kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۶۳۲
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۶
ملوان و فولاد به دنبال کسب نخستین پیروزی
 
 
 
در ادامه مسابقات هفته سوم لیگ برتر به جز سه مسابقه مهم در تهران، انزلی و آبادان، استقلال در مسابقه‌ای فینال گونه در اصفهان میهمان تیم سپاهان خواهد بود.
چهار دیدار دیگر هفته سوم لیگ برتر عصر امروز برگزار می‌شود که بدون شک یکی از مهم‌ترین بازی‌های فصل در اصفهان بین دو تیم سپاهان و استقلال برگزار می‌شود. 
سپاهان پرمهره‌ترین و کامل‌ترین تیم لیگ بیست و سوم به دنبال سومین برد پیاپی است در آن‌سوی میدان هم تیمی قرار دارد که پیش فصل پرحاشیه‌ای را پشت سرگذاشته و گفته می‌شود اختلاف شدیدی هم بین کادرفنی و مدیریتی باشگاه وجود دارد. 
با این حال جواد نکونام فصل گذشته سپاهان را در اصفهان با فولاد خوزستان شکست داد و راه بردن این تیم را بلد است. مورایس هم به خوبی با افکار تاکتیکی سرمربی استقلال آشناست. البته هواداران استقلال می‌گویند که این بازی جدال نابرابری است بین تیمی که حتی برای تهیه ابتدایی‌ترین امکاناتش مشکلات بسیاری دارد و تیمی که متعلق به یک باشگاه کامل است و به باشگاه‌های استاندارد فوتبال آسیا تنه می‌زند. 
از نظر فنی سپاهان بازیکنان با کیفیت زیادی در اختیار دارد، خریدهای خوبی انجام داده و در خط حمله شهریار مغانلو و رضا اسدی را در اختیار دارد که زوج خطرناکی را تشکیل داده‌اند ولی استقلال خط دفاع مستحکمی دارد که در دو بازی گذشته حتی یک گل هم دریافت نکرده است. 
مهم‌ترین دل نگرانی سپاهان درون دروازه است جایی که پیام نیازمند دروازه‌بان اصلی سپاهان به دلیل غم از دست دادن پدر به سوگ نشسته و شاید از نظر روحی شرایط حضور در این بازی را نداشته باشد و احتمالا نیما میرزازاد جانشین او خواهد شد. این بزرگ‌ترین فرصت برای میرزازاد است تا توانایی‌هایش را نشان بدهد ضمن اینکه نتیجه این بازی برای همه مدعیان از جمله پرسپولیس اهمیت ویژه‌ای دارد. قطعا هواداران پرسپولیس دوست دارند دو تیم به تساوی رضایت بدهند و امتیازها را تقسیم کنند!
سپاهان فصل گذشته در هر دو بازی رفت و برگشت پیروز شد و ساپینتو سرمربی پرتغالی تسلیم افکار تاکتیکی مورایس شد و نتوانست حتی یک امتیاز از هموطن خود بگیرد. این فینال زودهنگام به قول فوتبالی‌ها 6 امتیازی است زیرا بردن رقیب مستقیم قهرمانی بسیار ارزشمند است. 
در دیگر دیدار مهم امروز دو تیم بدون امتیاز لیگ در انزلی یعنی ملوان و فولاد رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند. ملوان تلاش می‌کند با حمایت تماشاگرانش اولین برد را دشت کند و علیرضا منصوریان سرمربی فولاد هم اصلا دوست ندارد در باخت هت‌تریک کند! هرچند شرایط برای تارتار سرمربی ملوان به سختی همکارش در فولاد نیست اما ملوان هم اگر در سومین مسابقه لیگ بدون امتیاز بماند وضعیت این مربی هم سخت خواهد شد.
در این دیدار هم دو مربی سابق پرسپولیس و استقلال رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند. ملوان هفته گذشته با وجود انجام یک بازی خوب مقابل استقلال شکست خورد و حتی پنالتی را هم از دست داد. فولاد هم دربی خوزستان را در خانه باخت تا منصوریان حتی با هواداران خودی درگیر شود.
برنامه کامل بازی‌های هفته سوم لیگ برتر به شرح زیر است:
چهارشنبه اول شهریور 1402
* هوادار تهران............................................................. آلومینیوم اراک (ساعت 19)
* ملوان بندرانزلی.............................................. فولاد خوزستان (ساعت ۱۹:۳۰)
* سپاهان اصفهان.................................................................. استقلال (ساعت ۲۰)
* صنعت نفت آبادان................................................. پیکان تهران (ساعت ۲۲:۳۰)
پنجشنبه ۲شهریور 1402
* پرسپولیس.................................................... ذوب‌آهن اصفهان (ساعت ۱۹:۳۰)
* نساجی مازندران.................................................. گل‌گهر سیرجان (ساعت ۲۰)
نام:
ایمیل:
* نظر: