kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۵۹۸
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۷
روزنامه سان:
رسانه انگلیسی به بازتاب فیلم اخطار نیروی‌ دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ناوگروه آمریکا در تنگه هرمز پرداخت و نوشت؛ تصاویر تکان‌دهنده، قایق‌های تندروی ایرانی را نشان می‌دهد که به کشتی جنگی آمریکا نزدیک شدند.


یک رسانه انگلیسی یک‌شنبه بعدازظهر به وقت تهران، در مطلبی به بازتاب فیلم اخطار نیروی‌ دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ناوگروه آمریکا در تنگه هرمز پرداخت.روزنامه «سان» از این فیلم به عنوان یک «حادثه غیرمنتظره» نام برد و نوشت؛ ایران فیلمی از هجوم پهپادها و قایق‌های تندروی خود به یک کشتی جنگی آمریکایی منتشر کرد. بر اساس این گزارش، این رویارویی بین ناو بالگردبر و نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در تنگه پر تنش هرمز در خلیج ‌فارس رخ داد.
نیروی دریایی آمریکا هفته گذشته با ادعای تلاش‌های بازدارنده در تنگه هرمز وارد منطقه شد. در این رصد ناو بالگردبر آمریکایی‌ها مبادرت به پرواز بالگرد می‌کند اما بعد از اخطار ناو تیپ ذوالفقار که مسئولیت کنترل باند ورودی تنگه هرمز را عهده‌دار است و همچنین حضور شناورهای نیروی دریایی سپاه، آنها مجبور به نشاندن بالگردها بر روی ناو می‌شوند. به گفته سردار «تنگسیری»، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران آخرین خروج آمریکایی‌ها در آبان‌ماه ۱۴۰۰ بوده است و اقدام اخیر، اولین ورود به خلیج ‌فارس به شمار می‌رود.
به نوشته روزنامه سان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز شنبه تصاویری از عبور کشتی «یو‌اس اس باتان» از تنگه هرمز با همراه بالگردها منتشر کرد. سان نوشت؛ رسانه‌های ایرانی اعلام کردند که تحرکات سپاه پاسداران و ارسال اخطار، اعزام پهپاد‌ها و قایق‌های تندرو، بالگردهای آمریکایی را مجبور به فرود بر عرشه این ناو کرد. این در حالی است که آمریکا هنوز در مورد این رویداد اظهارنظری نکرده است. به گزارش فارس، این روزنامه نوشت که تصاویر تکان‌دهنده، قایق‌های تندروی ایرانی را نشان می‌دهد که به‌شدت به کشتی جنگی بزرگ آمریکا نزدیک شده‌اند، در حالی که پهپادهای ایرانی نیز در حال پرواز پشتیبانی بوده و فیلم‌هایی را درست بالای این ناو می‌گیرند.

نام:
ایمیل:
* نظر: