kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۷۹۳
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۵
پیروزی‌های ارزشمند برای استقلال‌، سپاهان و پرسپولیس
هفته اول رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران با پیروزی تیم‌های مدعی پرسپولیس، استقلال و سپاهان به پایان رسید.

 

سرویس ورزشی-

پرونده دیدارهای هفته اول بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران پنجشنبه با برگزاری سه بازی بسته شد که در یکی از دیدارهای مهم استقلال در آبادان موفق شد نفت این شهر را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد. در این بازی آرش رضاوند (۳۰)، ارسلان مطهری (۴۷) و صالح حردانی (۵۸) گل‌های استقلال را به ثمر رساندند.
در طول این دیدار بازی بدون نقص بازیکنان استقلال و استفاده آنها از تمام فضای مستطیل سبز باعث شد تا مالکیت توپ کاملا در اختیار آبی‌ها باشد. مدافعان استقلال با بازی‌‌سازی خود باعث تغییر تفکرات ویسی شدند. سرعت بالای بازیکنان کناری استقلال نظیر ابوالفضل جلالی و صالح حردانی باعث شد تا استقلال سه بار موفق به گشودن دروازه نفتی‌ها شده و بردی پرگل را در نخستین هفته لیگ برتر کسی کنند. استقلال با این پیروزی صدر جدول لیگ برتر در پایان هفته اول را برای خود کرد.
در دیگر دیدار نیز سپاهان در اصفهان میزبان تراکتور بود و این دیدار با پیروزی ۳ بر یک شاگردان مورایس به پایان رسید. گل‌های این بازی را شهریار مغانلو (۱۱)، رضا اسدی (۲۵) و رضا شکاری (۶۰) برای سپاهان و سعید کریم آذر (89) برای تراکتور زدند. برد پرگل سپاهان اصفهان در حالی اتفاق افتاد که تفکرات ژوزه مورایس و پاکو خمز کاملا تهاجمی بود تا تماشاگران این دیدار از تماشای آن لذت ببرند اما توپ و مالکیت بیشتر دست میزبان اصفهانی بود.
بازی فیزیکی دو تیم باعث اخراج صفا‌ هادی بازیکن عراقی تراکتور شد. غیر از او هفت بازیکن دیگر کارت زرد گرفتند که نشان‌دهنده پر برخورد بودن آن است. صفا‌ هادی با اخراج در این دیدار بازی بعدی تیمش مقابل پرسپولیس را از دست داد.
دو تیم هوادار و مس رفسنجان نیز همزمان با این دیدار به مصاف هم رفتند که بدون گل به پایان رسید.
پرسپولیس با برد شروع کرد
اما در روز اول رقابت‌های لیگ برتر (چهارشنبه شب) نیز 5 بازی برگزار شد که در مهم‌ترین آنها پرسپولیس موفق شد در تهران آلومینیوم اراک را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد. تک گل مسابقه را علی نعمتی (۳۸) برای سرخپوشان گل زد. این دیدار که قرار بود با حضور تماشاگران برگزار ‌شود، با بیان این که دلیل که سکوهای ضلع غربی در حال باز‌سازی است و بخش زیادی از آن تخریب شده است، بدون حضور تماشاگران برگزار شد.
پرسپولیس و آلومینیوم نیمه اول جذابی را به نمایش نگذاشتند و هر چند شاگردان یحیی گل‌محمدی زمان بیشتری از این نیمه را در اختیار داشتند اما به جز یک موقعیت نصف و نیمه که آن هم توسط احمد گوهری گلر سابق سرخپوشان دفع شد، فقط یک موقعیت جدی برای گلزنی داشتند که علی نعمتی از آن بهترین استفاده را برد. آلومینیوم اراک در آخرین دقیقه نیمه اول می‌توانست به گل تساوی دست پیدا کند اما میلاد فخرالدینی که تنها کارت زرد این نیمه را دریافت کرده بود، در زاویه بسته اما موقعیتی عالی توپ را از کنار دروازه به بیرون زد تا سرخپوشان با پیروزی یک بر صفر راهی رختکن شوند.
شاگردان مجتبی حسینی در نیمه دوم نمایش متفاوتی داشتند و در چند صحنه تا باز کردن دروازه پرسپولیس پیش رفتند که در دقیقه ۶۱ بهترین موقعیت این تیم را علیرضا بیرانوند دفع کرد. البته پرسپولیس هم در این دقایق حملاتی را روی دروازه حریف پی‌ریزی کرد که در یک موقعیت شهاب زاهدی پاس عالی وحید امیری را با بی‌دقتی به بالای دروازه زد. در شرایطی که تیم آلومینیوم فشار زیادی روی دروازه سرخپوشان ایجاد کرد تا بتواند گل تساوی را به ثمر برساند، یحیی گل‌محمدی با انجام چند تعویض تلاش کرد نبض را بازی را در اختیار بگیرد و با سه امتیاز بازی اول را به پایان برساند. سرخپوشان تا پشت محوطه جریمه حریف خوب می‌رسیدند اما در ایجاد موقعیت خطرناک ناکام بود.
در سیرجان، گل گهر موفق شد با 3 گل فولاد خوزستان را شکست دهد. احمد زنده‌روح (دقیقه ۲۱) و علی‌اصغر عاشوری (دقیقه ۴+۴۵) و علیرضا علیزاده (دقیقه ۷۷) در این دیدار برای گل گهر گلزنی کردند.
در قائمشهر جدال نساجی و پیکان با تساوی یک- یک به پایان رسید. امیر طاهر (دقیقه ۳۰) برای پیکان و وحید محمدزاده (دقیقه ۸۴) برای نساجی گلزنی کدند.
در انزلی ملوان میزبان ذوب‌آهن بود و با نتیجه 2 بر یک شکست را پذیرا شد. محمدحسین اکبرمنادی (دقیقه ۴۶، گل به خودی) و عرفان معصومی (دقیقه ۵۲) برای ذوب‌آهن و مسعود زائر کاظمینی (دقیقه ۴۷) برای ملوان گلزنی کردند.
در ورزشگاه غدیر اهواز جدال تیم‌های استقلال خوزستان و شمس آذر قزوین با تساوی یک- یک به پایان رسید. پوریا سرآبادانی (دقیقه ۶۰) برای شمس‌آذر و بهروز بارانی (دقیقه ۹۱) برای استقلال خوزستان گلزنی کردند.
شروع لیگ با پیروزی تیم‌های مدعی
رقابت‌های هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران با جذابیت زیادی همراه بود که سه تیم بالانشین فصل قبل (پرسپولیس، سپاهان و استقلال) با عبور از سد رقبای خود فصل را آغاز کردند و توانستند سه امتیاز حساس در شروع کارشان بگیرند که در این بین، طلایی‌پوشان در یک رقابت سخت‌تر نسبت به دیگر مدعیان توانست برد ارزشمندی به دست بیاورد.
سپاهان در ورزشگاه نقش جهان توانست کار بزرگی انجام دهد و مقابل تیم‌پرستاره تراکتور به پیروزی سه بر یک دست پیدا کند. اما استقلال هم با ارائه یک نمایش درخشان در نخستین بازی با هدایت جواد نکونام در گرمای آبادان و برتری سه بر صفر، در قامت یک مدعی ظاهر شد. گل‌گهر سیرجان نیز فصل را عالی شروع کرد و به برد سه گله مقابل فولاد خوزستان دست یافت. پرسپولیس هم در دیدار افتتاحیه لیگ از سد آلومینیوم گذشت تا 3 امتیاز هفته اول را کسب کرده باشد.

 

 

 


- محاسبه امتیازات تیم شمس آذر قزوین با احتساب 6‌امتیاز منفی صورت گرفته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: