kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۶۰۵
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۸دیده‌بان انتخابات در انگلیس اعلام کرد اطلاعات میلیون‌ها واجد شرایط رای در این کشور، با رخنه به درون رایانه‌های مربوطه، به سرقت رفت.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، کمیسیون انتخابات (Electoral Commission) در انگلیس با پوزش از مردم این کشور اعلام کرد هنوز معلوم نیست چه بخش‌هایی از اطلاعات درباره رای‌دهندگان، به سرقت رفته است. نشریه ایندیپندنت در این‌باره نوشت رخنه‌گران در ماه اکتبر پارسال، به رایانه‌های کمیسیون انتخابات نفوذ کرده و اطلاعات ده‌ها میلیون رای‌دهنده را در انگلیس، به سرقت برده‌اند. اداره کمیسیونر اطلاعات
(Information Commissioner’s Office) در انگلیس اعلام کرد بررسی‌ها در این‌باره با فوریت آغاز شده است و مردم در جریان نتیجه این بررسی قرار خواهند گرفت. تارنمای روزنامه ایندیپندنت نوشت خبر نفوذ به رایانه‌های انتخاباتی انگلیس روز سه‌شنبه اعلام شد که براساس آن اطلاعات رای‌دهندگان در این کشور، از جمله نام و نام‌خانوادگی و نشانی همه افرادی که در فاصله ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۲ میلادی برای رای دادن ثبت‌نام کرده بودند، ربوده شده است. این روزنامه نوشت اگرچه خبر این سرقت اینترنتی در اکتبر سال گذشته منتشر شد، اما رخنه‌گران از ماه اوت سال ۲۰۲۱ میلادی، به این اطلاعات دست یافته بودند.

نام:
ایمیل:
* نظر: