kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۷۳۷
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰
در دیدار فرمانده سپاه الغدیر استان یزد از دفتر نمایندگی روزنامه کیهان عنوان شد
 
 
 
یزد- خبرنگار کیهان:
همزمان با روز خبرنگار فرماندهی سپاه الغدیر استان یزد با همراهی نماینده ولی‌فقیه در سپاه و مدیر روابط عمومی سپاه الغدیر از دفتر سرپرستی روزنامه کیهان استان یزد دیدار کردند.
سردار زارع کمالی ضمن تقدیر از خدمات بی‌نظیر خبرنگار کیهان در یزد و با توجه به انتشار ویژه‌نامه سپاه الغدیر یزد توسط روزنامه کیهان و انعکاس و بازخورد آن در سطح کشور گفت: فلسفه وجودی سپاه براساس تدابیر امام خمینی(ره) و اصل ۱۵۰ قانون اساسی حفظ و حراست و نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن است و این نهاد برآمده از مردم و برای آنان است و در چهار دهه گذشته ثابت کرده که پای ارزش‌ها و اصول انقلاب با تمام وجود ایستاده است.
فرمانده سپاه الغدیر تصریح کرد: در پدیده‌هایی مانند گرد و غبار، سیل اردیبهشت و مرداد سال گذشته، حادثه ناگوار قطار یزد- مشهد، اغتشاشات و ناآرامی‌ها‌، سپاه و بسیج با تشکیل ۱۲ قرارگاه و اجرای بیش از ۴۴ عنوان برنامه اثرگذار و شاخص برای ساماندهی اوضاع نقش‌آفرینی کردند.
زارع کمالی، راه‌اندازی و فعال‌‌سازی ۱۲۷ واحد قرآنی در سطح پایگاه‌های مقاومت بسیج،‌ راه‌اندازی و فعال‌‌سازی ۲۶ گروه جهادی قرآنی، راه‌اندازی ۳۷ مهد قرآن بسیج، تأسیس پنج دارالقرآن بسیج در سطوح نواحی، فعال‌‌سازی و راه‌اندازی ۲۸۸ حلقه صالحین قرآنی در محلات و برگزاری بیش از ۷۰ محفل انس با قرآن از خدمات فرهنگی بسیج در استان برشمرد.
وی در ادامه تربیت بیش از سه‌هزار مربی و حافظ قرآنی در سطح محلات و برگزاری ۲۹ دوره سراسری مسابقات قرآنی با مشارکت بیش از ۳۷۰۰ نفر از بسیجیان استان را از دیگر اقدامات فرهنگی و آموزشی سال گذشته عنوان کرد.
فرمانده سپاه الغدیر، تشکیل قرارگاه محرومیت‌زدایی را از دیگر خدمات سپاه و بسیج دانست و بیان کرد و یادآور شد:‌ تشکیل ۴۱۲ تیم تخصصی درمان به استعداد بیش از ۱۱۰۰ نفر از پزشکان توسط بسیج جامعه پزشکی و معاینه و ارائه خدمات رایگان به بیش از ۱۵ هزار نفر از مردم در روستاها و مناطق محروم از خدمات قرارگاه محرومیت‌زدایی در استان یزد بوده است.
زارع کمالی ادامه داد:‌ تهیه و توزیع بیش از سه‌هزار بسته بهداشتی و سلامت و اجرای بیش از ۲۳ هزار و ۶۳۴ پروژه عمرانی و غیرعمرانی در سطح استان یزد از دیگر خدمات محرومیت‌زدایی سپاه الغدیر است.
وی برگزاری ۴۴ نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال‌آفرینی برای ۳۸۰۰ نفر را از دیگر خدمات انجام شده و در دستورکار دانست و بیان کرد: ۵۸۸ نفر نیز زیرپوشش دوره‌های توانمند‌سازی و آموزش قرار گرفتند.
فرمانده سپاه الغدیر ساخت ۶۵ منزل محرومان، مرمت و باز‌سازی بیش از ۳۰۰ منزل محرومان، جهاد آبرسانی برای ۵۸ روستای استان در پنج شهرستان با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد، آسفالت بیش از ۶۰ کیلومتر جاده‌های بین‌روستایی و مزارع را از دیگر خدمات عمرانی و زیرساختی سپاه در مناطق کمتر برخوردار استان بیان کرد. زارع کمالی با بیان اینکه لایروبی ۱۴ کیلومتر قنات، ریزش‌برداری و رسوب‌شکنی هفت کیلومتر و پیش‌کارکنی 2 کیلومتر قنات روستاها از دیگر خدمات انجام شده است، گفت‌: در سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار بسته معیشتی و ۸۰۰ سری جهزیه توسط بسیج و سپاه الغدیر بین جامعه هدف توزیع شده است. وی برگزاری ۹۰۰ کارگاه آگاه‌سازی پیرامون جمعیت و فرزند‌آوری، برگزاری ۴۰۰ جشن ازدواج آسان، ایجاد و راه‌اندازی ۹۰ صندوق قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی مردم‌یاری، آموزش حضوری و مجازی سواد رسانه‌ای، راه‌اندازی ۱۰ پایگاه علمی جدید و افتتاح ۳۸ کارگاه تولیدی مشاغل خانگی ویژه زنان سرپرست خانوار از دیگر اقدامات انجام‌شده در سال گذشته برشمرد. در پایان سرپرست و مدیر دفتر سرپرستی کیهان یزد مورد تقدیر قرار گرفتند.
 
نام:
ایمیل:
* نظر: