kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۵۳۸
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۸
 
 
رؤسای فدراسیون فوتبال ایران و عربستان برای میزبانی تیم‌های 2 کشور از یکدیگر در بازی‌های رودررو به توافق رسیدند.
مهدی تاج که همراه با هدایت ممبینی، دبیرکل و مریم منظمی، نایب ‌رئیس ‌بانوان فدراسیون فوتبال با دعوت فیفا برای تماشای فینال جام جهانی بانوان و حضور در مجمع مربوط به امور زنان فدراسیون جهانی عازم استرالیا شده است، پس از جلسه 3جانبه‌ روز گذشته‌اش با جیانی اینفانتیو و یاسر المسحل، رئیس ‌فدراسیون عربستان در مورد ورود بانوان به ورزشگاه‌ها، استفاده از VAR در رقابت‌های داخلی و پیگیری پول‌های بلوکه شده ایران در فیفا، امروز هم نشستی را با همتای سعودی خود و شیخ سلمان، رئیس ‌AFC برگزار کرد.
تاج و السمحل در این نشست توافق خود را برای برگزاری دیدار بین نمایندگان 2 کشور در لیگ قهرمانان به شیخ سلمان اعلام و از وی درخواست کردند این موضوع از بحث کمیته انضباطی فیفا خارج شود. با این وجود از آن‌جایی که خود کنفدراسیون بحث برگزاری بازی تیم‌های ایرانی و عربستانی در زمین بی‌طرف را مصوب کرده بود، خودش نیز باید در مورد لغو این مصوبه تصمیم نهایی را اعلام کند تا شرایط میزبانی تیم‌های ایرانی از نمایندگان عربستان و بالعکس فراهم شود.
با توجه به توافقات اخیر بین رؤسای فدراسیون 2 کشور و بهبود روابط دیپلماتیک ایران و عربستان، شیخ سلمان نیز اعلام کرده این موضوع را در دستور کار قرار خواهد داد و احتمال دارد به‌زودی پیش از آغاز مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، این امر به صورت رسمی توسط AFC ابلاغ شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: