kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۳۵۸
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۴

 

مشهد- خبرنگار کیهان: 
 نماینده ولی ‌فقیه در خراسان رضوی گفت: برخی از سرمایه‌گذاران مافیای قدرت و ثروت طرح‌هایی رنگارنگ برای ساخت مجموعه‌های تفریحی در مشهد ارائه کردند تا هویت مشهد را از پایتخت فرهنگی جهان اسلام به یک شهر توریستی و کانون تفریح و سرگرمی تبدیل کنند.
آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در مشهد افزود: بنده مخالف اصلی این طرح‌ها هستم و باور دارم که این شهر باید از طریق جریان سالم و اخلاقی توسعه یابد. وی ادامه داد: این مزیت بزرگی برای شیعیان ایران و اقصی نقاط جهان است که مرجعیت واحدی داشته باشند و نهادی حقوقی همچون مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) بتواند در جنبه‌های مختلف فکری و معرفتی، ‌اندیشه تشیع را در جهان گسترش بدهد و آن را بیش از پیش فراگیر کند. امام‌ جمعه مشهد گفت: آغاز به کار دفتر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در مشهدالرضا(ع) فرصت فرهنگی مهم است که با توجه به ظرفیت‌های ذاتی شهر امام رضا(ع)، زمینه اثرگذاری برای فعالیت‌های مجمع را دوچندان می‌کند.
علم‌الهدی افزود: در سال ۱۴۰۰، مشهدالرضا(ع) بیش از هفت میلیون زائر خارجی داشت و امسال پیش‌بینی شده است که شمار زائران خارجی به ۱۰ میلیون نفر برسد و این شمار از زائران خارجی که بیشتر آنها عرب‌زبان هم هستند، ظرفیت بسیار مطلوبی را فراهم می‌کنند که بتوان زمینه آشنایی بیشتر آنها با معارف اهل‌بیت(ع) و به‌خصوص امام رضا(ع) را فراهم کرد تا هر زائر به سفیر نشر این آموزه‌ها و البته میزبانی حسنه مردم مشهد تبدیل شود.
دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) نیز با بیان این که مشهد بدون شک یکی از قطب‎های فکری و فرهنگی جهان اسلام و تشیع است گفت: امام رضا(ع) در سیره خود به‌عنوان شخصیت تعاملی با سایر ادیان و مذاهب مشهور بود و از این منظر، می‌توان از منطق و استدلال امام هشتم(ع) در جلسات مناظره استفاده کرد. حجت‌الاسلام رضا رمضانی گیلانی افزود: بیش از سه هزار مبلّغ مذهبی با مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) تعامل و ارتباط دارند. وی اضافه کرد: مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در همه کشورهای اسلامی، از ظرفیت مبلغان آموزش‌دیده‌ای استفاده می‌کند که ناشر مکتب ائمه اطهار(ع) هستند و افتتاح دفتر نمایندگی مجمع در مشهدالرضا(ع) می‌تواند به انسجام بیشتر این شبکه و ترویج معارف رضوی در بین مذاهب مختلف اسلامی کمک کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: