kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۵۳۵
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۰
جدال سخت فولاد سیرجان و شهداب در فینال لیگ برتر والیبال 

کدام تیم جام قهرمانی را بالای سر می‌برد

 

تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان و شهداب یزد برای کسب جام سی‌وهفتم به مصاف یکدیگر می‌روند و فولادی‌ها بعد از ۲۷ برد امکان قهرمانی دارند، اما شهدابی‌ها با ۲۳ پیروزی می‌توانند قهرمان شوند.
سی‌‎وهفتمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران که از روز یکشنبه ۳۰ مهرماه ۱۴۰۲ با حضور ۱۴ تیم آغاز شده بود، بعد از برگزاری ۲۰۱ مسابقه به دیدارهای فینال رسید. تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان و شهداب یزد با شکست حریفان خود در مرحله نیمه‌نهائی به فینال این رقابت‌ها صعود کردند.دیدارهای فینال لیگ برتر مردان ساعت ۱۹ روزهای ۱۶ و ۱۸ فروردین برگزار می‌شود و در صورت نیاز به مسابقه سوم، فینالیست‌ها ساعت ۱۹ روز ۲۰ فروردین به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
دو تیم شهداب یزد و فولاد سیرجان ایرانیان در مرحله مقدماتی لیگ برتر مردان دو بار مقابل یکدیگر صف‌آرایی کردند که در هر دو مسابقه نماینده سیرجان موفق به شکست مدافع عنوان قهرمانی شد. دیدار رفت ۱۲ آذرماه در یزد برگزار شد و شهداب سه بر صفر مغلوب فولاد شد و مسابقه برگشت نیز دوم اسفند برگزار شد و فولادی‌ها سه بر یک شهداب را شکست دادند.
فولاد سیرجان ایرانیان، مرحله مقدماتی را با ۲۱ برد و ۶۰ امتیاز به پایان رساند تا به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شود و در مرحله یک چهارم نهائی در دو دیدار متوالی موفق به شکست چادرملو اردکان شد تا به مرحله بعد صعود کند. شاگردان بهروز عطایی در مرحله نیمه‌نهائی نیز در دو دیدار متوالی موفق به شکست پیکان تهران شدند تا در مجموع این مراحل ۳۰ مسابقه انجام داده باشند و ۲۵ پیروزی به دست آورند، بنابر این فولادی‌ها در صورت کسب ۲۷ پیروزی قهرمان لیگ برتر مردان خواهند 
شد.
شهداب یزد مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر مردان که از سال ۱۳۹۸ فعالیت در لیگ برتر را شروع کرده است، در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و در سومین و چهارمین حضور خود در این رقابت‌ها به مقام قهرمانی دست یافت و در سال ۱۴۰۲ به دنبال هت‌تریک قهرمانی است.تیم شهداب یزد در پایان مرحله مقدماتی رتبه سوم را با ۱۷ برد و ۵۲ امتیاز از آن خود کرد و شاگردان محمدرضا تندروان در مرحله یک چهارم نهائی در دو دیدار متوالی ایفاسرام اردکان را شکست دادند و به مرحله بعد صعود کردند.یزدی‌ها در مرحله نیمه‌نهائی در سه دیدار به مصاف شهرداری ارومیه رفتند و با پیروزی در دو مسابقه، جواز حضور در فینال را کسب کردند. شهداب یزد در مجموع ۳۱ مسابقه تاکنون برگزار کرده است که ۲۱ برد برای این تیم به همراه داشته است. نماینده یزد در صورت کسب دو برد دیگر با ۲۳ پیروزی قهرمان لیگ برتر مردان می‌شود که نسبت به تعداد بردهای فولاد عدد کمتری خواهد بود.
بر اساس اعلام سازمان لیگ، تیم‌های شهرداری ارومیه و پیکان تهران عنوان سوم مشترک لیگ برتر مردان را به دست آوردند و دیدار رده‌بندی برگزار نمی‌شود.