلیک تیر خلاص به سر آنها جسدشان را به رودخانه انداختند.
چشم‌آذر
* محرومیت از برخی حقوق اجتماعی برای کسانی که به صورت هدفمند و با ماموریت از دشمن به هنجارهای اجتماعی مثل حجاب احترام نمی‌گذارند و بر هنجارشکنی مکررا پافشاری می‌کنند امری لازم است. کاری که باید انجام داد این است که قانون آن وضع شود و به تصویب برسد.
سراج