kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۶۷۹
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۳

 

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323 - ۳۰۰۰۷۱۹۳۲
*شیر مردان ارتش جمهوری اسلامی در ناوگروه 86 کاری نشدنی را محقق کردند و باعث افتخار و غرور و عزت ایران و ایرانی شدند. معتقدم بزرگی کارشان باید صدها بار گفته شود و نباید به فراموشی سپرده شود و یا به صورت مقطعی به آن پرداخته شود.
شریفیان
*واشنگتن پست اعلام کرده قطعی برق به دلیل گرمای بی‌سابقه در آمریکا، هزاران آمریکایی را در معرض خطر مرگ قرار داده است. قابل توجه غربگرایانی که بابت تعطیلی دو روزه، تا توانستند انواع و اقسام افترا‌ها را به دولت بستند. چنانچه خجالت نمی‌کشند کمی هم به اخباری که از قبله آمالشان مخابره می‌شود سر بزنند، شاید کمی شرافت نصیبشان بشود.
حجتی
*اخبار رسیده از گوشه و کنار دنیا نشان می دهد افزایش بی‌سابقه گرما و پیامد‌های آن، بحران جهانی است. اما جریان رسانه‌ای غربگرا ضمن سانسور واقعیت‌های جهانی به ویژه غرب، تلاش کرد همین موضوع را هم بهانه منفی‌بافی و سیاه‌نمایی بر علیه دولت در ایران تبدیل کند. این جماعت واقعا انصاف و اخلاق حرفه‌ای را قورت داده‌اند.
شبستری
* رؤسای قوا، به ویژه آقای اژه‌ای منتظر قانون جدید مربوط به عفاف و حجاب نمانند .جمع کنند بساط این هرزگی‌های عفت‌سوز را‌. خون مردم به جوش آمده است. این صحنه‌هایی که این روزها در برخی شهرها دیده می‌شود برای امت ولایی قابل تحمل نیست. اگر قرار بر اهمال باشد قانون جدید و قدیم فرقی ندارد.
بالار
* قدر مسـلم بی‌حجابی هم مانند فقر می‌تواند یک تهدید برای کانون خانواده باشـد.وظیفه مسئولین است که بی‌تفاوت نباشند بلکه کانون‌های تهدید از فقر گرفته تا بی‌حجابی را در جامعه خشک کنند.
ارجمندی
* باید کاری کرد که همه اقشار مردم خودشان به ضرورت رعایت حجاب در جامعه برسند و آن را درک بکنند. البته منکر لزوم برخورد قانونی با هنجارشکنان نیستم. در هر کشوری قانون پوشش وجود دارد و باید رعایت شود.
لطیفی
* از مسئول و سیاستمداری در جمهوری اسلامی که دفاع از اجرای حکم حجاب برایش مسئله نیست، باید ترسید؛ چه اصلاح‌طلب باشد چه اصولگرا. کسی که به‌خاطر خوشامد یا سرزنش دیگران، از حکم خدا تنازل می‌کند، قطعاً در اجرای احکام عادلانه دیگر هم سستی یا خیانت خواهد کرد.
قربانی
*یکی از اصلاح‌طلبان گفته است اگـر قبول داریم کشـور قدرتمندی هسـتیم نباید نگران مذاکره با آمریکا باشیم. بنویسید برجام نتیجه 8 سال مذاکره دولت شما اصلاح‌طلبان با آمریکا بود. چه آورده‌ای برای کشور و مردم داشت؟ آیا غیر از این است که بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز کشورحاصل کلاه گشادی است که آمریکا در آن مذاکرات بر سر‌تان گذاشت؟
چگینی
* انقلابی که رنگ و بوی دینی دارد آنتی‌تز آن هم باید از روحانیون و رجال دینی باشد! متولیان امر باید مراقب عوامل نفوذی‌ در حوزه‌ها که به ترویج اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی مشغولند باشند.
فخرایی
* در کشور ما برای مدیریت و بهینه کردن مصرف سوخت اگر چه اقداماتی صورت گرفته اما به دلیل اتخاذ سیاسـت‌های نادرست قبلی، اکنون ایران یکی از پرمصرف‌ترین کشـورهای دنیا در مصرف انرژی به ویژه در بخش حمل‌ونقل شناخته می‌شود. به عبارت دیگر بخش حمل‌و‌نقل حدود یک چهارم یعنی 24 درصد مصرف کل انرژی کشور را به خود اختصاص داده است.
جمالو
* بر اساس آمارهای منتشرشده در حال حاضر بیش از ۴۰۰ شرکت استارتاپی بدون داشتن قواعد حرفه‌ای خاص در کشور در حال فعالیت هستند. قانون‌گریزی‌های گروهی بعضی از این سکوها، به‌ویژه در مقابله با مسئله قانونی عفاف و حجاب نشان از گردنکشی در برابر قانون دارد. فلذا نباید از کنار این موضوع به راحتی عبورکرد و مسئله را ساده دید.
