kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۷۷۰۹
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۳
وزیر بهداشت:

افرادی از خارج تمایل دارند برای تحصیل در رشته ‌پرستاری به کشور بیایند

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۶۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی داریم که بهترین رشته آنها پرستاری است، گفت: در سال ۱۰هزار‌ پرستار تربیت می‌کنیم و از خارج از کشور نیز تمایل دارند که برای تحصیل در رشته‌ پرستاری به کشور ما بیایند.

 


به گزارش ایسنا، بهرام عین‌اللهی در حاشیه مراسم کشوری بزرگداشت روز‌ پرستار که در حرم مطهر رضوی برگزار شد با بیان اینکه ما رشد بسیار خوبی در همه حوزه‌های ‌پرستاری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و PHD داریم، عنوان کرد: ۶۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی داریم که بهترین رشته آنها ‌پرستاری است. در سال ۱۰هزار ‌پرستار تربیت می‌کنیم و از خارج از کشور نیز تمایل دارند که برای تحصیل در رشته‌ پرستاری به کشور ما بیایند. وی افزود: آموزش ما تئوری نیست و به شکل عملیاتی در بیمارستان‌ها انجام می‌شود. استفاده از روش‌های جدید آموزشی و نحوه آموزش به دانشجویان پیشرفته است، بنابراین بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته ‌پرستاری توانایی بسیار خوبی دارند. ما دستگاه‌های بسیار پیشرفته‌ای را در پزشکی در داخل کشور داریم که مدام به‌روز می‌شوند، بنابراین آموزش ‌پرستاران نیز باید به‌روز باشد. 
وزیر بهداشت گفت: در ابتدای مهر برای حدود ۲۵هزار نفر آزمون ‌پرستاری برگزار کردیم که نتایج کتبی برای ۱۴هزار نفر اعلام شده و در مرحله مصاحبه هستند که در کل کشور تقسیم خواهند شد.