kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۶۲۴
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۹
وزیر بهداشت:

برنامه ما راه‌اندازی مراکز پیشرفته غربالگری و رایگان کردن درمان سرطان است

 
 
 
وزیر بهداشت گفت: برنامه ما رایگان کردن درمان سرطان و راه‌اندازی مراکز پیشرفته غربالگری، تشخیص و درمان سرطان در کشور است.
به گزارش وبدا، بهرام عین‌اللهی در حاشیه بازدید از پروژه مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان سمنان از رایگان کردن درمان سرطان به عنوان یکی از راهبردهای وزارت بهداشت در دولت مردمی یاد کرد و افزود: زیرساخت‌های درمان سرطان در کشور توسعه و تقویت شده است.
 عین‌اللهی پروژه مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان سمنان را یکی از بهترین و مجهز‌ترین مراکز کشور عنوان کرد و گفت: در این مراکز همه درمان‌ها و داروهای مربوط به سرطان، ارائه می‌شود. این مرکز از سال 90 که عملیات ساخت آن آغاز شده تا دولت مردمی 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اما در دولت مردمی، علاوه‌بر تکمیل 50 درصد مابقی، تامین تجهیزات مورد نیاز نیز در دستور کار قرار گرفته است. 
وی با اشاره به تامین دستگاه‌ها و خدمات بسیار پیشرفته در درمان سرطان از جمله غربالگری سرطان، رادیوتراپی، آزمایش‌های تخصصی، شیمی درمانی، MRI، سی تی اسکن، سی تی آنژیوگرافی، دستگاه‌های شتاب دهنده و پزشکی هسته‌ای از بهره‌برداری از این طرح مهم درمانی استان سمنان تا هفته دولت امسال خبر داد و افزود: در مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان سمنان 52 تخت در فضائی با زیربنای 6 هزار و 180 متر مربع در نظر گرفته شده که در کشور بی‌نظیر است. 
وزیر بهداشت از اجرای پویش ملی غربالگری سرطان به عنوان یکی از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت در سال جاری یاد کرد و گفت: بسیاری از سرطانها مانند سرطان پستان و یا پروستات تا قبل از رسیدن به مراحل پیشرفته، قابل تشخیص، پیشگیری و درمان هستند که اجرای این پویش بعد از پویش ملی سلامت کودکان انجام می‌شود.