اکبری
* با استناد به مشاهدات و کدهای به دست آمده می‌توان ادعا کرد اقدام شبکه‌ای سکوهای اینترنتی فراتر از موضوع کشف حجاب بوده و عمیق‌تر از یک کسب‌و‌کار صرف است. وقتی که وزارت خارجه آمریکا به پلمب ساختمان اداری دیجی‌کالا که برای کشف حجاب کارکنان آن صورت گرفته بود واکنش نشان می‌دهد و از آن در نشست خبری خود صحبت می‌کند، نشان می‌دهد قوانین پوشش برخی استارت‌آپ‌ها ازسوی کشورهای خارجی تعیین می‌شود.
کیانفر
* با تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت، میلیون‌ها نیروی شرکتی ارگان‌های دولتی به امنیت شغلی و معیشتی خواهند رسید. ما کارکنان شرکتی دستگاه‌های دولتی از مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم در اسرع وقت نسبت به تصویب این طرح اقدام نمایند.
جمعی از کارکنان شرکتی
* با توجه به ظرفیت و توانمندی که در صنعت مرغ کشور وجود دارد، قادر هستیم تمام نیاز دو و ‌نیم میلیون تنی کشور را تامین کنیم، اما مشکل این است که متاسفانه این صنعت از نظر تامین نهاده‌های مورد نیاز خود بیشتر از 80 درصد به واردات وابسته است.باید برای حل این مشکل فکر اساسی بشود.
بهمنی
*چند روز قبل در نقاط شلوغ تهران مشاهده مردانی با شلوارک توجه بنده را به خود جلب کرد و تعجب کردم. بر اساس نظریه پنجره شکسته خطاب به مسئولان امر عرض می‌کنم اولین پنجره شکسته را که تعمیر نکنید، می‌گویند شهر صاحب ندارد و پنجره‌های شکسته روز به روز بیشتر می‌شود.
پناهی
* براساس آمارهای غیررسمی حدود یک میلیون و هفتصد هزار خانه خالی در کل کشور وجود دارد که 80درصد آن مربوط به شرکت‌های حقوقی به ویژه بانک‌ها است. ورود بانک‌ها به حوزه مسکن باعث بی‌ثباتی بازار و افزایش فشار به مردم شده است. اقدامی که می‌بایست به صورت جدی با آن مقابله کرد.
حمیدی
* مسئولان بانک مرکزی قیمت ارز اربعین را زودتر مشخص و اعلام کنند‌. چرا که اگر قرار باشد مثل پارسال قیمت‌گذاری شود همین امروز خودمان از بازار آزاد تهیه‌ کنیم به صرفه‌تر خواهد بود.
بهرامپور
*با وجود هزینه زیاد برای کشت برنج مانند خرید انواع سم و کود‌ و دستمزد نیروی انسانی‌، کشاورزان سود ‌اندکی از فروش برنج به‌دست می‌آورند در صورتی که دلالان با فروش 2 یا 3 برابر قیمت ، سود کلانی به جیب می‌زند که این به ضرر کشاورزان و خریداران است. دولت همانند خرید تضمینی گندم اقدام به خرید تضمینی برنج هم بکند و آن را جزو کالاهای اساسی توزیع نماید.
نصرآبادی
* چرا دنا پلاس‌های اتومات همه با تاخیر دو، سه ماهه به دست مشتریان می‌رسد؟ لطفا پیگیری شود.
پیرایش
*جای تأسـف دارد که می‌شنویم عده‌ای با تقلب در کنکور وارد دانشـگاه شده‌اند. این‌گونه باشد جفای بزرگی در حق بسیاری از شرکت‌کنندگان کنکور شده است؟
کامران
* با توجه به آزمون پیش‌رو، رشته مشاوره مورد بی‌اعتنایی قرار گرفته است در حالی که تا چندی پیش از این رشته برای مربی پرورشی هم نیرو می‌گرفتند‌، اما امسال درخواستی از رشته مشاوره نیست. از مسئولان امر خواستارم شرکت متقاضیان در آزمون برای رشته مشاوره، به منظور تامین مربی پرورشی را در برنامه‌های خود قرار دهند.
گل‌افروز
* در سالیان اخیر بیش از ده قلاده یوزپلنگ آسیایی حتی سایر گونه‌های حیات‌وحش در جاده میامی- سبزوار در حاشیه پارک ملی توران به دلیل تصادف با خودرو کشته شده‌اند. دستگاه‌های متولی به ویژه راهداری اقدامی عاجل در این خصوص انجام دهند. در کمترین زمان ایمن‌‌سازی جاده با اولویت فنس‌کشی بسیار ضروری است.
ریاحی
پاسخ شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه
در پاسخ به مطلب مندرج در کیهان 4 مرداد ماه سال 1402 با موضوع درخواست افزایش ساعت کار مترو در دهه اول محرم، ضمن تشکر از مسافر محترم به آگاهی می‌رساند، شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه در راستای ارائه خدمات بهینه به شهروندان و عزاداران گرامی‌، ساعت سرویس‌دهی خطوط درون‌شهری در شب‌های تاسوعا و عاشورای حسینی را تا ساعت 24 افزایش داد و با افتخار و همه توان در خدمت این عزیزان بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: