kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۴۹۷
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۲

 

در پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی جوانان جهان، نمایندگان ایران صاحب ۳ مدال طلا و یک نقره شدند.
در پایان مسابقات پنج وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در اردن، احمدرضا محسن‌نژاد در وزن ۶۳ کیلوگرم، علیرضا عبدولی در وزن ۷۷ کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا رسیدند و ابوالفضل چوبانی در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز به مدال نقره دست یافت.
در روز اول مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در وزن ۶۳ کیلوگرم احمدرضا محسن‌نژاد در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر ساندیپ از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر حسین‌الدین اولیمبویف از ازبکستان را از پیش‌رو برداشت و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ویتالی اریومنکو از مولداوی با نتیجه ۵ بر ۱ به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محسن‌نژاد در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۱ از سد کومی ساوادا از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر صفر ژانتورو میرزاعلی‌اف از قرقیزستان را از پیش‌رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۷۷ کیلوگرم علیرضا عبدولی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر دیپاک پونیا از هند را از پیش‌رو برداشت و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر مقابل ابراهیم تابایف از بلژیک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. عبدولی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ مقابل تورنیکه میکلادزه از گرجستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۱ بر ۱ از سد الکساندر سولووی از مولداوی گذشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۱۳۰ کیلوگرم فردین هدایتی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر مقابل آرامایس‌هاروتونیان از ارمنستان به برتری دست یافت و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر طالیپ جیتفجی از ترکیه را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. هدایتی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر فکری محمد عیسی از مصر را از پیش‌رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر ون‌هائو جیانگ از چین را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۸۷ کیلوگرم ابوالفضل چوبانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر لوایلو ایوانوف از بلغارستان را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۱ مقابل ویات وولکر از آمریکا پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. چوبانی در این دیدار با نتیجه ۱ بر ۱ ویگن نازاریان قهرمان سال گذشته از ارمنستان را از پیش‌رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۱ مغلوب آچیکو بولکوادزه از گرجستان شد و به مدال نقره رسید.
شنبه شب نیز در پایان مسابقات مقدماتی پنچ وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در اردن، یاسین یزدی در وزن ۸۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت، امیررضا ده بزرگی در وزن ۶۰ کیلوگرم، اهورا بویری در وزن ۶۷ کیلوگرم راهی دیدار رده‌بندی شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: