kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۵۲۰
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۱
 سلامت

از ساعت ۹ تا ۱۵ در برابر تابش خورشید نباشید

 
 
 
یک متخصص پوست و مو با بیان اینکه ‌اشعه UV اثرات زیان‌باری برای پوست دارد؛ گفت: اگر ضرورتی وجود ندارد در ساعات اوج تابش خورشید حدوداً ساعت ۹ صبح تا ۱۵ عصر از منزل خارج نشوند.
به گزارش دانشگاه علوم پزشکی البرز، علیرضا زین‌الدینی درخصوص مضرات استفاده از سولار برای بدن، گفت: استفاده از این دستگاه برای پوست به شدت مضر است و در طولانی مدت موجب سرطان پوست می‌شود. 
این متخصص پوست و مو تاکید کرد: ‌اشعه یو‌ وی آثار زیانباری برای پوست دارد و استفاده از کرم ضدآفتاب به شدت توصیه می‌شود.
وی درخصوص اهمیت استفاده از کرم ضد آفتاب با بیان اینکه از نظر علمی افراد پس از چهار ماهگی باید از ضد آفتاب استفاده کنند؛ گفت: یک لایه نازک از کرم ضد آفتاب باید بر روی نواحی آفتاب خور بدن از قبیل صورت، پشت دست و گردن استفاده شود.
زین‌الدینی افزود: حفاظت فیزیکی مثل کلاه، عینک و لباس‌های آستین بلند برای پوشش بدن نیز موثر است اما در نواحی که در معرض آفتاب هستند حتما باید ضد آفتاب استفاده شود.
وی گفت: برای افرادی که در معرض آفتاب شنا می‌کنند نیاز است تحت پوشش با ضد آفتاب باشند. ماندگاری کرم‌های ضد آفتاب بر اساس برند آنها متفاوت است اما به طور متوسط ۲ الی ۳ ساعت است که باید تمدید شود. با توجه به تفاوت پوست افراد با یکدیگر، هر فرد برای انتخاب کرم ضدآفتاب مناسب پوست خود حتما باید به پزشک متخصص پوست مراجعه کند. این متخصص پوست و مو در پایان خاطرنشان کرد: اگر ضرورتی وجود ندارد در ساعات اوج تابش خورشید حدودا ساعت ۹ صبح تا ۱۵ عصر از منزل خارج نشوند.