kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۰۹۸
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۳

کیهان و خوانندگان

 

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323
* ‌ در گرفتن انتقام عزیزانمان و سرمایه‌های ارزشمند ایران عزیز که صهیونیست‌های جنایتکار در حمله اخیر به شهادت رسانده‌اند زمان و مکان برای ما خیلی مهم نیست باید این دشمن وقیح را چنان تنبیه کرد که قدرت نفس کشیدن نداشته باشد... به عبارت بهتر، باید نفسش را برای همیشه برید.
فرقانی
* درخصوص حمله رژیم صهیونیستی و حرام زاده به کنسولگری کشورمان تردیدی وجود ندارد که حتما از اسرائیلی‌ها انتقام می‌گیریم. انتقام هم قوی و پشیمان‌کننده خواهد بود ولی باید توجه داشت در این جنگ فرسایشی، در عین مطالبه‌گری، صبر و اعتماد به فرماندهان و مسئولان حرف اول را می‌زند.
سالاری
* توجه به این نکته ضروری است که حمله به کنسولگری کشورمان در سوریه از طرف رژیم منحوس اسرائیل از سر قدرت نبوده، بلکه این رفتار از سر استیصال بوده است. رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند روند به‌وجود آمده در قریب 190 روز گذشته را تغییر دهد. بنابراین پاسخ عقلانی و در زمان مناسب و مکان مناسب ما‌، ضمن این که پشیمان‌کننده خواهدبود از اینکه در دام راهبرد اسرائیل قرار بگیریم جلوگیری خواهد کرد.
ابوالقاسمی
* چندروز پیش که امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل جبهه مقاومت خطاب به زیاد النخاله دبیرکل جهاد اسلامی فرمودند به فضل الهی، شما پیروزی نهائی مردم غزه را خواهید دید بی‌اختیار یاد چند سال پیش افتادم که همه‌ دنیا گفتند بشار اسد باید برود، رهبری گفتند می‌ماند و ماند.در قضیه جنگ 33 روزه حزب‌الله لبنان با اسرائیل همه گفتند حزب‌الله در این نبرد شکست خواهد خورد، اما ایشان فرمودند حزب‌الله پیروز می‌شود و شد.
شیخ احمدی
*اگر به حوادث نگاه جریانی داشته باشیم باید بگویم شهادت سرباز رشید اسلام سردار زاهدی و یارانش حامل «بشارت بزرگی» است. بی‌شک تحولات میدانی «شگرفی» در پیش است که زمینه تحقق وعده پیروزی نزدیک و به خاک مالیده شدن بینی رژیم صهیونیستی را که امام خامنه‌ای دادند، فراهم خواهد آورد.
‌نظام‌الدین
*سؤال می‌شود وقتی هم آمریکایی‌ها و هم صهیونیست‌ها به توانمندی ایران در پاسخ کوبنده واقف هستند با این حال چرا ریسک کرده دست به حمله به کنسولگری کشورمان در سوریه زده‌اند؟ جواب این است که آنها به دنبال این هستند تا سرشکسته از جنگ غزه خارج نشوند.آنها همچون فردی که درحال غرق شدن است‌، به هر چیزی چنگ می‌اندازند بلکه نجات پیدا کنند.
صالحی‌تبار
* فاکس‌نیوز اعلام کرده است که هرگاه آیت‌الله (امام‌) خامنه‌ای وعده‌ای داده به آن عمل کرده است‌، اسرائیل حتما ضربه مهلکی خواهد خورد! بله.شکی در این نیست و ایران با تدبیر و در وقت مناسب ضربه ویرانگر را خواهد زد. ان‌شاءالله
فتحی
* از رؤسای سه قوه درخواست می‌شود با نصب‌العین قرار دادن بیانات رهبر معظم انقلاب در باب حجاب، هر چه سریع‌تر اقدامات جدی و قاطع در مقابله با معضل رو به گسترش و هویت‌ستیز بی‌حجابی را عملیاتی نمایند. لطفاً از فضاسازی رسانه‌ای جبهه استکبار نهراسید که اجرای قانون و جلوگیری از فساد هزینه دارد و البته بی‌تفاوتی و تسلیم در برابر هجوم دشمن، هزینه بیشتری خواهد داشت.
محرابی
*برای نهادینه شدن و فراگیری مشارکت مردم در جهش تولید نیازمند آموزش مهارت‌های شغلی هستیم. این کار باید در آموزش و پرورش صورت بگیرد. فقط هم نباید به مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای و هنرستان‌ها بسنده کرد. کلیت آموزش باید نوعی باشد که روحیه تولیدگری جای روحیه کارمندی بنشیند و تمام دانش‌آموزان بهنگام فارغ‌التحصیلی صاحب حداقل یک مهارت شغلی باشند.
مشتاق
* از دستگاه قضائی درخواست می‌شود با هنجارشکنی که با صفحه اینستاگرامی اقدام به برگزاری تور مختلط کرده و به اغفال جوانان مبادرت می‌ورزید و اخیرا توسط فراجا بازداشت شده به‌شدت برخورد نماید و از کنار چنین تورهای مروج فساد به سادگی نگذرد.
ساداتی
* برخی اصلاح‌طلبان طبق تأکید خاتمی فتنه‌گر بنای خود را مسئله‌سازی برای دولت و تولید قطبی‌سازی‌های کاذب در حوزه اقتصادی، فرهنگی و سیاست خارجی قرار داده و می‌کوشند نمایندگان اصلاح‌طلب را تبدیل به عوامل جوساز و التهاب‌آفرین جریان مدعی اصلاحات برای تدارک تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۴ نمایند!
صفوری
* پیشرفته‌ترین پهپاد رژیم کودک‌کش صهیونیستی به نام هرمس ۹۰۰ که قیمتش ۸۳ میلیون دلار است توسط حزب‌الله سرنگون شد و داغی بر دل رژیم جعلی گذاشت. درود خداوند بر مجاهدان حزب‌الله که حقیقتا گل کاشتند.
رنجبران
* عملکرد ناصواب دولت‌ها در گذشته به‌ویژه دولت قبل در بحث بورس و... مانع بزرگی بر تحقق شعار سال است چرا که اعتماد مردم را به دولت‌ها به‌جدّ خدشه‌دار نموده است. امیدواریم دولت مردمیِ کار و جهاد‌، این اعتماد سلب شده را بازگرداند.
بیگی
* حواشی شکل گرفته درباره ساخت مسجد در پارک قیطریه نشان می‌دهد عده‌ای مریض‌القلب به هر بهانه‌ای دنبال دوقطبی‌سازی در جامعه هستند. یک روز به موضوع جعلی حجاب اختیاری و اجباری در جامعه دامن می‌زنند. امروز هم درختان را بهانه قرار داده در مقابل ساخت مسجد موضع گرفته‌اند. در حالی که اولا در محدوده ساخت این مسجد درختی وجود ندارد وثانیا مصوبه شورای شهر تهران درخصوص ساخت مساجد در سال ۱۳۸۳ تصویب شده و باید ۴۰۰ مسجد در پایتخت ساخته شود.
میرزایی
* وقتی می‌گوییم تعدادی از نشریات زرد بلندگوی دشمن شده‌اند فورا به قبای بعضی‌ها بر می‌خورد. همه خبر دار شدیم توسط صهیونیست‌ها به بخش کنسولی سفارت ایران بر خلاف قوانین بین‌المللی حمله شده و تعدادی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های ملی و معنوی ما را به شهادت رسانده‌اند. درست در حالی که خبر اول دنیا موضوع حمله اسرائیل به منافع ایران است و رهبر انقلاب پیام تسلیت داده‌اند، روزنامه‌ای مثل سازندگی نه تنها اصلا اشاره‌ای به این موضوع نکرد، بلکه همسو با رسانه‌های دشمن موضوع حوزه علمیه ازگل و حواشی ساخت مسجد در قیطریه را خبر اصلی خود قرار داده است.
کچویی
*این اعلام وزارت نفت که سوخت‌گیری تا ۱۰ روز آینده فقط با کارت شخصی انجام خواهد گرفت موجب ایجاد التهاب در جامعه و رسانه‌ها شد و بلافاصله مدیرعامل پخش فرآورده‌ها نفتی برای برقراری آرامش در جامعه مصاحبه کرد و گفت کارتهای اضطراری جایگاه فعلا باقی می‌ماند.عرضم این است که مسئولان وقتی می‌دانند اخبار حوزه انرژی به ویژه بنزین، بر بازار و‌ روان مردم اثرگذار است باید سیاست واحد اطلاع‌رسانی در این حوزه داشته باشند تا روایت سازی کاذب به دست رسانه‌های معاند نیفتد.
افراسیابی
* از شما سؤال می‌کنم براندازی که از تهدید نظامی دشمنان این آب و خاک و حمله به سفارت ایران خوشحال است، برای تحریم‌ها هورا می‌کشد، از باخت تیم‌ملی فوتبال شادی می‌کند و با این حال خود را ایرانگرا و ایرانشهری می‌داند غیر از این که باید داخل سطل زباله انداخته شوند لایق چه چیزی است؟
فاروقی
* خلق انسانی قابل تغییر است و می‌تواند در دو مسیر متضاد و متناقض حرکت کند. اینکه برخی بر این عقیده‌اند که ما از اول بدبخت بودیم صحیح نیست انسان که حیوان یا جماد نیست می‌تواند با اراده خود راه حق و باطل را انتخاب نماید. می‌تواند موجودی متکبر، فخرفروش، عنود، بخیل، خسیس، ظالم، ‌مسرف، عجول و مانند آن شود یا می‌تواند موجودی متواضع، عاقل، مهربان، بخشنده،‌ عادل، معتدل و صابر و مانند آنها باشد. انسان چنان از قابلیت انعطافی برخوردار است که می‌تواند به تعبیر آیات و روایات گام به گام در مسیر ترسیمی شیطان رود و جنود جهل و شیطانی را در خود تقویت کند، یا گام به گام رنگ الهی به خود گیرد و جنود عقل و رحمانی را در خود تجلی بخشد
و خدایی شود. 
برزو