kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۷۳۳
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۱
 
 
 
سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: روز چهارشنبه با تکمیل فرآیند ثبت‌نام ۱۹۱۱۷نفر، موفق شدیم از آمار ۱۶۰۳۳ نفری ثبت‌نام کنندگان انتخابات مجلس یازدهم عبور کرده و رکورد را شکستیم.
سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور درخصوص آخرین آمار متقاضیان ثبت‌نام در مرحله پیش ثبت‌نام انتخابات گفت: تا پایان روز سوم (روز چهارشنبه) با تکمیل فرآیند ثبت‌نام ۱۹۱۱۷نفر موفق شدیم از آمار ۱۶۰۳۳ نفری ثبت‌نام کنندگان انتخابات مجلس یازدهم عبور کرده و رکورد دور قبل را بشکنیم.
وی افزود: مستحضر هستید که با توجه به اینکه قانون انتخابات به تازگی تغییر کرده است و فرآیند ثبت‌نام دو مرحله‌ای و به صورت الکترونیکی و برخط انجام می‌شود، این امر تسهیلات خوبی برای متقاضیان صورت داده و موجب افزایش سرعت و آمار ثبت‌نام شدگان شده است.
اسلامی اظهار داشت: خارج از موضوعات شکلی در بخش محتوایی ما شاهد هستیم که جوانان علاقه بسیاری را برای ورود به مجلس و نمایندگی آن و کنشگری سیاسی از خود نشان می‌دهند.
سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور با بیان آمارهای تفکیکی از ثبت‌نام کنندگان تشریح کرد: 
۷۵ درصد ثبت‌نام کنندگان در بازه زمانی ۳۰ تا ۵۰ سال، ۱۶ درصد در بازه سنی ۳۰ تا ۳۵ سال، ۲۳ درصد در بازه سنی ۳۵ تا ۴۰ سال، ۲۱ درصد در بازه سنی ۴۰ تا ۴۵ سال و ۱۵ درصد در بازه سنی ۴۵ تا ۵۰ سال قرار دارند. همچنین کمتر از یک درصد شرکت‌کنندگان در فاصله سنی ۷۰ تا ۷۵ سال بود و حدود ۵ درصد شرکت‌کنندگان در فاصله سنی ۶۰ تا ۷۵ سال قرار دارند. وی ادامه داد: ضمن استقبال بسیار خوب جوانان در داوطلبی انتخابات مجلس نکته دیگر حضور زنان است که امروز با افزایش یک درصدی، آمار حضور آنان از ۱۲ به ۱۳ درصد افزایش یافت و آمار آقایان به ۸۷ درصد متقاضیان رسید.
به گزارش مهر، سخنگوی ستاد انتخابات کشور درخصوص میزان تحصیلات شرکت‌کنندگان بیان کرد: ۱۴ درصد متقاضیان با مدرک دکترا 
و ۷۲ درصد آنان با مدرک کارشناسی ارشد ثبت‌نام کرده‌اند ضمن آنکه ۳ درصد متقاضیان دارای مدارک حوزوی هستند. در عین حال که ۱۱ درصد شرکت کنندگان دارای مدرک کارشناسی هستند که این افراد یا سابقه نمایندگی در مجلس دارند و یا سابقه ایثارگری را دارا می‌باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر: