kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۹۸۲
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۴
با انجام موفقیت‌آمیز تست‌های استاندارد و صدور گواهی ایمنی 

مسافرگیری قطار ملی مترو آغاز شد

 
 
 
با انجام موفقیت‌آمیز تست‌های استاندارد قطار ملی مترو و صدور گواهی ایمنی حرکت با مسافرین قطار، فرآیند سیر با مسافر قطار در خطوط اصلی متروی تهران با اعزام قطار به متروی پرند آغاز شد.
به گزارش تسنیم، به همت جهاد دانشگاهی علم و صنعت، روز دوشنبه 20 فروردین‌ماه با انجام موفقیت‌آمیز تست‌های استاندارد قطار ملی مترو و صدور گواهی ایمنی حرکت با مسافر این قطار، فرآیند سیر با مسافر قطار در خطوط اصلی متروی تهران با اعزام قطار به متروی پرند آغاز شد. این قطار طبق جدول زمانی تعیین‌شده در حدفاصل ایستگاه شاهد در تهران تا ایستگاه شهر پرند و بالعکس در حال تردد خواهد بود.
طراحی و ساخت سیستم رانش این قطار برای نخستین‌بار در کشور توسط فناوران جهاد دانشگاهی علم و صنعت انجام شده و قطار ملی مترو تحت کنترل و نظارت فناوران این واحد در حال
تردد است.
با توجه به انجام موفقیت‌آمیز مسافرگیری قطار ملی مترو، امید آن می‌رود شهرداری تهران در سالی که مقام معظم رهبری آن را سال جهش تولید با مشارکت مردمی نامگذاری کرده‌اند، پروژه طراحی و ساخت 113 واگن مترو را که نیاز مبرم کلان‌شهر تهران است، اجرائی کند تا ضمن رفع نیاز کشور در زمینه واگن‌های مترو به ایجاد اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و جلوگیری از خروج آنها از کشور کمک شود.