kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۶۲۵
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۹
رئیس بنیاد شهید:

بنگاه‌های اقتصادی بنیاد شهید به بنیاد مستضعفان واگذار می‌شود

 
 
 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مدیریت بنگاه‌های اقتصادی کوثر به بنیاد مستضعفان واگذار و سهام غیرمدیریتی به ما داده می‌شود.
سید امیرحسین قاضی‌زاده ‌هاشمی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران سهامدار سازمان اقتصادی کوثر بود، پس از ارزشیابی دارایی‌های ما و طرف مقابل توسط یک داور قرار شد این بنگاه اقتصادی به بنیاد مستضعفان واگذار شود، در عوض ما سهام غیرمدیریتی سودده به اندازه دارایی که واگذار کردیم، دریافت می‌کنیم، فرق آن این است که ما فقط سود سهام دریافت می‌کنیم و بنگاهداری نمی‌کنیم.
قاضی‌زاده ‌هاشمی افزود: بخشی از ایثارگران توسط حضرت امام(ره) یا بعدا در مراتب مختلف هدایایی در قالب سهام داده شد که در بین ایثارگرانی که این هدیه را دریافت نکرده‌اند، دوگانگی ایجاد و مورد اعتراض واقع شده است، براساس توافق ضمنی با رئیس‌جمهور شاید بخشی از سهام به ایثارگرانی که بعد از انقلاب هدیه‌ای دریافت نکرده‌اند، داده شود. وی در پاسخ به این پرسش که چه میزان سهام به ایثارگران تعلق می‌گیرد، گفت: میزان سهام به همسران شهدا و جانبازان براساس درصد جانبازی متفاوت است؛ براساس مصوبه هیئت امنا جزئیات این موضوع بعد از تصویب اعلام می‌شود. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه مجموعه شاهد نیز سهامدار داشتند ما وکیل سهامداران بودیم، ادامه داد: مدیریت مجموعه شاهد به خود خانواده‌ها واگذار می‌شود.