kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۵۰۱
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۱

 

مسی از دنی آلوس پیشی گرفت
لیونل مسی پس از کسب قهرمانی با اینترمیامی در لیگزکاپ آمریکا رکورد جدیدی را به نام خود به ثبت رساند.
اینترمیامی در فینال جام لیگزکاپ آمریکا به مصاف نشویل رفت و با درخشش لیونل مسی توانست به پیروزی دست پیدا کند و جام قهرمانی را بالای سر ببرد. مسی با این قهرمانی، رکوردی جدید را به نام خود به ثبت رساند. او شمار قهرمانی‌هایش با پیراهن تیم ملی مختلف را به عدد ۴۴ رساند تا به پرافتخارترین فوتبالیست تاریخ تبدیل شود.
پیش از این دنی آلوس با ۴۳ قهرمانی رکورددار کسب جام بود که مسی توانست رکورد او را بکشند.
این نخستین جامی بود که اینترمیامی در تاریخ به دست آورد که آن هم با درخشش لیونل مسی رقم خورد.
به این ترتیب لیونل مسی به ۴۴ عنوان قهرمانی در فوتبال رسید و تبدیل به پرافتخارترین فوتبالیست تاریخ از این حیث شد. مسی با پیراهن تیم ملی آرژانتین، بارسلونا و پاری‌سن‌ژرمن قهرمان شده است. قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و چهار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا برجسته‌ترین افتخارات این فوق‌ستاره است.
مسی در پنج لیگ معتبر اروپایی ۴۹۶ گل در ۵۷۷ بازی به ثمر رساند و حالا فوتبالش را در آمریکا دنبال می‌کند.
او همچنین تاکنون از ۴۲ فینالی که بازی کرده ۳۰ برد و ۱۲ باخت داشته است و در ۵۰ بازی فینال با احتساب فینال‌های رفت و برگشت که حضور داشته ۳۷ گل به ثمر رسانده است.
قرارداد صالیحمیدزیچ با بایرن مونیخ فسخ شد
مدیر ورزشی پیشین تیم فوتبال بایرن مونیخ به طور توافقی قراردادش را با این باشگاه فسخ کرد.
حسن صالیحمیدزیچ که در اوایل خرداد ماه و درست پس از قهرمانی بایرن مونیخ در رقابت‌های بوندس‌لیگای آلمان با پیروزی دراماتیک مقابل اف‌سی کلن، از سمت مدیر ورزشی این تیم اخراج شد، حالا قراردادش به طور رسمی با این باشگاه فسخ شد. پیش از این شبکه تلویزیونی «اسکای آلمان» خبر داده بود؛ حسن صالیحمیدزیچ که تا سال 2026 با باشگاه بایرن مونیخ قرارداد داشت، رقمی بین 6 تا 8 میلیون یورو به عنوان غرامت فسخ قراردادش از این باشگاه آلمانی خواهد گرفت.
هربرت‌هاینر رئیس ‌باشگاه بایرن مونیخ در این رابطه گفت: ما با حسن صالیحمیدزیچ برای فسخ قراردادش به توافقی دوجانبه رسیدیم. همانند آخرین بازی‌مان در کلن و جشن قهرمانی کوچک‌مان، در این گفت‌وگوها هم همه چیز بسیار آرام پیش رفت. حسن با باشگاه بایرن دستاوردهای زیادی داشته است و بزرگ‌ترین عناوین را به عنوان بازیکن، مدیر ورزشی و عضو هیئت‌مدیره کسب کرده است. او همیشه بخشی از این باشگاه خواهد بود.
صالیحمیدزیچ 46 ساله بین سال‌های 1996 تا 2007 برای بایرن مونیخ بازی می‌کرد و با این تیم 16 قهرمانی از جمله 6 قهرمانی در بوندس‌لیگا و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. او در سال 2017 بود که به سمت مدیر ورزشی تیم فوتبال بایرن مونیخ منصوب شد و در ماه جولای 2020 هم به طور همزمان به عضویت هیئت‌مدیره این باشگاه آلمانی درآمد.

نام:
ایمیل:
* نظر: