kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۳۴۰
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۵

کیهان و خوانندگان

 
 
* عملیات «وعده صادق» که پاسخی هوشمندانه و پشیمان‌کننده سپاه پاسداران به رژیم صهیونیستی در پی حمله آن رژیم به بخش کنسولی سفارت کشورمان در سوریه بود، حتما در تاریخ این منطقه ماندگار خواهد شد.چرا که وضعیت منطقه را پس از هفتاد سال تغییر داد و تاریخ منطقه را باید به قبل و بعد از عملیات وعده صادق تقسیم‌بندی کرد. 
توفیقی
* به غیورمردان سپاه، ارتش و وزارت دفاع در تبدیل سرزمین‌های اشغالی به جهنم صهیونیست‌ها خدا قوت و خسته نباشید عرض می‌کنم و به روح امام راحل، شهدا به ویژه شهدای مقاومت و مدافعان حرم سلام و درود می‌فرستیم.
روشن، غدیری و ثامنی و...
*شاید اسرائیلی‌ها به ایران پیام بدهند مگر قرار نبود اگر یکی زدیم ده تا بخوریم. پس چرا 300 تا زدید! آن وقت در جواب به این احمق‌ها باید بگوییم پاسخ ده‌تا برای آمریکا بود. بروید خدا را شکر کنید که فعلا حیفا و تل‌آویو را با خاک یکسان نکردیم.
تیموری
*رژیم صهیونیستی با زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللی و حمله نظامی به کنسولگری ایران در دمشق و شهادت مستشاران ما که حضور آنان قانونی و با دعوت سوریه بوده غلطی مرتکب شد که اولا دیگر هیچ یک از سفارتخانه‌های رژیم صهیونیستی امنیت نداشته باشند نتیجه این شدکه از ترس ۲۸ سفارت‌خانه را تعطیل کرد.ثانیا شهرک‌نشینان رژیم صهیونیستی از ترس جواب ایران به فروشگاه‌ها هجوم بردند. سرانجام کار هم آن ضربه پشیمان‌کننده و تاریخی سپاه به مراکز نظامی رژیم غاصب بود. یکی از نظریه‌پردازان آمریکایی حرف خوبی زده است. او می‌گوید اسرائیل اول موشک می‌زند بعد فکر می‌کند. اما به عقیده من از حالا به بعد باید این عادت را کنار بگذارد.
سازگار
*امنیت و همچنین جایگاه جهانی و اعتبار اسرائیل به حدی به خطر افتاده و از بین رفته‌ است که کارشناسان و تحلیلگران شبکه بی‌بی‌سی هم با اتفاق‌نظر از مواضع قبلی خود عقب‌نشینی کرده و گفته‌اند اسرائیل نتوانسته گروگان‌ها را آزاد کند و این سرخوردگی برای اسرائیلی‌ها یک شکست محسوب می‌شود. این اظهارات در شبکه بی‌بی‌سی در حالی‌است که همین شبکه تا چندی پیش بر موفقیت‌های ارتش صهیونیستی مانور می‌داد.
آقاپور
* واقعیت این است که نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی کاری کرده که در حال حاضر در یک مخمصه افتاده است. چرا که توقف جنگ برایش شکست است و ادامه جنگ هم دردی از دردهایش را دوا نمی‌کند. بنابر این مکرر هزینه‌های جدید می‌سازد و محاصره رژیم را تنگ‌تر می‌کند. از طرف دیگر علاوه‌بر تلفات زیاد و ضررهای مالی فراوان، به اختلافات داخلیِ شهرک‌نشینان و سیاسیون، و همچنین سیاسیون با همدیگر نیز دامن زده است.
شیرزاد
* تا وقتی قاچاق هست قاچاقچی دلارش را از بازار آزاد تامین می‌کند. وقتی قاچاق نباشد بازار آزاد ارز هم از رونق می‌افتد. سؤال این است چرا نمی‌توانیم با این همه دستگاه‌های عریض و طویل جلوی قاچاق کالا به کشور را بگیریم؟
بخشیان
*درباره حملات تروریستی به ایران اغلب انتظارات حول شکل‌گیری یک پاسخ نظامی می‌چرخد. این خواسته برحق به جای خود محفوظ‌، اما قوه قضائیه بایدپیگیر محکومیت رژیم غاصب صهیونیستی، جیش الظلم و غیره در دادگاه‌های بین‌المللی باشد.
زکریایی
*هرچند کاخ سفید ظاهرا خود را غیر مطلع از تصمیم رژیم صهیونیستی در جنایت حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق خوانده است‌، امّا از نظر جمهوری اسلامی ایران‌، نقش واشنگتن به عنوان حامی اصلی رژیم صهیونیستی در انجام جنایت اخیر قطعی است و آمریکا باید پاسخگو و در انتظار تبعات ناشی از این اقدام باشد.
خدادادی
*نتیجه اعتماد و تکیه زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین به غرب و آمریکا این شده است که بعد از گذشت دوسال از جنگ این کشور‌، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک محفل خصوصی گفته است می‌تواند با اعمال فشار بر کی‌یف برای واگذاری کریمه و دونباس به روسیه، به درگیری در اوکراین پایان دهد. 
رادفر
*با اینکه غالب عناوین انتخاب شده به عنوان شعار سال در طول ۲۵ سال گذشته اقتصادی بوده‌اند، اما «تولید» جایگاه ویژه‌ای داشته. این نشانه شناخت دقیق راه برون‌رفت از وضعیت کنونی است و اگر در دولت‌های گذشته به درستی به این نسخه حکیمانه توجه می‌شد، حتماً امروز شرایط فرق می‌کرد.
ولی‌نژاد
*حضور مستمر مردم در اقتصاد و امکان بهره‌مندی از توان و سرمایه مردم، مهم‌ترین عامل و پایه اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی و خنثی‌سازی تحریم‌های غرب علیه ایران است بنابر این دولت وظیفه سنگینی دارد و بهتر است به جای شعار، همایش، بنر و سربرگ‌های اداری‌نویسی، به معنی واقعی کلمه تولید را به مردم بسپارد یعنی موانع مشارکت مردم در تولید را از سر راه بردارد.
مجاوری
*باید توجه داشت انتقام سخت از منظر نظام جمهوری اسلامی‌، اول اخراج نظامی آمریکا از غرب آسیا و دوم تحقق فروپاشی از درون اسرائیل است. برای محقق شدن این دو هدف‌، ابزار نظامی، بخشی از تلاش و پاسخ ما به این راهبردها می‌باشد.
فدایی
* در زمانی که منطقه در اوج حساسیت به سر می‌برد و همه دنیا منتظر پاسخ ایران به جنایت رژیم اشغالگر قدس در حمله به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق بودند، کسانی که با اقدامات خود باعث افزایش قیمت دلار و به تبع آن تلاطم اقتصادی شدند‌، بدانند یا ندانند مصداق بارز خائن به کشور هستند. مجازات افراد خائن، آن هم در وسط شرایط جنگی کاملا روشن است.
صانعی
*نظر به این که اسرائیل برای بقای مادی خود می‌جنگد طبیعی است که در آخرین فاز برای بقای خود دست به یک حماقت بزند. قطعا این حماقت نابودی اسرائیل را جلو انداخته و تیشه به ریشه اسرائیل زده است.لازم می‌بینم گفته مقام معظم رهبری در مورد سرنوشت رژیم صهیونیستی را یک بار دیگر تکرار بکنم. رهبری فرموده‌اند اسرائیل به دست همین نسل فلسطینی‌ها نابود خواهد شد. ان‌شاءالله
بخت‌آور
*با این افزایش نرخ دلار و گرانی‌های اول سال که مواجه هستیم باید بگویم افزایش حقوق کارمندان و کارگران راه‌حل نیست. مهم این است که دولت قیمت‌ها را ثابت نگه‌ دارد.
مظفری
*در سال 85 بیستم فروردین ماه، مقارن با تکمیل چرخه سوخت هسته‌ای در تقویم رسمی ایرانیان روز ملی «فناوری هسته‌ای» نام گرفته است. وقتی در آمریکا، ۱۰۰ رآکتور اتمی ۲۰ درصد برق این کشور را تأمین می‌کند و ۳۰ کشور در جهان دارای انرژی اتمی هستند و از فواید گسترده فناوری هسته‌ای در زمینه پزشکی، دارویی و صنعت کشاورزی بهره می‌برند‌، چشم پوشی از این انرژی خطائی راهبردی برای هر کشور به ویژه کشور ما به حساب می‌آمد ولی معلوم نیست که چرا برخی در داخل کشور این را نمی‌فهمیدند و نمی‌فهمند!
مسرور
*آن چیزی که آدمی را ناراحت می‌کند این است که صدها کارگر عرب و فلسطینی امدادرسان در شش ماه گذشته در غزه توسط ارتش اسرائیل کشته شده‌اند اما وجدان دموکراسی‌های غربی فقط هنگامی بیدار شد که ۷ نیروی اروپایی ستاد امدادهای بشردوستانه در غزه کشته شدند. این موضع و حرکت که نتیجه استانداردهای دوگانه در غرب است اگر نژاد‌پرستی نیست پس چیست؟ 
عبدی
*‏با این گفته کاملا موافقم که ما با افزایش نرخ ارز مواجه نیستیم؛ بلکه با گران‌سازی و گران‌فروشی ارز توسط دلارداران و دلار فروشان مواجهیم. متأسفانه یک روز به بهانه حمله روسیه به اوکراین، روز دیگربه بهانه فتنه زن زندگی آزادی، امروز هم به بهانه پاسخ ایران به جنایت اسرائیل با قیمت دلار در بازار و زندگی مردم بازی می‌کنند.
شاکر