kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۷۶۷۲
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۹

کیهان و خوانندگان

 
 
33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323
 
* اگر کشورهای عربی و اسلامی دست از حمایت‌های اقتصادی خود از رژیم صهیونیستی برداشته و صادرات نفت وگاز خود را به رژیم صهیونیستی قطع کنند‌، شاهد ادامه جاه‌طلبی صهیونیست‌ها در منطقه نخواهیم بود‌، آنها در جنایت روی نازی‌ها را هم سفید کرده‌اند.
توسلی
*کشورهای مدعی حقوق بشر و دموکراسی که پارسال همین روزها فوت طبیعی مرحومه مهسا امینی مستمسکی شده بود تا آسمان را به زمین بدوزند و ماه‌ها هرچه در توان داشتند علیه جمهوری اسلامی ایران به کار بگیرند و جنگی ترکیبی علیه ملت ایران راه بیندازند، چگونه است که اکنون در مسئله بحران انسانی کشتار هزاران زن وکودک غزه و اعدام بیمارانی که صهیونیست‌ها به زور از بیمارستان اخراج می‌کنند، سکوت توأم با رضایت و فاجعه‌بارتر اینکه برخی از آنها حمایت آشکار و علنی از صهیونیست‌ها را نیز در پیش گرفته‌اند؟! دیگر این رژیم جعلی چه باید بکند تا مدعيان حقوق بشر مسیر مخالفت با آن را در پیش بگیرند؟
ابریشم باف
* رژیم کودک‌کش اسرائیل شاخص‌ترین محصول تمدن غرب است. محصول و ماهیت تمدن غرب جز جنگ، قتل و غارت، خونریزی، نقض حقوق بشر و نقض آزادی‌های اساسی و نقض مردم‌سالاری  نیست.
حسنی
* حضور صدها هزار نفری در کشورهای غربی در  اجتماعات حمایت از غزه و اعتراض به کودک‌کشی وحشیانه رژیم ددمنش صهیونیستی را باید یکی از دستاوردهای طوفان‌الاقصی دانست که بصیرت مردم دنیا را بالا برد‌. برای اولین‌بار در این کشورها صدای مرگ بر اسرائیل شنیده شد و قطعا این رویداد در آینده نقش مهمی در برابر خیانت‌های سران کشورهایشان ایفا خواهد کرد.
محمد حسینی
* چند سال قبل اصلاح‌طلبان با تبلیغات مسموم خود می‌گفتند اگر این دولت (رئیسی) سر کار بیاید ایران دچار انزوای جهانی خواهد شد. در حالی که ایران در این دوره با عضویت در پیمان‌های‌ شانگهای و بریکس و گسترش همکاری‌های منطقه‌ای نشان داد انزوای واقعی بیراهه التماس بی‌ثمر به غربی‌ها و محروم کردن کشور از مزایای دیپلماسی فعال ارتباط با دیگر کشورهای جهان بوده است‌. گذشته از این‌، دو سال از عمر دولت آقای رئیسی بیشتر نگذشته است خدا وکیلی الان ایران منزوی شده است یا آمریکا؟
اصغر زاده
* به صراحت می‌گویم یک عمر درباره قدرت نظامی اسرائیل فریب خورده بودم تا اینکه مجاهدان القسام به همه دنیا، حجم توان ارتش اسرائیل را نشان دادند. با حسرت باید بگویم که نمی‌دانم چگونه ۷۵سال ما در اشغال این ارتش ضعیف بودیم. ممنونم از مقاومت که خیلی از چیزها را ثابت کرد. اینها را ژنرال فایز الدویری کارشناس نظامی الجزیره قطر بیان کرده است. وقتی گفته می‌شود پیروزی حماس در عملیات طوفان‌الاقصی یک پیروزی راهبردی است و نقطه عطف محسوب می‌شود یعنی همین. رژیم صهیونیستی اگر چه چند روز هم دست و پا بزند ولی کار این رژیم واقعا تمام است.
فکری
* بمب‌های فسفری که اسرائیل کودک‌کش با 14و نیم میلیارد دلار آمریکا و حمایت آلمان و فرانسه و انگلیس روی سرکودکان و زنان مظلوم غزه می‌ریزد‌، استخوان‌هایشان را با حرارت 800 درجه می‌سوزاند. ولی این جانیان بدانند که آن‌ کودکان معصوم به خداوند قهار پناهنده شده‌اند و قطعا خداوند قهار بهترین انتقام گیرنده است. 
تنکابنی
*سکوت دولت‌های غربی در برابر جنایت‌های رژیم کودک‌کش اسرائیل ثابت کرد در لیبرال دموکراسی غرب، نگاه نژادپرستانه و منافع سیاسی و استکباری تعیین‌کننده رفتارهای جهانی است.
غضنفری
*مهم‌ترین ضربه‌ای که دولت آقای روحانی به کشور زد این بود که به دنیا گفتند ما نمی‌توانیم و باید کدخدایی آمریکا را بپذیریم. این نگاه بزرگ‌ترین ظلم به کشور و مردم ایران بود. ضررهای دلاری و ریالی قابل جبران است اما چیزی که به آسانی قابل جبران نیست این است که به بچه‌ها و جوان‌های ما القاء کنند راه نجات کشور فقط این است که دنباله‌رو غربی‌ها باشیم.
خجسته
*یک عده ساده‌اندیش با نگاه سطحی و مادی ادعا می‌کنند غزه شکست خورده است. اما جریان حق بر اساس آموزه‌های قرآنی معتقد است ملت مجاهد غزه به خاطر رشادت‌ها و شهادت‌طلبی‌های خود به زودی به پیروزی عظیمی دست خواهد یافت. ما جریان حق صاحب داریم و اگر در هر کاری، یک رابطه قلبی با خدا برقرار کنیم عنایت الهی شامل حال ما می شود و بدون شک موفق و پیروز میدان خواهیم بود.
تکلو
* بصیرت یعنی اینکه نگاهت به «شخصیت»‌ها نباشد، بلکه همواره به «شاخص»ها چشم بدوزی و الا در مواقع مختلف مثل انتخابات و حوادث ممکن است زمین بخوری. یکی از علل سقوط بسیاری از بزرگان در تاریخ به همین برمی‌گردد. به جای نگاه به شاخص به شخصیت‌ها چشم دوختند!
شباب
*آقای کوروش زارعی بازیگر سینما و تلویزیون حرف حقی را درباره ساکتین امروز غزه در برنامه به افق فلسطین گفتند‌: خیلی‌ها در مورد یک حیوان‌آزاری پیام می‌دهند ولی در قبال جنایت جنگی صهیونیست‌ها در غزه، هیچ واکنشی نداشتند شاید برخی نگران گذرنامه‌ و سفرهایشان به اروپا و آمریکا هستند که همچنان سکوت کرده‌اند! از این هنرمند حقیقی تقدیر و تشکر می‌کنم.
کردستانی
* ۱۳ فروند از هواپیماهای خریداری شده در دولت قبل (سوغاتی‌های برجام!) از کار افتاده است. متأسفانه بعضی از آنها یک سال بیشتر کار نکردند! کاری که مبنای آن برهوچی‌گری و دروغگویی باشد از این بهتر نمی‌شود.
میرنظامی
* بیمارستان امام خمینی(ره) شهریار پس از ۳۴ سال وقفه توسط دکتر رئیسی رئیس‌جمهور افتتاح شد! دستگاه قضائی و بازرسی‌ها در این قبیل پروژه‌ها با دستگاه‌هایی که تعلل داشته و سرمایه کلانی را طی بیش از سه دهه تلف کرده‌اند برخورد جدی نمایند.
صحتی
* وزارت جهاد کشاورزی و صمت ابتدا تأمین بازار داخلی را حل کنند بعد اجازه صادرات بدهند. با وجودی که تا چند روز قبل گوجه فرنگی حدود 10 تا12 هزار تومان فروخته می‌شد به یک‌باره به مرز 40 هزار تومان رسید!
محمدی
*فریاد 54سال قبل شهید مطهری  در‌باره قضیه فلسطین را مکرر بشنویم: اگر پیغمبر اسلام زنده بود، امروز چه می‌کرد؟ درباره چه مسئله‌ای می‌اندیشید؟ و الله و بالله قسم می‌خورم که پیغمبر اکرم‌(ص) در قبر مقدسش امروز از یهود می‌لرزد. این یک مسئله دو دوتا چهارتاست. اگر کسی نگوید گناه کرده است. آیه 165 سوره اعراف «فَلَمَّا نَسُوا مَا ذُكِّرُوا بِهِ أَنجَيْنَا الَّذِينَ يَنْهَوْنَ عَنِ لسُّوءِ» سكوت در برابر فسق و فساد و عدم قطع رابطه با ستمگران، اشتراك با ظالمين در عذاب است. قضیه فلسطین مربوط به دولتی از دولت‌های اسلامی هم نیست.مربوط به یک ملت است.
تیماجی
* ‏رژیم کودک‌کش یک عمر پول خرج کرد که با رسانه‌ها افکار مردم دنیا را کنترل کند و جای راست و دروغ را عوض کند ولی قدرت ایمان مردم فلسطین، طوری دنیا را تکان داد که هر ساعت شاهد لگدمال شدن اعتبار پوشالی این ظالمان هستیم.
رخ‌صفت
*در غزه مظلوم چقدر کودکان معصومی که هنوز چشم بر جهان نگشوده‌اند گواهی شهادت برایشان صادر می‌شود. خداوند بر عذاب این کودک‌کش‌ها لحظه به لحظه بیفزاید.
وفایی
* تشکیل دو دولت فلسطینی و صهیونیستی خیانت و همراهی با جنایت صهیونیست‌هاست و نباید به هیچ‌وجه ملت فلسطین زیر بار این ننگ بروند.
رحمانی