kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۳۰۱
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۹

آغاز پوشش 24 ساعته راهپیمایی اربعین رادیو اربعین(اخبار ادبی و هنری)

 
 
مدیر رادیو اربعین گفت: رادیو اربعین از بعدازظهر پنج‌شنبه ۲۶ مرداد فعالیت رسمی خود را به‌صورت شبانه‌روزی آغاز کرده که تا پایان ماه صفر در خدمت زائران و مخاطبان این رادیو خواهد بود. 
جواد تشکری مدیر رادیو اربعین و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار کیهان، با‌اشاره به این‌که شبکه رادیویی اربعین یک رادیوی معارفی است گفت: پخش رسمی این رادیو طی مراسمی از ساعت ۱۷ روز پنج‌شنبه ۲۶ مرداد از محل خیمه‌الحسین(ع) واقع در میدان  ۷تیر تهران آغاز شد.
وی همچنین با بیان این‌که یکی از اهداف رادیو اربعین موضوع خبررسانی و اطلاع‌رسانی به مخاطبان و زائران اباعبدالله‌الحسین(ع) است افزود: ما امسال از لحظه ورود زائران به کربلای معلی، مسیر سفر و همچنین مقدمات حرکت زائران از مبدا گزارش‌های زنده‌ای را برای شنوندگان این رادیو خواهیم داشت و به همین منظور بیش از ۱۰۰ خبرنگار با رادیو اربعین همکاری خواهند داشت و این خبرنگاران با مستقر شدن در پایانه‌های مرزی، مسیر راهپیمایی از نجف تا کربلا گزارش‌های زنده‌ای را برای رادیو اربعین تهیه می‌کنند. در همین رابطه تلاش داریم که با ارتباط با کمیته‌های مختلف ستاد مرکزی اربعین آخرین اطلاعات و اخبار را نیز به سمع زائران و مخاطبان برسانیم.
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین همچنین اظهار داشت: بحث اطلاع‌رسانی از مسیرهای راهپیمایی زائران اربعین و پوشش رادیویی این حماسه هم از اهداف مهم رادیو اربعین است و در همین خصوص با هماهنگی‌هایی که با ستاد مرکزی اربعین صورت گرفته تمهیدات لازم جهت تهیه گزارش‌های مبسوط و جذاب از مسیرهای راهپیمایی فراهم شده است. 
تشکری با بیان این‌که سازمان صداوسيما یک استودیو در نجف‌، یک استودیو در کربلا و همچنین یک استودیو در مسیر نجف تا کربلا احداث کرده است گفت: در طول حضور زائران اباعبدالله‌الحسین(ع) در مسیر راهپیمایی از نجف تا کربلا گزارش‌های زنده‌، مصاحبه با زائران و دست‌اندرکاران حماسه اربعین و سایر مسئولان و برگزارکنندگان خواهیم داشت. 
مدیر رادیو اربعین همچنین گفت: فعالیت رادیو اربعین ۲۴ ساعته خواهد بود و تا سه روز پس از پایان اربعین نیز ادامه خواهد داشت و پس از آن هم تا پایان ماه صفر با موضوع زیارت ثامن‌الحجج امام هشتم شیعیان جهان حضرت امام رضا علیه‌السلام تقدیم علاقه‌مندان این رادیو خواهد شد. 
گفتنی است که مخاطبان و زائران اربعین از امروز می‌توانند بر روی موج FM ردیف 95/5 مگاهرتز شنونده رادیو اربعین باشند.