kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۸۷۱
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۱
امیرعبداللهیان در دیدار سخنگوی انصارالله یمن:

ایران متجاوزان را تنبیه خواهد کرد

 
 
 
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اقدام‌ تروریستی رژیم صهیونیستی در دمشق، تأکید کرد: تردیدی نیست که جمهوری اسلامی ایران علاوه‌بر اقدامات قانونی و بین‌المللی به‌عمل آمده، با استفاده از حقوق شناخته شده خود در چارچوب حقوق بین‌الملل، متجاوزان جنایتکار را پاسخگو و تنبیه خواهد کرد.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان صبح یکشنبه به منظور دیدار و رایزنی با مقامات عالی رتبه عمان و با بدرقه سفیر این کشور در ایران، عازم مسقط شد.
وزیر امور خارجه در جریان این سفر، بعدازظهر یکشنبه با محمد عبدالسلام، گفت‌وگو‌کننده ارشد دولت نجات ملی یمن دیدار و گفت‌وگو کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تجلیل از حمایت شجاعانه ملت یمن از ملت مظلوم فلسطین، آن را برآمده از غیرت اسلامی و شرافت والای انسانی ملت یمن در حمایت از مظلومان فلسطینی دانست و سلام و تحیات دولت و ملت ایران را به رهبران دولت نجات ملی و ملت بزرگ و غیور یمن ابلاغ کرد.
به گزارش ایرنا، امیرعبداللهیان با تشکر از ابراز همدردی و اعلام همبستگی دولت نجات ملی یمن با ایران درخصوص اقدام‌ تروریستی رژیم صهیونیستی علیه ساختمان دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق و به شهادت رساندن مستشاران نظامی ضدتروریسم ایران، این اقدام رژیم صهیونیستی را حمله‌ای تروریستی با استفاده از هواپیما و موشک‌های ساخت آمریکا دانست و افزود: تردیدی نیست که جمهوری اسلامی ایران علاوه‌بر اقدامات قانونی و بین‌المللی به‌عمل آمده، با استفاده از حقوق شناخته شده خود در چارچوب حقوق بین‌الملل، متجاوزان جنایتکار را پاسخگو و تنبیه خواهد کرد. وی مخالفت آمریکا، انگلیس و فرانسه با بیانیه محکومیت رژیم صهیونیستی در شورای امنیت سازمان‌ ملل درخصوص حمله رژیم صهیونیستی به مکان دیپلماتیک ایران در دمشق را نشانه روشن نفاق سیاسی و نیز حمایت آشکار آنها از جنایات و ماجراجویی‌های رژیم صهیونیستی و تشویق به توسعه دامنه بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه دانست.
وزیر امور خارجه کشورمان روابط ایران و عربستان را در حال پیشرفت و رو به توسعه ارزیابی کرد و با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند گفت‌وگوهای صلح در یمن، حملات آمریکا و انگلیس به یمن را نقض حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور و در چارچوب حمایت تمام عیار آنها از تداوم جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم و مقاوم فلسطین توصیف کرد.
سخنگوی انصارالله: موضع و اقدام دولت نجات ملی
 علیه اهداف صهیونیستی در دریای سرخ
از حمایت قاطع ملت یمن نیز برخوردار است
سخنگوی انصارالله یمن نیز با ابراز خرسندی از این دیدار، همبستگی کامل دولت نجات ملی و ملت یمن با جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن تعدادی از مستشاران نظامی‌ ایران در دمشق را اعلام کرد.
محمد عبدالسلام حمایت دولت نجات ملی و ملت یمن از ملت مظلوم فلسطین را دارای ابعاد اسلامی، اخلاقی، انسانی و همچنین حمایت از امنیت ملی عربی و اسلامی دانست و گفت: اگر رژیم صهیونیستی در این جنگ پیروز شود، از امنیت ملی عربی و اسلامی و امنیت در دریای سرخ نیز چیزی باقی نخواهد ماند، فلذا موضع و اقدام دولت نجات ملی علیه اهداف صهیونیستی در دریای سرخ، از حمایت قاطع ملت یمن نیز برخوردار است. عبدالسلام افزود: ما در تماس‌ها و گفت‌وگوهای خود با مقامات کشورهای مختلف جهان اطمینان دادیم که کشتی‌های این کشورها در دریای سرخ از ناحیه یمن در معرض هیچ تهدیدی نیستند و در این زمینه نیز هیچ اشتباهی از جانب ما رخ نداده است و ما در عمل ثابت کردیم که تبلیغات آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدان آنها علیه دولت نجات‌ ملی یمن دروغ و بی‌اساس است.
وی همچنین گفت: ملت یمن از مواضع اصولی خود هرگز کوتاه نخواهد آمد.
هدف قراردادن کشتی‌ها
به مقصد اسرائیل را ادامه می‌دهیم
سخنگوی انصار‌الله یمن در پایان دیدارش با وزیر امور خارجه کشورمان در جمع خبرنگاران تصریح کرد: ما تا زمانی که جنگ غزه متوقف شود به هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که به سمت این رژیم حرکت می‌کنند ادامه می‌دهیم.