kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۵۷۶
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۸
 
 
رهبر کره شمالی بر آزمایش موشک کروز از روی یک کشتی جنگی نظارت کرد. همزمان کره جنوبی و آمریکا اعلام کرده‌اند که رزمایشی بزرگ و کلیدی را با هدف «تقویت موضع آمادگی» آغاز کرده‌اند.
خبرگزاری مرکزی کره شمالی گزارش داده است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از پایگاه دریایی ناوگان «فلوتیا» که مسؤول دفاع از سواحل شرقی است، بازدید و ملوانان را در یک کشتی گشتی در حال شلیک آزمایشی موشک‌های کروز «استراتژیک» رصد کرد. 
بر اساس گزارش این آژانس خبری، در جریان این تمرین که با هدف تایید مجدد عملکرد ناو نیروی دریایی در نبرد و مزیت سامانه موشکی و مهارت بیشتر ملوانان در انجام ماموریت حمله در جنگ واقعی انجام گرفت، ناو به سرعت و حتی بدون هیچ خطایی به هدف اصابت کرد. کیم متعهد شده نیروی دریایی کره شمالی را به یک «گروه خدماتی قوی و جامع» با بهبود اثربخشی رزمی و ابزارهای مدرن حمله و دفاع در سطح و زیر آب تبدیل کند. همزمان، در طرف مقابل، خبرگزاری یونهاپ روز دوشنبه (30 مرداد) نوشت، رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا با عنوان «سپر آزادی اولچی» و بر اساس سناریوی یک جنگ تمام‌عیار با حضور نیروهای آمریکایی و کره جنوبی در حال برگزاری است. این رزمایش بزرگ با هدف تقویت و گسترش ظرفیت‌های نظامی و دفاعی در مقابل تهدیدهای آزمایش‌های موشکی و لفاظی‌های شدیداللحن کره شمالی آغاز شده است. رزمایش امسال «سپر آزادی اولچی» شامل سناریوهایی برای آموزش سربازان به منظور نقل و انتقال سریع در دوران جنگ و همچنین واکنش به انتشار احتمالی نادرست اطلاعات از سوی پیونگ یانگ در دوران جنگ یا احتمال وقوع جنگ می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: