kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۶۸۷
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۹

خواندنی از ورزش 

 

* یک نوجوان 16 ساله جامائیکایی رکورد یوسین بولت را در رده زیر 17 سال دوی سرعت 400 متر، شکست. این رکورد در بازی‌های کاریفتا شکسته شد. نیک‌کِکوی برامول، نام خود را با عملکردی درخشان ماندگار کرد تا رکوردی 22 ساله را که در اختیار قهرمان 8 دوره المپیک بود، بشکند. بولت که سه رکورد جهانی دارد در سال 2002 در سی و یکمین دوره رقابت‌های کاریفتا رکورد 47.33 ثانیه را به نام خود ثبت کرد. برامول در ورزشگاه کِیرانی جیمز با ثبت زمان 47.26 ثانیه این رکورد را به نام خود کرد و بولت را پشت سر گذاشت. برامول پس از این مسابقه گفت: شکستن رکورد احساس فوق‌العاده‌ای دارد. از تابستان گذشته، من به این رکورد چشم دوخته بودم، بنابراین احساس خوبی است که می‌توانم به این‌جا بیایم و آن را به دست بیاورم. فقط و فقط روی رکورد تمرکز کرده بودم.
* دو بازیکن تنیس روی میز ایران از مسابقات کرواسی کنار رفتند. مرحله یک شانزدهم نهائی جدول انفرادی اصلی مسابقات تنیس روی میز کرواسی برگزار شد و امیرحسین هدایی و نیما عالمیان دو نماینده ایران با شکست مقابل حریفان خود از دور رقابت‌ها کنار رفتند.
* در دومین روز از رقابت‌های والیبال نشسته انتخابی پارالمپیک پاریس که در چین در حال برگزاری است، بانوان ایران در دومین دیدار خود به مصاف تیم تایلند رفتند و ۳ بر صفر این تیم را شکست دادند. تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان در اولین بازی خود نیز تیم ژاپن را مغلوب خود کرده بود. رقابت‌های والیبال نشسته بانوان انتخابی پارالمپیک پاریس در چین آخرین فرصت برای کسب سهمیه پارالمپیک در بخش بانوان است.
* رافائل نادال اسطوره ۳۷ ساله تنیس جهان اعلام کرد در رقابت‌های تنیس مونته کارلو به دلیل دور بودن از شرایط مطلوب بدنی حاضر نمی‌شود و غایب بزرگ‌ نخستین مسترز خاک در فصل جدید خواهد بود. به این ترتیب نادال برای سومین سال پیاپی حضور در مسابقات مسترز مونته کارلو را از دست می‌دهد. نادال پس از مدتی دوری از میادین به دلیل آسیب‌دیدگی، در ابتدای فصل به میادین بازگشت اما بار دیگر دچار آسیب‌دیدگی شد و از ناحیه کمر نیز آسیب دید تا بازگشت او به میادین بیش از پیش سخت شود تا جاییکه احتمال دارد برای همیشه مجبور به خداحافظی از دنیای قهرمانی تنیس شود.