kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۴۷۹
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۲
مقام نظامی صهیونیست:
فرمانده سابق منطقه مرکزی در ارتش رژیم آپارتاید اسرائیل گفته است، نصرالله هم می‌داند که کابینه نتانیاهو از سایه خودش هم ترس دارد.

 

سرویس خارجی-

تا دهه هشتاد میلادی، اسرائیل حزب‌الله را گروهی شیعه با کارآیی محدود می‌دانست؛ اما این نگاه با پایان جنگ داخلی لبنان و امضای توافقنامه طائف در سال 1989 متفاوت شد و کم‌کم به جایی رسید که رژیم آپارتاید اسرائیل حزب‌الله را اصلی‌ترین چالش خود می‌داند. حزب‌الله از نظر صهیونیست‌ها حالا تبدیل به جنبش نظامی اصلی در لبنان و یکی از قدرتمندترین شاخه‌های جبهه مقاومت شده است که قادر به انجام عملیات‌های دردناک علیه اسرائیلی‌ها است.
«گادی شامنی»، فرمانده سابق منطقه مرکزی در ارتش‌اشغالگر رژیم اسرائیل هشدار داد که در «حواره» واقع در جنوب نابلس، «احساس انتقام بسیار شدید و کاملا واضح است.» وی با بیان این‌که حواره «به نماد مقاومت و مبارزه برای فلسطینی‌ها تبدیل شده است»، خاطرنشان کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در فضای خصمانه کابینه کار می‌کند و همین مسئله شرایط را برای آن سخت کرده است؛ هجمه‌هایی علیه فرماندهان ارتش مطرح می‌شود و احزابی در کابینه آشکارا اختلاف افکنی می‌کنند. آن‌طور که ایسنا نوشته است، او با بیان این‌که پیش‌بینی می‌کند دامنه عملیات فلسطینی‌ها گسترش یابد، گفت، «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان می‌داند چه خبر است، نیروهای حزب‌الله همواره در حالت آمادگی به سر می‌برند و می‌دانند که رژیم صهیونیستی ضعف دارد و کابینه حتی از سایه خود هم می‌ترسد.
گفتنی است، پیش از این رسانه‌های صهیونیستی گزارش داده بودند که ارتش این رژیم پس از نشستی که برای ارزیابی اوضاع برگزار کرده است، برای نخستین بار رسماً اعلام کرد که آسیب به توانمندی‌های ارتش در صورت جنگ از هم اکنون آغاز شده و این امر به ‌ویژه پس از نافرمانی ده‌ها پزشک عضو ارتش و صدها خلبان و افسر نیروی هوایی رژیم اسرائیل مشهود است. پیش از این، شبکه صهیونیستی «کان» نیز گزارش داده بود ۱۰ هزار نیروی ذخیره از ۴۰ یگان مختلف ارتش اسرائیل اعلام تمرد کرده‌اند، کانال ۱۳ اسرائیل نیز اعلام کرد که آمار تمردکنندگان در نیروی هوایی افزایش خواهد یافت. در این شرایط بود که روزنامه یدیعوت آحارونوت چاپ سرزمین‌های‌اشغالی نوشت حزب‌الله جسور شده و قدرت بازدارندگی اسرائیل در حال فرسایش است. حزب‌الله لبنان در حال استقرار نیروهای موسوم به «الرضوان» است، درحالی که اسرائیل در حال استحکام الجلیل (در شمال سرزمین‌های‌اشغالی) است.

نام:
ایمیل:
* نظر: