kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۸۶۷
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۳
 
 
رئیس ‌سازمان توسعه تجارت گفت: تاکنون حدود ۴۴۰ کارت بازرگانی که بالای یک میلیون دلار صادرات رفع تعهدنشده دارند شناسایی و تعلیق شده‌اند.
مهدی ضیغمی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم با ‌اشاره به اینکه سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی مجددا افزایش پیدا کرده است، افزود: با توجه ‌به تبعات این مسئله برای کشور، سازمان توسعه تجارت از حدود دو ماه پیش دو اقدام اصلی را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: در مرحله اول، با توجه‌ به اختیارات وزارت صمت در بند 6 ماده 10 آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، سازمان توسعه تجارت کلیه کارت‌های بازرگانی که صادرات انجام دادند را به‌ صورت هفتگی پایش کرده و در صورتی‌ که میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات آنها کمتر از حداقل مجاز در قانون یعنی 60 درصد باشد ابتدا به صادرکننده پیامک هشدار ارسال شده و در نهایت بعد از یک ماه در صورتی ‌که همچنان به تعهدات عمل نشده باشد کارت بازرگانی آنها تعلیق می‌شود.
رئیس ‌سازمان توسعه تجارت با ‌اشاره به آمار تعلیق کارت‌های بازرگانی متخلف گفت: تاکنون حدود 440 کارت بازرگانی که بالای یک میلیون دلار صادرات رفع تعهد نشده دارند، شناسایی و تعلیق شده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر: