kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۷۶۸
تاریخ انتشار : ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۰

فلاح: شکست تیلور به نفع ایران شد

 
 
کارشناس کشتی ایران معتقد است اگرچه شکست دیوید تیلور و از دست دادن المپیک پاریس برای او به نفع کشتی ایران شد اما نباید از حریفی که موفق به شکست تیلور شده غافل شویم.
اکبر فلاح شکست دیوید تیلور در انتخابی تیم ملی و حذف او از المپیک پاریس گفت: به نظرم این شکست به نفع کشتی ایران بود. ما در این چند سال اخیر به قدری تیلور را بزرگ کرده بودیم که کسب عنوان قهرمانی در این وزن را با حضور این کشتی‌گیر محال و دور از دسترس می‌دانستیم. این تصور به وجود آمده بود که اگر تیلور در المپیک حضور داشته باشد، کشتی‌گیر ما به کسب عنوان اولی فکر نکند. اما این شکست باعث شد تفکرات تغییر کند و ما به عنوان اولی فکر کنیم. همان‌طور که در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، به کسب مدال طلای امیرحسین زارع امید داریم. الان با نبود تیلور در وزن ۸۶ کیلوگرم هم این امیدواری به وجود آمده است.
فلاح تأکید کرد: امیدوارم در المپیک بتوانیم دو مدال طلای این مسابقات را به دست بیاوریم. البته از «آرون بروکس» کشتی‌گیر ۲۳ ساله‌ای که موفق به شکست دیوید تیلور شد نباید غافل باشیم. وقتی کشتی‌گیری توانسته در مسابقه انتخابی در آن جو، کشتی‌گیر بنامی مثل دیوید تیلور را شکست دهد قطعاً حریف سرسختی خواهد بود و نباید او را دست‌کم گرفت. من بارها دیدم که برخی کشتی‌گیران آمریکایی در اولین حضور خود در المپیک به مدال طلا رسیدند. بنابراین اشتباه است اگر کشتی‌گیران ما در این وزن این حریف را دست‌کم بگیرند. مربی کشتی آزاد در مورد بازگشت کامران قاسمپور به وزن ۸۶ کیلوگرم و رقابت او با حسن یزدانی برای حضور در المپیک گفت: در این وزن ما سه کشتی‌گیر به نام حسن یزدانی، کامران قاسمپور و‌ هادی وفایی‌پور داریم. به نظرم بهترین راه این است که بین این سه کشتی‌گیر مسابقه انتخابی در داخل ایران برگزار کنیم و بعد از آن هر نتیجه‌ای که به دست آمد، طبق آن تصمیم بگیریم. مسابقه انتخابی در خارج از کشور زمانی اتفاق می‌افتد که دو کشتی‌گیر عملکرد یکسانی دارند و قدرت تصمیم‌گیری برای کادر فنی سخت است، آن وقت تصمیم می‌گیرند این دو کشتی‌گیر را به خارج از کشور ببرند تا عملکردشان را در خارج از ایران ببینند.