kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۸۷۲
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۶
در حسینیه فاطمه الزهرا(س) سپاه محمد رسول‌الله(ص)

آئین بزرگداشت شهدای راه قدس برگزار شدآئین گرامیداشت و تجلیل از مجاهدت‌ها و فداکاری‌های شهدای تروریستی دمشق با حضور مقامات لشکری و کشوری و آحاد مردم در حسینیه فاطمه الزهرا(س) سپاه محمد رسول‌الله(ص) برگزار شد.
در این آئین محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار محمدرضا فلاح زاده جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی‌سیرت مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه، سعدالله زارعی کارشناس مسائل بین الملل، سردار سرتیپ پاسدار حسن حسن زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) و علی اکبر صالحی رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی حضور داشتند.
سردار سرتیپ علی عبداللهی معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده دانشگاه دفاع ملی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و سردار سرتیپ علی فدوی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دیگر حاضران در این آئین بودند.
سرلشکرصفوی: خاورمیانه جدید اسلامی
با محوریت مقاومت و ایران اسلامی شکل خواهد گرفت
سرلشکر پاسدار یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در این آئین گفت: با سردار زاهدی همرزم بودم. او در اندیشه، تفکر، اخلاق، رفتار و عملکرد یک انسان کم‌نظیر و مطلوب خدا بود. اندیشه و تفکر او اسلامی و در صراط مستقیم و خط سیاسی امامین انقلاب بود.
وی به دیگر خصوصیات این شهید بزرگوار اشاره کرد و افزود: او اهل ذکر بود و اخلاق او با بسیجیان و عموم مردم چه در جنگ کردستان در سال ۵۷ و قبل از شروع جنگ و با بسیجیان در ۸ سال دفاع مقدس خوب بود و بعد از آن هم سه دوره در کنار جبهه مقاومت فعالیت کرد.
مجاهدت شهدای دمشق
برای جبهه مقاومت انگیزه‌آفرین است
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه سردار زاهدی دوست صمیمی حاج قاسم سلیمانی، حاج احمد کاظمی و شهید حجازی بود، خطاب به فرزندان و خانواده شهیدان، اظهار داشت: شهدای شما در بهترین ماه خدا که لیالی قدر و شهادت امیر المؤمنین (ع) است به دست پست‌ترین مخلوقات یعنی رژیم صهیونیستی پلید و خونخوار به شهادت رسیدند، این شهادت برای آنها بالاترین رتبه است و برای پاسداران و جبهه مقاومت انگیزه آفرین است اما برای خانواده‌ها و نظام جمهوری اسلامی سنگین است.
سرلشکر رحیم صفوی با اشاره به سه مفهوم تغییرات رویدادها، روندها و راهبردها گفت: خون شهدای مظلوم شما و خون شهدای مدافع حرم، مقاومت و فلسطین مظلوم، بیش از ۱۰۰ هزار شهید و مجروح غزه تغییرات بزرگی را در رویدادها، روندها و راهبردهای منطقه و کشور ما رقم می‌زند و محور مقاومت تعیین‌کننده سرنوشت آینده منطقه به رهبری ایران خواهد بود. سرلشکر رحیم صفوی گفت: همه جنایت‌هایی که هم اکنون در فلسطین اشغالی می‌گذرد با حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی و سکوت خیانت‌آلود برخی کشورهای عربی و غیرعربی منطقه انجام می‌شود. وی اظهار داشت: همانا چهره حقوق بشر و دموکراسی غربی به واسطه این جنایت‌ها آشکار می‌شود به گونه‌ای که مردم در ۴۸ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا و در ۹۰ کشور از حدود ۲۰۰ کشور جهان علیه اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی با همراهی آمریکا راهپیمایی کردند. دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: رویدادهایی که توسط آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در این مدت به وقوع پیوسته است، نشان می‌دهد که راهبرد آنها با شکست رو‌به‌رو شده زیرا به هیچ‌یک از اهداف کلان خود در شکل‌گیری خاورمیانه جدید و بزرگ و طرح آشتی رژیم صهیونیستی و آشکار شدن روابط آنها با کشورهای عربی دست نیافته‌اند.
سرلشکر رحیم صفوی بیان داشت: بر خلاف آنچه که نتانیاهوی جنایتکار اعلام کرد مبنی بر اینکه ما می‌خواهیم جنبش حماس را نابود و اسرایمان را آزاد کنیم؛ باید گفت که جنبش حماس یک ایدئولوژی، فرهنگ مقاومت و آرمان آزادیخواهی برای بازگشت فلسطینیان آرمانی به سرزمین‌شان، قدس شریف و مسجدالاقصی به عنوان قبله اول مسلمانان است.
وی با اشاره به اینکه هیچ قوای اشغالگری در طول ۱۰۰ سال گذشته در هیچ سرزمینی تا ابد نتوانسته باقی بماند، تصریح کرد: با مطالعه تاریخ مشاهده می‌کنیم که به عنوان مثال شوروی سابق که سال ۱۹۷۹ و در اوایل پیروزی انقلاب به افغانستان حمله و آنجا را اشغال کرد، سرانجام فرار کرد.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان کرد: آمریکایی‌های اشغالگر از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۲۱ افغانستان و بعد عراق را اشغال کردند، اما دیدید که چگونه فرار کردند.
سرلشکر رحیم صفوی گفت: اشغالگران قدرتمند در سرزمین‌های اسلامی و حتی غیراسلامی قابلیت دوام و بقا ندارند چراکه ملت‌ها برای آزادی سرزمین‌شان و دفاع از حقوق حقه خود، سرزمین و ناموسشان می‌جنگند و این سنت عقلانی و الهی است. وی با طرح این سؤال که آیا بعثی‌های عراق توانستند سرزمین‌های اشغالی را در ایران تصرف کردند، ادامه داد: بعثی‌ها بیش از ۱۷ هزار کیلومتر مربع را اشغال کرده بودند اما دیدید که چگونه مانند علف‌های هرزه، ملت شجاع، ارتش قهرمان، بسیجیان و پاسداران چه بلایی بر سر آنها آوردند. دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان داشت: اشغالگران محکوم به شکست هستند زیرا سرزمین‌های اسلامی قابل اشغال نیست. قدرت مسلمانان، جهاد مسلحانه مسلمانان و ایدئولوژی قرآنی آنها دفاع را همچون نماز واجب می‌داند.
به گزارش مهر، سرلشکر رحیم صفوی خاطرنشان کرد: در همین جنگ غزه تا امروز رزمندگان فلسطین بخش اعظم توان خود را حفظ کرده‌اند و مقاومت می‌کنند و عملیات تهاجمی انجام می‌دهند و هر آنچه پساجنگ غزه رخ بدهد حاکی از آن است که به برکت خون شهدای غزه، مدافع حرم، یمن، حزب‌الله لبنان و عراق و سوریه، آمریکا و صهیونیست‌ها در این جنگ ۶ ماهه شکست خورده‌اند و جبهه مقاومت پیروز شده است و به فضل الهی، خاورمیانه جدید اسلامی با محوریت مقاومت و ایران اسلامی شکل خواهد گرفت.