kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۳۶۴
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۶

 

اصفهان- خبرنگار كيهان:
مدیرکل راه و شهر‌سازی استان اصفهان با بیان اینکه ارزیابی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در مناطق فرونشست استان انجام می‌شود، گفت: با پدیده فرونشست باید مقابله مهندسی و فنی شود.
علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهر‌سازی استان اصفهان در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه با بیان اینکه فرونشست زمین در شهر اصفهان و اطراف آن پدیده‌ای غیرقابل انکار است، اظهار کرد: فرونشست به‌دلیل برداشت آب و تخلیه سفره‌های زیرزمینی اصفهان رخ داده است، در گذشته زاینده‌رود سفره‌های زیرزمینی را تغذیه می‌کرد به طوری که در دهه‌های اخیر در ۲۰- ۳۰ کیلومتری رودخانه وقتی حفاری می‌شد در عمق ۱۲ تا ۱۸ متر، آب وجود داشت اما اکنون عمق آب به ۲۰۰ متر می‌رسد. مدیرکل راه و شهر‌سازی استان اصفهان بیان کرد: در کشوری زندگی می‌کنیم که گسل‌های زیادی دارد، لیکن نمی‌توانیم بگوییم چون گسل وجود دارد ساخت و ساز را باید تعطیل کنیم اما در مقابل این پدیده، فنی باید عمل کرد و طراحی ساختمان‌ها باید به گونه‌ای باشد که اگر زلزله شد، ساختمان‌ها خراب نشود.
وی با بیان اینکه اراضی شهرستان‌های مختلف در معرض پدیده فرونشست است، خاطرنشان کرد: یکی از الزامات و مصوبات شورای عالی شهر‌سازی و معماری درخصوص پروژه مسکن در شهرستان‌ها  این بود که پروژه‌ها نیازمند ملاحظات فنی است که شامل نحوه ساخت و پی‌ریزی بناها است.

نام:
ایمیل:
* نظر: