kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۷۷۹
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۵

انهدام باند قاچاق در سیستان و بلوچستان با کشف ۴ تن مواد مواد مخدر

 

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از انهدام باند بزرگ قاچاق مواد مخدر و کشف ۴ تن و ۱۰۰ کیلوگرم انواع مواد افیونی در مرزهای جنوب شرق کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار رضا شجاعی اظهار داشت: مرزبانان استان سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان مطلع شدند.
شجاعی افزود: بعد از چند شبانه‌روز کار اطلاعاتی و شناسایی محل تردد احتمالی قاچاقچیان، مرزبانان استان با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی، نسبت به کنترل و انسداد مسیرهای تردد آنها اقدام و با انجام عملیاتی هدفمند و سریع، موفق به زمین‌گیر کردن قاچاقچیان شدند.
وی ادامه داد: قاچاقچیان که قصد داشتند به وسیله چند دستگاه خودرو محموله مواد افیونی را به عمق کشور انتقال دهند، هنگامی که در کمین مرزداران گرفتار شدند، اقدام به تیراندازی به سمت مأموران کردند که با توجه به موضع‌گیری مناسب، اتخاذ تاکتیک‌های عملیاتی دقیق و حجم سنگین آتش مرزداران، توان رویارویی با دلاورمردان مرزبانی را نداشته و از محل به سمت کشور مقابل متواری شدند.
سردار شجاعی گفت: مرزبانان پس از ساعتی درگیری سنگین با سوداگران مرگ، در چند رشته عملیات موفق شدند ضمن توقیف 7 دستگاه وسیله نقلیه، چهار تن و 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر شامل سه تن و 300 کیلوگرم تریاک و 800 کیلوگرم حشیش و سه قبضه سلاح از نوع کلاش و کلت کمری و مقادیری مهمات مربوطه و 7 دستگاه بی‌سیم دستی را کشف کنند.