kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۶۹۶
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۱

وزیر امور خارجه از خانواده شهید طهرانی‌مقدم قدردانی کرد

 

 مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه با حضور در منزل سردار شهید طهرانی‌مقدم از سوی وزیر امور خارجه با اهدای گل از خانواده آن شهید قدردانی کرد.
 حجت‌الاسلام میثم امرودی، مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه صبح یکشنبه با حضور در منزل سردار شهید حسن طهرانی‌مقدم با خانواده این شهید دیدار و پیام تشکر وزیر امور خارجه را به خانواده شهید ابلاغ کرد.
وی پس از اهدای گل و قرائت پیام قدردانی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از خانواده شهید بزرگوار سردار حسن طهرانی‌مقدم در سخنانی ضمن یادآوری ضرورت احیای نام و یاد شهدا و پیگیری راه آنان، گفت: مقام معظم رهبری فرمایشی دارند مبنی بر اینکه زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست و لذا دائما می‌بایست نام و یاد این شهدا را احیا کرد و نکته مورد تاکید دیگر معظم‌له در خصوص شهدا قدم برداشتن در راه مسیر شهداست که قدم در قدمگاه شهیدان گذاشتن کار سختی است. جوانان ما اگر دنبال راه انقلاب هستند راه همان راهی است که شهید طهرانی‌مقدم ادامه داده است.
وی خطاب به خانواده شهید در ادامه تصریح کرد: برخی‌ها فکر می‌کنند شهید طهرانی‌مقدم فقط بازدارندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برعهده داشت درحالی که به این مسئله توجهی ندارند که ملتی که شهید داده است خود این شهدا بزرگ‌ترین قدرت بازدارندگی را برای ملت‌شان ایجاد کرده‌اند. به این معنا که بزرگ‌ترین قدرت نرمی که می‌تواند در برابر دشمن بازدارندگی ایجاد کند خود این شهیدان هستند و به تعبیر حضرت امام ملتی که شهادت دارد، شکست ندارد. بنابراین شهادت اوج اقتدار ماست و به تنهائی بازدارنده است.
مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه در ادامه با اشاره به عملیات موشکی و پهپادی غرورآفرین اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اهداف صهیونیستی در عمق این رژیم را مدیون جانفشانی‌های شهدایی چون طهرانی‌مقدم و حاج قاسم سلیمانی دانست و آن را تکمیل‌کننده تلاش‌های دستگاه دیپلماسی به نفع ملت‌های منطقه برشمرد.
وی در پایان با تشکر از زحمات خانواده شهیدان طهرانی‌مقدم برای ملت و نظام گفت که به‌واسطه حضور در جمع این خانواده بزرگ که آثار و برکات غرورآفرین آن را امروز در این شرایط سخت مشاهده می‌کنیم، خداوند را شاکر هستم و به نیابت از امیرعبداللهیان که هم اینک در ماموریت حضور در سازمان ملل هستند و به اتکای تلاش‌های این شهدا و حمایت‌های مردم در روز قدس آن سخنرانی قاطع و دشمن‌شکن را در صحن سازمان ملل ایراد کردند مراتب تشکر و قدرانی را خدمت خانواده شهیدان طهرانی‌مقدم اعلام می‌دارم.
به گزارش ایرنا، در این دیدار علاوه‌بر مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی، فداحسین مالکی و زهره الهیان به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی و علی خطیبی معاون وزیر علوم، مهدی شکیبایی معاون اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیر‌دولتی حامی فلسطین نیز حضور داشتند و طی سخنانی مراتب تشکر و قدردانی خود را از بابت زحماتی که شهید طهرانی‌مقدم در ایجاد توانمندی‌های موشکی و پهپادی متحمل شدند، به بیت شهید طهرانی‌مقدم اعلام کردند.