kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۹۲۹
تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۹
مخبر:

برای تحقق شعار سال باید در تمامی دستگاه‌های اجرائی و استان‌ها تقسیم کار انجام شود

معاون اول رئیس‌جمهور اظهار کرد: برای تحقق شعار سال جاری باید در تمامی دستگاه‌های اجرائی و استان‌ها تقسیم کار انجام شود و برنامه‌ریزی دقیقی برای عمق دادن به تولید تا شهرستان‌ها و روستاها و فعال شدن همه آحاد جامعه انجام شود.
 
 
 
 
جلسه هیئت دولت پیش از ظهر چهارشنبه به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.
مخبر در این جلسه با اشاره به سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان سمنان که بلافاصله پس از رویارویی با رژیم اشغالگر قدس انجام شد، گفت: معمولا رویدادهایی با این درجه از اهمیت که ابعاد گسترده بین‌المللی دارد باعث می‌شود که مقامات کشورها سفرهای کاری خود را لغو کنند و یا به تاخیر بیندازند اما رئیس‌جمهور کشورمان با آرامش کامل سفر به سمنان و دیدار با مردم این استان را انجام داد.
وی همچنین با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به کشورهای پاکستان و سریلانکا گفت: در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران طی روزهای اخیر پاسخی محکم به رژیم صهیونیستی که نماد سلطه جهانی است داد، اما رئیس‌جمهور کشورمان هم اکنون در سفر خارجی و انجام ملاقات‌های بین‌المللی هستند که این اقتدار ناشی از اعتماد و اتکای نظام به مردم در مواجهه با دشمنان است.
معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه تحقق شعار سال نیازمند راه‌اندازی نهضت تولید در کشور است، افزود: برای تحقق شعار سال جاری باید در تمامی دستگاه‌های اجرائی و استان‌ها تقسیم کار انجام شود و برنامه‌ریزی دقیقی برای عمق دادن به تولید تا شهرستان‌ها و روستاها و فعال شدن همه آحاد جامعه انجام شود.
مخبر افزود: برای تحقق جهش تولید با مشارکت مردم لازم است از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و نخبگان حداکثر استفاده صورت گیرد و آموزش‌های بروز و کاربردی به نیروهای کار ارائه شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری کنکور سراسری روز هفتم اردیبهشت‌ماه تصریح کرد: لازم است در کنار وزارت علوم، وزارت کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای برگزاری هرچه بهتر کنکور سراسری برنامه‌ریزی و مراقبت کنند تا شاهد اخلال و مشکلی در برگزاری این رقابت علمی نباشیم.