kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۳۳۱
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
 
 
به او «ناجی حرم» گفتند چون اگر او نبود شاید اکنون برای آرشام‌ها و محمدرضاهایی دیگر به سوگ نشسته بودیم یا در همراهی با آرتین‌هایی معصوم داغدار بودیم؛ به پاس این شجاعت امروز یک ایران قدردان اوست.
فردای حادثه تصاویری تقریبا واضح از دستگیری تروریست تکفیری در صحن حرم مطهر شاهچراغ‌(ع) منتشر شد و با دیدن این تصاویر بود که مردم ایران بار دیگر به چشم دیدند که قهرمانان آزاده هنوز در گوشه‌گوشه کشورشان نفس می‌کشند.
به گزارش ایرنا، از آن روز «فرزاد بادپا» اسم رمز شجاعت و ایثار شد، همه جا سخن اوست و تحسین او از همه جای ایران به گوش می‌رسد، هشتگ‌ها نیز برای او غوغا کرده‌اند و قهرمان حرم در فضای مجازی نیز پربیننده شده است.
با اسلحه پر اینچنین جار نکش، جاروکش این حرم حریف است تو را
یکی نوشت با اسلحه پر اینچنین جار نکش، جاروکش این حرم حریف است تو را و دیگری با توصیف ماجرا برای آنهایی که ندیده و نشنیده بودند، نوشت: ما به این غیرت و شجاعت می‌گوییم «مرد میهن آبادی».
غیر از مردم، مسئولان نیز به صورت رسمی و غیر رسمی او را تحسین و تجلیل کردند؛ محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در آیین تجلیل از جوان ناجی حرم گفت: خدا را شاکریم که در بین جوانان عزیز ما و رویش‌های انقلاب، هستند این‌گونه الگوهایی از شجاعت و نوع دوستی که توجه‌شان به جان دیگران بیش از جان خودشان است و به همنوعان خودشان بیشتر فکر می‌کنند.
رئیس‌ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) نیز به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب برای شرکت در تشییع شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ‌(ع) به شیراز آمده بود.
بیش از همه یکی از سؤالات مردم و کاربران مجازی توجهم را جلب کرد، «در لحظاتی که حفظ جان مهم‌ترین متاع زمین می‌شود در ذهن این نیروی خدماتی چه گذشت که این‌گونه به دنبال تروریست مسلح می‌دود؟»
گفت‌و‌گویم با بادپای قهرمان را از همین سؤال آغاز کردم و پرسیدم در ذهنتان چه گذشت؟
او گفت: من معتقدم هر ایرانی، مسلمان و شیعه‌ای که به جای من بود این کار را انجام می‌داد و آقا احمد بن موسی‌(ع) نخواست که شرمنده زائران شود، همه زائران حرم خواهران و برادران من هستند.
بادپا ادامه داد: لحظه‌ای که من به سمت این تروریست حرکت کردم، آقا احمدبن موسی خودش من را بیمه کرده بود، دیده‌اید خانه و ماشین خود را فول بیمه می‌کنیم، من آن لحظه بیمه فول بودم و درصدی فکر نکردم که شاید تیر بخورم، انگار به من الهام شده بود.
ناجی حرم گفت: به من الهام شد نباید بیش از این خونی ریخته شود، ما در حادثه آبان ماه ۱۳ شهید دادیم و این بار ۲ شهید و من شرمنده همه این شهدا هستم.
بادپای حرم شاهچراغ یادآور شد: در حادثه نخست حرم شیفت من نبود و شرمنده‌ همه شهدا هستم.
از تحسین‌هایی که مردم سراسر کشور ابراز کرده‌اند به او گفتم، ناجی حرم ضمن قدردانی از همه مردم، گفت: امروز در جامعه حرف‌های بسیاری زده می‌شود از مردم کشور می‌خواهم این حرف‌ها را باور نکنند.
او ادامه داد: من یک فرد عادی جامعه هستم و اگر کاری کردم نظر کرده ائمه و احمد بن موسی‌(ع) هستم، نه عضو سازمانی هستم و نه در ارگان‌های نظامی عضویت دارم که حرف و حدیثی ایجاد کند؛ مردم این «چرت و پرت‌ها» را باور نکنند.
بادپا درباره واکنش همسر و فرزندانش به این اقدامش، گفت: من اول به خانواده‌ام نگفتم که این کار را کرده‌ام، همسرم پس از حادثه تماس گرفت و حالم را پرسید اما چیزی نگفتم.
قهرمان بادپای حرم بیان داشت: اما با انتشار تصاویر و توجه رسانه‌ها خانواده‌ام از ماجرا مطلع شدند، پسر و دختر کوچکم می‌گویند «بابای قهرمان» به آنها گفتم «همه ایرانی‌ها قهرمانند»، گفتم کار من در مقابل شجاعت ائمه‌(ع) و کاری که حسین‌(ع) و یارانش کردند هیچ است.
بادپا بار دیگر با حسرت گفت من شرمنده ۲ شهید حرم هستم.
فرزاد بادپا به گفته خود او اصالتا لر نورآباد و روستازاده است، ۳۴ سال سن
و ۲ فرزند دارد و اکنون به عنوان نیروی خدماتی شرکتی خادم آستان مقدس احمد بن موسی‌(ع) است.
او در دیدار با استاندار فارس در شرح حادثه تروریستی شاهچراغ‌(ع) گفته بود: در آن شب زائران زیادی در حرم بودند، ابتدا فکر کردم صدای ترقه است، بیرون آمدم، دیدم زائری زمین افتاده است و خواهر زائری دیگری هم که تیر خورده بود و از پایش خون می‌آمد بر روی زمین افتاده بود.
قهرمان بادپای حرم ادامه داد: فرد تروریست با سلاح کلاشی که در دست داشت، به سمت مردم حمله می‌کرد، پشت سرش دویدم به او حمله کردم و او را روی زمین ‌انداختم تا زمانی که نیروهای عملیاتی رسیدند.
لازم به ذکر است که در مراسمی با حضور عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام و محمد‌هادی ایمانیه استاندار فارس از فرزاد بادپا خادم فداکار حرم مطهر شاهچراغ‌(ع) که توانست تروریست داعشی را زمین‌گیر کند، تجلیل شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: