kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۷۶۹۵
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۳

چهاردهمین اجلاس سالانه انجمن‌های دوستی ایران و چین برگزار می‌شود

رئیس انجمن دوستی ایران و چین از برنامه سفر یک هیئت عالی‌رتبه چین به تهران به دعوت رسمی این انجمن و برگزاری «چهاردهمین اجلاس سالانه انجمن‌های دوستی دو کشور» به میزبانی تهران خبر داد.

علاءالدین بروجردی از برنامه سفر یک هیئت عالی رتبه چین به تهران به دعوت رسمی این انجمن و برگزاری «چهاردهمین اجلاس سالانه انجمن‌های دوستی دو کشور» به میزبانی تهران خبر داد.
به گفته بروجردی، هیئت عالی رتبه چین به سرپرستی یانگ وانمینگ،(Wanming Yang)رئیس انجمن دوستی چین با کشورهای خارجی که از مقامات سطح بالای این کشور به شمار می‌رود، در راس هیئتی از معاونان و مدیران کل حوزه آسیا و آفریقای این انجمن شامگاه جمعه سوم آذرماه وارد تهران می‌شوند و آیین افتتاحیه چهاردهمین نشست مشترک سالانه انجمن‌های دوستی ایران و چین عصر شنبه (چهارم آذر ماه) در تهران و به میزبانی انجمن دوستی ایران و چین برگزار خواهد شد.
جی یونگ جوون، معاون بخش آسیا و آفریقا، هوانگ شیاووی مدیر اداره سوم بخش آسیا و آفریقا، شیونگ لیانگ معاون اداره دوم بخش آسیا و آفریقا و یو چانگ معاون دفتر تحقیقات سیاسی انجمن دوستی چین با کشورهای خارجی، رئیس این انجمن را در سفر به تهران همراهی می‌کنند.
بروجردی افزود: گفت‌و‌گو درخصوص راه‌های توسعه بیش از پیش همکاری‌های دو انجمن، بررسی راه‌های کمک به توسعه مناسبات دوجانبه در حوزه‌های فرهنگی، گردشگری، اقتصادی و تجاری، کمک به تسریع در روند اجرائی کردن تفاهمنامه همکاری ۲۵ ساله دو کشور، بررسی اهمیت، نقش و جایگاه ویژه ایران در ابتکار یک پهنه- یک راه در قالب برگزاری سه نشست جانبی تخصصی «فرهنگی و گردشگری»، «اقتصادی» و «خواهرخواندگی شهرها» با هدف کمک به دولت‌های دو کشور در مسیر برطرف کردن موانع و توسعه بیش از پیش روابط راهبردی، از مهم‌ترین محورهای چهاردهمین نشست مشترک سالانه انجمن‌های دوستی دو کشور خواهد بود.
رئیس این هیئت عالی رتبه چینی ضمن شرکت در چهاردهمین نشست مشترک سالانه انجمن‌های دوستی ایران و چین، ملاقات‌هایی نیز با برخی مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی ایران از جمله مقامات وزارت امور خارجه، وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شهرداری تهران خواهد داشت.
چهاردهمین نشست مشترک انجمن‌های دوستی ایران و چین عصر روز یکشنبه پنجم آذر با برگزاری آیین اختتامیه و صدور یک بیانیه مشترک، به کار خود پایان خواهد داد.
به گزارش ایرنا، سفر دو روزه به اصفهان با هدف بازدید از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی و نیز ملاقات برخی مسئولان استان از دیگر برنامه‌های سفر چهار روزه هیئت عالی رتبه انجمن دوستی چین با سایر کشورهای جهان به ایران خواهد بود.