kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۸۸۴
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۶
سردار رادان:

گذرنامه‌هایی که ۲ سال از اعتبار آنها گذشته برای زیارت اربعین تمدید می‌شود

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: براساس توافق با کشور عراق، اعتبار گذرنامه‌هایی که دو سال از مهلت قانونی آنان گذشته است برای زیارت اربعین تمدید می‌شود
 
 
 
 
به گزارش ایرنا، سردار احمدرضا رادان روز شنبه در جریان بازدید از پایانه مرزی مهران در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، اظهار داشت: برابر توافقی که با طرف عراقی شده است و از همین‌جا نیز از همه همکاری‌های طرف عراقی و مسئولان کشور عراق تشکر می‌کنیم، قرار بر این است، کسانی که از مدت اعتبار گذرنامه آنان دو سال گذشته است، بتوانند با مراجعه به مراکز گذرنامه، بدون نیاز به اخذ گذرنامه جدید، گذرنامه خود را تمدید کنند.
رادان در توضیح این موضوع افزود: افرادی که سال ۱۴۰۰ اعتبار گذرنامه‌های آنان تمام شده است، می‌توانند به مراکز گذرنامه مراجعه کنند و این کمک بسیار خوب برای زوار اربعین فراهم شده و مردم عزیز و عاشقان اباعبدالله‌الحسین(ع) منتظر باشند که اطلاع‌رسانی دقیقی در این زمینه انجام شود که به چه مراکزی مراجعه و نسبت به تمدید اعتبار گذرنامه خود اقدام کنند.
وی ادامه داد: در موضوع گذرنامه زیارتی هم با طرف عراقی به توافقی رسیده‌ایم، این گذرنامه‌ها در حال چاپ و امروز از مرز 
۲۲۰ هزار گذرنامه عبور کرده که نزدیک به ۱۶۰ هزار گذرنامه به‌صورت کاملا اینترنتی انجام شده است، مردم بدون مراجعه به مراکز، با استفاده از بستر اینترنت، اطلاعات خود را وارد و گذرنامه‌های خود را دریافت کرده‌اند و تعدادی نیز در حال ارسال است.
فرمانده انتظامی کل کشور گفت: از مردم عزیز استدعا داریم همچنان در بستر اینترنت گذرنامه‌های خود را دریافت و اقدام برای دریافت گذرنامه را به روزهای آخر و نزدیک اربعین موکول نکرده و از همین امروز برنامه‌ریزی کنند.
رادان یادآور شد: مراکز گذرنامه از امروز به‌صورت ۲۴ ساعته فعال است و گذرنامه‌هایی که نیاز به تعویض دارند با اخد مدارک چه از بستر اینترنت و چه از طریق مراجعه به مراکز از ساعت ۶ صبح تا ۱۹ بعدازظهر برای صدور اقدام می‌شود و همکاران ما به‌صورت شبانه‌روزی برای چاپ گذرنامه‌ها اقدام می‌کنند.
وی افزود: چاپ گذرنامه‌های اربعین از امروز در سه استان خوزستان، فارس و خراسان آغاز و تلاش می‌شود ظرف چند روز آینده چاپ گذرنامه‌های اربعین در همه استان‌های کشور انجام شود و در این صورت سرعت صدور بیشتر خواهد شد.