kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۳۱۰
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۳
 
 
 
نيروهاي مقاومت فلسطين اين روزها همزمان با بحران در تل‌آويو در حال مستحكم كردن مواضع داخلي خود براي مقابله با‌اشغالگران هستند. روز پنج‌شنبه نيز مقاومت فلسطین در غزه مانور موشکی انجام داد. آن‌گونه كه الميادين گزارش داده است، در این مانور موشکی، ۵۰ موشک دوربُرد به سمت دریا شلیک شده است.
مقاومت فلسطین جهت آمادگی برای هرگونه حالت فوق‌العاده‌ای این آزمایش‌ها و تمرینات را انجام می‌دهد، به‌ویژه که رژیم صهیونیستی به تازگی رزمایش‌های خود را در مناطق اطراف غزه تکرار کرده است. منابع خبری فلسطین گزارش دادند که مقاومت این مانور موشکی را در راستای آمادگی و تدارک برای نبرد و توسعه توان نظامی و افزایش دقت، انجام داده است.
تأثیر آزمایش دوره‌ای موشک‌های ساحل به دریا از سوی نیروهای مقاومت تا جایی است که در نبرد سه روزه غزه (وحدت میادین) در مرداد ۱۴۰۱ کشتی‌های جنگی رژیم صهیونیستی از ترس آن‌که گروه «سرایا القدس»(شاخه نظامی جهاد اسلامی) موشک‌های ساحل به دریا در اختیار داشته باشد، در جنگ مشارکت نداشتند. برخي منابع صهیونیستی شمار موشک‌ها و راکت‌های آماده شلیک دو جنبش جهاد اسلامی و حماس در نوار غزه را بیش از ۱۴ هزار فروند اعلام کرده‌اند، ولی این دو جنبش هیچ‌گونه نظری در این رابطه نداده‌اند و در عین حال اعلام کرده‌اند که در فرصت مناسب دشمن با غافلگیری غیرمنتظره روبه‌رو خواهد شد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: